[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 472: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 113: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5129: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5129: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 5129: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3839)
Działanie w celu zmiany wizerunku ŁP w Polsce - Strona 3 -Spearfishing.pl

Działanie w celu zmiany wizerunku ŁP w Polsce

Tematy poświęcone całkowicie działalności Stowarzyszenia Spearfishing Poland
samee
Posty:135
Rejestracja:wt, 15 lipca 2014, 22:28
Re: Zbiornik Cholerzyn Duży, [małopolskie] 2015

Postautor: samee » wt, 11 sierpnia 2015, 23:23


Awatar użytkownika
tolek666
Posty:600
Rejestracja:czw, 27 sierpnia 2009, 13:02
Lokalizacja:Kraków

Re: Zbiornik Cholerzyn Duży, [małopolskie] 2015

Postautor: tolek666 » wt, 11 sierpnia 2015, 23:29

Ptja - ja też nie zrobiłem o to afery, powiedziałem - o boże coś Ty narobił po co, dlaczego - bruner coś tam zdziwiony się tłumaczył , że sandaczy do strzału na pewno tam nie ma, że niemożliwe a zrobił się zielony jak mu powiedziałem, że Emer (wtedy nowicjusz) 2 dni wcześniej strzelił sandałka :rotflmao: - odpuściłem temat i mógł tam przyjechać kolejny raz - potem żeby kolejny raz nie było takich sytuacji napisałem na forum gdzie miały dostęp 4 osoby, że nie wolno robić takiej rzezi jak bruner i wtedy się zaczęło, że go oczerniam przed kolegami, że gówno prawda - w sytuacji gdzie powinien spuścić uszy po sobie jeszcze chciał mi wmówić kłamstwo - tego już nie jestem wstanie tolerować !!!

Przyjaźnij i spotykaj się z kim chcesz ja tu nie widzę problemu :)


Bruner - nie pamiętam nic o Twojej żonie, ale pamiętam dobrze, że jak masz to w zwyczaju tak się zapaliłeś na rybki, że wyszedłeś z wody później niż się umawialiśmy. W związku z tym nie miałeś czasu by podjechać do domu i wrzucić ryby do lodówki - gdybyś miał czas to podrzucił byś je do domu i albo Ty albo żona mogła by je oporządzić nawet na następny dzień - nie zmyślaj kolejny raz.

Powiedział byś po prostu, że tylu łatwych karasiowych celów w życiu nie widziałeś, odbiła Ci palma i zapomniałeś się w polowaniu. I temat byłby zakończony.

A zamiast odnieść się do jednego mojego zdania i zajmować się zamydlaniem tematu to odpowiedział byś :

Dlaczego kłamiesz, że dzieliłeś się tylko akwenami które sam znalazłeś ? Wrzuciłeś na forum info o Cholerzynie kilkukrotnie oraz niby przez przypadek o Zabierzowie - żadnego z tych akwenów Ty nie odkryłeś ! Zrobiłeś to po złości bo straciłeś prawko (przez swoją głupotę narażając ludzkie życie ) o starzy koledzy po Twoich akcjach nie chcieli Cie zabierać nad wodę !

Dlaczego ustrzeliłeś pstraga a nie miałeś prawa oraz zrobiłeś rzeź karasiom ! ?
Przez 2-2.5 godziny ustrzeliłeś - ok 15 ryb - ile czasu odliczając strzał,uzbrajanie kuszy i przepinanie ryby na nizałkę zostało Ci by faktycznie zająć się tym czym powinieneś ??

Ps naszą rozmowę o Cholerzynie mam w priwach na ssp , więc nie zamydlaj znowu innymi tematami - jak nie kasowałeś priwów to powinieneś mieć słowo w słowo to samo :eusa_wall:
www.sspoland.pl

Guma na metry "17 " w tubingu do sprzedania :
viewtopic.php?f=27&t=3459

Awatar użytkownika
tolek666
Posty:600
Rejestracja:czw, 27 sierpnia 2009, 13:02
Lokalizacja:Kraków

Re: Zbiornik Cholerzyn Duży, [małopolskie] 2015

Postautor: tolek666 » śr, 12 sierpnia 2015, 01:52

Maver - nie odpisywałem na Twoje posty bo nie chciałem robić w tym temacie większego zamieszania, by jak zwykle konkretna rozmowa z Brunerem się nie rozmyła - ale i tak już jest rozpieprz, więc napiszę kilka zdań byś miał jakieś pojęcie o mnie.

Jak pierwszy raz postawilem nogę na Cholerzynie, zobaczyłem dobrą wizurę oraz rybki pływające blisko brzegu i skaczące pstrągi - to już wiedziałem, że muszę ten akwen pozyskać !!

Ale nie dla siebie tylko dla nas ! Tego samego dnia napisałem na forum - kto by chciał tam ponurkować i za to zapłacić oraz jakie ceny interesują ludzi . Okazało się, że jest to prywatne łowisko ryb łososiowatych a właściciel po rozmowie telefonicznej dal mi do zrozumienia, że średnio widzi danie mi szansy ! Nie odpuściłem i zadzwoniłem kolejny raz mówiąc, że to temat na dłuższą rozmowę, że podjadę kiedy chce i tam gdzie chce by pogadać. W końcu udało się spotkać nad woda, bardzo długo gadaliśmy i z początkowej negacji (stary właściciel jest znanym i poważanym członkiem PZW a dodatkowo miał kusze w ręce i wie co i jak w tym temacie ) dogadałem, że mogę wejść na próbę do wody i strzelać mogę tylko do karsi. Bardzo szybko namówiłem go by dał nam szansę na zawody łowieckie południowców - dogadaliśmy termin tak by pasował 5 zainteresowanym osobą i spotkaliśmy się nad woda - termin pasował Brunerowi, Emerowi i Wonckiemu oraz mi . Na zawody dojechali - Woncki i Emer oraz ja - mogliśmy strzelać tylko karasie.
Muszę Ci tu wyraźnie zaznaczyć, że Emer był wtedy świeżakiem a Woncki trzymał kuszę chyba 2 raz w ręce - ja miałem wtedy kilkanaście lat doświadczenia łowieckiego !!!! Nie przeszkadzało mi to zupełnie, ale powtórzyłem kilka razy zasady i prosiłem by koledzy byli pewni do jakiej rybki walą by nie narobić smrodu - jak się okazało na pierwszych zawodach w kiepskich warunkach pokonał mnie świeżak Emer - no cóż od tamtej pory go nienawidzę i jak mamy okazje to spędzamy miło czas nad wodą :rotflmao:

Po tym jak poznał chłopaków nad wodą, zobaczył, że potrafimy uszanować zasady, że staramy się by wędkarze się nie złościli, że płacą kasę a my im przeszkadzamy - a akwen jest mały oraz był dodatkowo wtedy ograniczony przez kopalnie dał nam więcej luzu.

Zapłaciłem roczną opłatę - było to wtedy 500pln

Mogłem zapraszać kolegów i załatwiłem możliwość postrzelania do pstrąga potem temat rozwinął się o nocki, suma i sandacza ( nocki były darmowe dla zaproszonych kolegów - korzystali z mojej opłaty jak by nie było ). Były jednak określone warunki - miałem zawsze być nad wodą z łowcami, czy poluje czy też nie. Do tej pory szanuje i wspominam tego człowieka, że dał mi taka szansę ale również obarczył mnie odpowiedzialnością. Starałem się być jak najbardziej ok, za wszystko co się tam działo i kto tam polował odpowiadałem swoim nazwiskiem i układem - a jest to dla mnie rzecz bardzo ważna !


Jak się okazało później - świeżaki i nowicjusze byli bardzo ok i mieli cały czas zapaloną czerwoną lampkę zanim oddali strzał i czy to w dzień czy w nocy dobrze rozumieli moje słowa i zasady ! Tylko jeden raz ktoś miał problemy by zrozumieć jakie są zasady i był to Bruner - pech, przypadek czy ...

Cóż dostałem nauczkę by powtarzać niektóre rzeczy po pięć razy ale stopniowo kolejni łowcy dostali zaproszenia - dodatkowo znów pojawiły się osoby młode stażem lub pierwszy raz polujące :lol:
Kurka blada ryzyko wielkie a tu zero problemów i pełne zrozumienie !!!

Na Cholerzynie ( prywatnym) było więc troszkę łowców wpuszczonych i tylko raz miałem sytuację, że ktoś nie zrozumiał zasad ...

Później Cholerzyn został przejęty przez M.Z.W. i od razu usłyszałem, że maja w regulaminie zakaz połowu kuszą - koniec i kropka !!! Nie tak szybko pomyślałem i po kilku telefonach oraz rozmowie nad wodą mamy to co widzisz w tym temacie - jest jaki jest, nie do końca wszystko po naszej myśli ale jest dostępny dla ogółu !!!


Żeby wyjaśnić Ci lata poszukiwań, dogadywań , problemów i obowiązków ,,, musiał bym tu klikać do rana.

W pewien sposób rozumiem Twoją złość i rozgoryczenie, ale zapewniam Cię, że każdy temat, każde łowisko jest osobnym wątkiem i kieruje się innymi zasadami. Nie wiem gdzie mieszkasz - chcesz pogadać to zadzwoń do mnie, wpadnij na Lubikowskie jak będę - na piwko i grill, masz blisko to zapraszam na Cholerzyn - gwarantuję Ci, że jak pogadamy dłużej to zrobi Ci się co najmniej troszkę głupio, że tak szybko mnie oceniłeś :roll:

Akweny dostępne dla ogółu są wklejone to odpowiedniego działu, akweny prywatne (tajne) załatwione przez pewne osoby kierują się odrębnymi prawami - czasem trzeba napisać priwa lub zadzwonić, czasem trzeba się wykazać poszukaniem samemu nowych opcji, czasem są inne wyznaczniki czy zostaniesz do nich dopuszczony i zależy to od układów z właścicielem oraz osoby prowadzącej temat...długa rozmowa - nie można się tylko złościć i oskarżać innych ,,,

pozdro
www.sspoland.pl

Guma na metry "17 " w tubingu do sprzedania :
viewtopic.php?f=27&t=3459

Awatar użytkownika
Tomix_TC
Posty:805
Rejestracja:sob, 3 września 2011, 12:47
Lokalizacja:Bielsko-Biała

Re: Zbiornik Cholerzyn Duży, [małopolskie] 2015

Postautor: Tomix_TC » czw, 13 sierpnia 2015, 21:39

Od pewnego czasu, jak pewnie niektórzy zauważyli znacznie ograniczyłem moja działalność na forum. Tematyka dotyka jednak kilku bardzo istotnych kwestii mi bliskich więc trudno nie zająć w tych tematach stanowiska.

Mam kilka sugestii do administratorów (i tym razem nie będzie to o usuwanie wpisów):
1. pozostawić w tym wątku to co dotyczy Cholerzyna
2. temat, który podjął Mever bardziej pasuje np. do dyskusji "Działania w celu zmiany wizerunku ł.p. w Polsce"
3. temat poruszony przez Brunera - pomocy SSP dla łowiectwa na południu Polski - nadaje się według mnie na odrębny temat.

Ad 1. Tolek Ma konkretny problem - tracimy łowisko. Chociaż w zeszłym roku wykupiłem pozwolenie by wesprzeć działania Krzyśka to jak życie pokazało, było to (wykupione tylko przez kilka osób pozwolenia) niewystarczające by akwen ten utrzymać. Chętnych miało być wielu ale ... Akwen jaki jest zostało powiedziane. Moim zdaniem finanse to nie wszystko. Czy zarząd SSP lub członkowie mogą podjąć w tej sprawie jakieś działania. Mam tu na myśli np. pismo wspierające dotychczasowe działania Tolka i doceniające stanowisko osoby, która udostępnia ten akwen pomimo sprzeciwu wędkarzy. Forma podziękowania za udostępniania akwenu do łowiectwa, od lat, mimo panujących tam trudnych warunków. Wynikiem tych warunków, które stosunkowo rzadko dają możliwość polowania jest mała ilość wykupionych rocznych zezwoleń - preferowane są pozwolenia dzienne/okresowe. Przez to przeciwnicy łowiectwa na tym zbiorniku dowiedzą się, że nie grozi im napływ nie wiadomo ilu łowców (gdyż ograniczają to naturalne warunki), a jednocześnie zostaną docenieni za dotychczasowe (i przyszłe) akceptowanie ludzi o podobnych zamiłowaniach. Może jakieś spotkanie z Zarządem lub na jakimś zebraniu...

Relacje między Tolkiem a Brunerem, Brunerem a Tolkiem nie powinny mieś wpływu na działania w tej sprawie osób zainteresowanych, przychylnych pozyskiwaniu nowych akwenów (zwłaszcza na południu) oraz Zarządowi SSP.

Ad 2 Mever - tego, że czegoś nie widzisz, albo o czymś nie wiesz nie znaczy, że czegoś nie ma. Dzieje się wiele. Pewnie chcielibyśmy więcej - ale może inni tak jak i Ty mają ograniczony czas i nie mogą zrobić tyle ile by chcieli. Nie jestem "Kniaziem Łowiectwa" nie mam się też za "weterana", nie wiem skąd wiesz gdzie "sram" i że jestem "snobem". Od ludzi, o których piszesz uczyłem się łowiectwa (od Piotra, Krzyśka, Jacka, Krzyśka, Pawła... i przepraszam tych, których nie wymienię). Dzięki pomocy tych "Kniazi" wykonałem pierwsze własne elementy sprzętu, kuszę... i uczę się nadal. Forum jest skarbnicą wiedzy - Ci "starzy" poświęcili swój czas by to spisać, a robić tego nie musieli, ich opowieści może nie jednego uratowały przed ostatnim życiowym błędem. Możesz uważać, że masz do wszystkiego prawo, że wiedza leży "na ulicy" - uważaj więc tak nadal - powodzenia. Zrób wpierw tyle ile inni (te 5%) - zobaczysz ile czasu i energii to pochłania. Nie chcesz ich poświęcać to z szacunku dla tych, którzy to robią nie bądź typowym krytykantem. Koledzy chcieli Ci uzmysłowić przynajmniej to, że nawrzucałeś ogólników bez dogłębnego rozpoznania sytuacji.

Ad 3 Temat poruszony przez Brunera - pomocy SSP dla łowiectwa na południu Polski bardzo istotny. Tylko czy potrafimy rozmawiać?...

Awatar użytkownika
doox
Site Admin
Posty:3326
Rejestracja:wt, 4 marca 2008, 16:35
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Działanie w celu zminay wizerunku ŁP w Polsce

Postautor: doox » pn, 24 sierpnia 2015, 11:33

Panowie bardzo Was przepraszam ale przepadły posty z końcówki tego wątku. Przyczyną było to że wspólnie z moderatorem Krisem pracowaliśmy nad przeniesieniem tego tematu do działu SSP. Nasze działanie było zupełnie przypadkowe i niezamierzone! Jeśli jest taka możliwość, proszę kolegów (jeśli dobrze pamiętam): Gołąbek i Gruszeczka o odtworzenie tych postów.

Z uwagi na to, że wiele osób pozbawionych dostępu do działu SSP chciałoby nadal mieć dostęp do tego tematu przenoszę go do nowo założonego działu dla otwartych dyskusji na temat SSP.
...if you accept the sea by all means you will enjoy anything in the water...
...najważniejszy w życiu jest las i woda...Jancio Wodnik....

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Działanie w celu zminay wizerunku ŁP w Polsce

Postautor: bruner » pn, 24 sierpnia 2015, 18:47



Poniżej przykładowy prosty, transparentny i spójny (mimo, że pisany na kolanie, w szałasie w lesie podczas burzy) system, kilka zaledwie punktów, w których dokładnie wiadomo o co chodzi ;), które o dziwo spowodowałyby, że:

- zarząd SSP zajmowałby się jedynie działaniami statutowymi, jednocześnie pełniąc tylko funkcję centrali,
- sposób finansowania działań statutowych stowarzyszenia byłby wydajniejszy bo nie byłyby to już tylko składki pochodzące od członków SSP, lecz byłyby to także inne osoby i źródła,
- sposób pomocy regionom, które tego potrzebują byłby jasno określony, prosty i dla nich wymierny,
- wizerunek podwodnego łowcy systematycznie ulegałby poprawie,
- organizacja zlotów i zawodów przestałaby zajmować zarządowi SSP cenny czas i energię,
- wiedza byłaby systematycznie przekazywana od bardziej doświadczonych łowców do tych, którzy jej potrzebują,
- łowiectwo podwodne byłoby bardziej dostępne i z czasem stałoby się bardziej popularne,
- zawody będą, będzie ich więcej, nie będzie problemów ze znalezieniem akwenów do ich rozgrywania, nie będzie tematu szukania sponsorów i nie będa się zawody wiązały ze skomplikowana logistyką ani znacznymi funduszami. Dzięki czemu z czasem zwiększy się znacznie ilość łowców chętnych do brania udziału w zawodach.


Czyli rozwiązują problemy, na których obecności opierać może wygodnie swoją strategię braku zmian cała masa zarządów i może nimi straszyć cała masę członków w bezrybnych regionach do końca świata. A Ty mi potem napisz czy nadal uważasz, że wszystko jest cacy.

I. Zarząd SSP nie zajmuje się organizacją żadnych zawodów, ani zlotów członków stowarzyszenia. Zarząd SSP zajmuje się think tankiem, koordynacją działań mających na celu pozyskiwanie nowych akwenów, promocję pozytywnego wizerunku łowiectwa podwodnego i zwiększaniem popularności łowiectwa podwodnego w polsce. Zarząd SSP zajmuje się reprezentacją SSP w mediach, bierze udział w negocjacjach na szczeblu centralnym i regionalnych tam gdzie to jest potrzebne i niezbędne.

II. Zarząd SSP podobnie jak funkcjonowało to do tej pory wskazuje/zatwierdza/odwołuje (większością głosów) osoby odpowiedzialne za realizowanie jego polityki w różnych regionach kraju. Ale tym razem ściśle definiuje niektóre z ich działań i określa jednoznacznie regiony Polski, które im przypadają. Im więcej akwenów udostępnionych do łp w danej okolicy tym obszar regionu jest mniejszy. Każdy zarząd wskazuje taką osobę na nowo, aby mógł współpracować z kimś, z kim dobrze mu sie "układa". Innymi słowy współpracuje. Taką osobą powinien być członek SSP, ponieważ będzie realizował politykę i linię SSP. Jeśli w jakimś regionie nie ma jeszcze członka SSP, to jego miejsce może zawsze "do czasu" zająć "wolny" członek SSP z sąsiedniego regionu.

III. Składki członkowskie w całości przeznaczane są na opracowywane i uruchamiane przez zarząd płatne kampanie medialne, np. przy pomocy google adwords. Zarząd kierując się celami statutowymi stowarzyszenia i interesem szeroko pojętego środowiska łowców podwodnych decyduje o tym kiedy kampanie mają być uruchamiane i co mają zawierać. Kampanie takie mogą być wybiórczo kierowane do określonego środowiska, np. wędkarzy. Kampanie finansowane ze składek członkowskich powinny być ogólnopolskie, ewentualnie na zasadach "funduszu spójności" kierowane w rejony gdzie akwenów udostepnionych do łp i członków SSP jest najmniej. Tak aby zwiększyć szanse tych regionów na "dogonienie" innych. To byłaby wymierna pomoc z "centrali" dla regionów. Działania takie (płatne kampanie medialne) są zgodne z celami statutowymi SSP i są dozwolone przepisami dla stowarzyszenia takiego jak SSP.

IV. Zarząd tworzy think tank zajmujący się opracowywaniem działań zgodnych z celami statutowymi, które później wdrażane są w terenie poprzez poszczególne regiony. W razie potrzeby do think tanku zarząd może zaprosić/zapraszać osoby spoza zarządu. Zaplanowanie działania Zarząd ogłasza publicznie lub choćby wśród członków SSP. Tak, żeby można było zarząd z ich realizacji rozliczyć. Tak być musi, ponieważ nie ma nic gorszego jak wybrać kogoś na jakiekolwiek stanowisko bez przedłożenia mu obowiązków lub w wypadku np. zarządu czy prezesa bez wcześniejszego pisemnego przedstawienia przez niego programu. To jest nic innego, jak umożliwienie mu działania, z którego nie ma możliwości rozliczenia (czyli beztroskie "niech się kręci"). Jeśli chodzi o przykładowe działania (przykładowe powtarzam) na dobry początek (z których spokojnie można by już zarząd rozliczyć jak np. obecny, czyli po pierwszych 100 dniach rządzenia):

1. Zarząd SSP wprowadza nowy regulamin zawodów rozgrywanych pod auspicjami SSP. Regulamin, zgodnie z którym zawody rozgrywane są tylko na akwenach udostępnionych w ich regulaminie do łowiectwa podwodnego, zostaje wprowadzony limit ilościowy upolowanych przez zawodnika w trakcie zawodów ryb i każdorazowo jest on identyczny jak limit ilościowy obowiązujący na danym akwenie dla łowiectwa podwodnego, na którym rozgrywane są zawody. Regulamin, w którym ryby o wadze powyżej 3 kg są punktowane normalnie wg swojej wagi, a dolny wymiar ochronny szczupaka (tylko dla zawodów) jest wyraźnie podniesiony (np. do 60 cm). Następnie zarząd ogłasza "nowe otwarcie" z PZW i rozsyła do wszystkich okręgów informację o tej zmianie regulaminów zawodów dokonanej w celu wyjścia na przeciw postulatom wędkarzy. Efekt wizerunkowy murowany.
2. Zarząd SSP opracowuje eleganckie w formie i merytoryczne zapytanie do kół PWZ, stowarzyszeń wędkarskich i gospodarstw rybackich na temat ewentualności występowania w ich wodach gatunków ryb niepożądanych lub potrzeby wykonania inwentaryzacji ichtiologicznej. Jnformuje jednocześnie o mozliwości wykonywania takich czynności. Następnie regiony sukcesywnie (nie od razu do wszystkich, lecz powoli, po trochu, systematycznie) rozsyłają to zapytanie do wszystkich kół PWZ, stowarzyszeń wędkarskich i gospodarstw rybackich w danym regionie. Chodzi głównie o efekt informacyjny, jak i o podjęcie współpracy. W późniejszych działaniach tego typu jeśli takowe będą udział powinni brać wszyscy zainteresowani łowcy (nie tylko z SSP), a jedynym kryterium udziału powinny być zapotrzebowana ilość osób i doświadczenie w planowanych działaniach (chodzi o szeroko rozumianą skuteczność)
3. Zarząd SSP zgłasza z poziomu centralnego SSP jako jedną z organizacji prowadzących szkolenia i egzaminy na kłp. W razie potrzeby regiony zgłaszają to do wszystkich organów administracji publicznej na swoim terenie. SSP prowadzi szkolenia na zasadzie wolontariatu - osoby szkolące nie otrzymują za to zapłaty, zas opłaty za szkolenia wnoszone przez szkolonych w całości wpływają na konto SSP aby finansować działania statutowe (płatne kampanie medialne, itp). Takie pozyskiwanie środków na cele statutowe jest zgodne z ustawą o stowarzyszeniach i SSP może to robić. Nie może SSP płacić swoim członkom za wykonywanie czegokolwiek (dozwolony jest tylko wolontariat). Natomiast stowarzyszenie może wykonywać działalność odpłatną, z której pozyskane środki w całości idą na cele statutowe (szkolenia), ale wykonywać ją mogą członkowie stowarzyszenia na zasadzie wolontariatu. Opłaty za szkolenia i egzaminy powinny zostać ustalone na znacznie przystępniejszym poziomie niż są obecnie. Spowoduje to znacznie większą dostępnosć łowiectwa podwodnego dla nowych łowców i jednocześnie znacząco wpłynie na zwiększenie ich liczby. Aby osoby szkolące nie ponosiły z tego tytułu kosztów szkolenia powinny odbywać się w ich miejscu zamieszkania, tudzież przy okazji zlotów i licznych zawodów.

V. Zloty członków SSP organizowane powinny być w różnych miejscach (nie stałych). Powinny być organizowane w regionie każdorazowo wskazywanym dla danego zlotu przez zarząd SSP zgodnie z aktualnymi potrzebami związanymi z wizerunkiem i rozwojem łowiectwa podwodnego, oraz z pozyskiwaniem nowych terenów do łp. To byłaby kolejna wymierna pomoc z "centrali" dla regionów. Zarząd SSP wspierałby zloty medialnie ze środków na cele statutowe. Istotą zlotów byłoby spotykanie się łowców i wymiana doświadczeń, spotkanie z przedstawicielami lokalnych środowisk wędkarskich, sprzatanie akwenów wodnych i wywołanie właściwego efektu medialnego w regionie, który tego potrzebuje. Zakwaterowanie i logistykę na wodzie organizowałaby osoba odpowiedzialna za dany region przy pomocy środków pochodzących z "wpisowego" od uczestników zlotu. Jeśli w trakcie zlotu ktoś chciałby zapolować, to jeśli zlot odbywałby się nad woda udostępniona do łp to wykupywałby dla siebie pozwolenie na łp w tej wodzie we własnym zakresie.

VI. Osoby odpowiedzialne za regiony byłyby zobowiązane do organizacji (np. 2 razy w roku) jednodniowych warsztatów, na których przekazywana byłaby wszystkim chętnym wiedza praktyczna i techniczna na temat łowiectwa podwodnego. Udzielana byłaby pomoc w doborze sprzętu i jego konfiguracji. W ten sposób bardziej doświadczeni łowcy służyliby regularnie pomocą tym mniej doświadczonym.

VII. Zawody pod auspicjami SSP byłyby cyklem zawodów o puchar regionów. Każde z nich byłoby raz w roku organizowane przez każdy region, przez osoby odpowiedzialne za ten region. W ten sposób zawodów byłoby co roku tyle ile regionów. Zarząd SSP nie zajmowałby się ich organizacją, a jedynie wskazywałby region, w którym odbywające się zawody otrzymywałyby w danym roku tytuł "Zawodów o Puchar Prezesa SSP". Region ten wskazywałby zarząd SSP zgodnie z aktualnymi potrzebami związanymi z wizerunkiem i rozwojem łowiectwa podwodnego To byłaby kolejna wymierna pomoc z "centrali" dla potrzebujących regionów. Zarząd SSP za pieniądze ze środków przeznaczonych na cele statutowe zlecałby wykonanie pucharów za zajęcie I, II i III miejsca w każdych zawodach, oraz w całym cyklu. Wszystkie zawody tworzyłyby cykl Grand Prix, którego zwycięzcą byłby ten kto uzbierałby najwięcej punktów za miejsca w różnych zawodach regionalnych w całym roku. Puchary za I, II i III miejsce w klasyfikacji generalnej GP wręczałby podczas zlotu na koniec sezonu zarząd SSP. Zawody odbywałyby się każdorazowo na akwenach udostępnionych w ich regulaminie do łowiectwa podwodnego, limit ilościowy upolowanych przez zawodnika w trakcie zawodów ryb każdorazowo jest identyczny jak limit ilościowy obowiązujący na danym akwenie dla łowiectwa podwodnego, na którym rozgrywane są zawody. Ryby o wadze powyżej 3 kg są punktowane normalnie wg swojej wagi, a dolny wymiar ochronny szczupaka (tylko dla zawodów) jest wyraźnie podniesiony (np. do 60 cm). Dzięki temu nie byłoby problemów z dostepnością akwenów do rozgrywania zawodów. Jeżeli zaś w danym regionie nie będzie jeszcze akwenu udostępnionego do łp to osoba odpowiedzialna za ten region może zorganizować zawody "wyjazdowo" na akwenie udostępnionym. Nagrodami w zawodach byłyby jedynie puchary i punkty do GP, nie byłoby żadnych nagród rzeczowych bo nie o nagrody chodzi tylko o sportową rywalizację. Zakwaterowanie i zezwolenia na łowiectwo podwodne w okresie zawodów załatwialiby we własnym zakresie uczestnicy. Sędziowanie i logistykę w wodzie organizowałaby na zawodach osoba odpowiedzialna za region. W zawodach mogliby brać udział wszyscy chętni łowcy, nie byłaby wymagana przynależność do SSP itp organizacji. Jedynym kryterium możliwości udziału w zawodach (poza zdrowotnymi) byłoby posiadanie karty łowiectwa podwodnego. Za udział w zawodach osoby organizujące w danym regionie pobierałyby opłatę, np. w wysokości 100 pln. Opłaty te następnie byłyby przekazywane na konto SSP w postaci darowizny od członka lub składki specjalnej (obie możliwości dozwolone w przypadku stowarzyszenia). Zarząd SSP wykorzystywałby te środki na cele statutowe - płatne kampanie medialne skierowane do środowiska wędkarzy w regionie z którego środki te po zawodach wpłynęły. Dzięki temu regiony, w których jest "chudo" zyskiwałyby wymierną pomoc ze strony SSP dzięki biorącym udział w ich zawodach z różnych regionów kraju. Proste i sprawiedliwe. W ten sposób zawody nie będą obciążały organizacyjnie zarządu SSP, będą odbywały się częściej, będą dostępne dla większej ilości osób w całym kraju, będą przynosiły korzyści dla różnych regionów kraju, nie będzie problemów ze znalezieniem akwenów do ich rozgrywania, odpada problem ze sponsorami i nie będa się zawody wiązały ze skomplikowana logistyką ani znacznymi funduszami. A okazji do rywalizacji, pucharów i tytułów będzie dużo więcej :)

**********

Ja zdaję sobie sprawę, że to co napisałem dość mocno "wywraca" istniejący, ustalony "porządek" jeśli idzie o zloty, zawody czy działania zarządu. Zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie wyleci to do śmietnika, że może się to nie podobać z różnych powodów. Przypomnijcie sobie film "Atlas Chmur". Kto proponował lub tworzył zmiany, które w przyszłości okazywały się być dobre i ważne, spotykał się na początku z niechęcią, ostracyzmem, wrogością a czasami posądzany był o odszczepieństwo i o problemy umysłowe. :mrgreen:
Stawiając na zmiany i zakładając przyszły rozwój nie można wychodzić z założenia - za coś się nie bierzemy bo to nie gwarantuje w tym momencie sukcesu, a nam potrzebny tylko i wyłącznie pewny sukces na szybko, na ten moment, żeby szybko opromienić nasz majestat. To prosta recepta na stagnację, a nie na rozwój.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Maver
Posty:150
Rejestracja:wt, 1 lipca 2014, 02:28

Re: Działanie w celu zminay wizerunku ŁP w Polsce

Postautor: Maver » pn, 24 sierpnia 2015, 19:20

Moich postów w ogóle nie ma.
Człowiek strzela - guma strzałę nosi :snorkel:

Awatar użytkownika
indianin
Posty:1033
Rejestracja:wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: Działanie w celu zminay wizerunku ŁP w Polsce

Postautor: indianin » pn, 24 sierpnia 2015, 22:23

I Gołąbka post wcieło.....:(
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
pzlp
Posty:882
Rejestracja:czw, 13 marca 2008, 00:03
Lokalizacja:Inowrocław

Re: Działanie w celu zminay wizerunku ŁP w Polsce

Postautor: pzlp » pn, 24 sierpnia 2015, 22:44

Wypadki się zdarzają.
Forum phpBB od strony administracyjnej to wielki temat. Tutaj nawet specjaliści mają co robić.
Masa możliwości i konfiguracji. Łatwo coś pominąć i się zakręcić.
Obrazek

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Działanie w celu zmiany wizerunku ŁP w Polsce

Postautor: bruner » czw, 10 grudnia 2015, 20:27

Wtorek 15 grudnia godzina 17.00 - będę plótł o łowiectwie podwodnym na hangout na kanale Marfishish.pl:



Będzie na żywo (w sensie że będę odpowiadał na pytania zadane przez wędkarzy - Marek nie zgodził się na 'full kontakt' co mnie odpowiadałoby najbardziej)', ale nie będę znał żadnych pytań (nie chcę) więc może być różnie bo ja przed kamerą się peszę :oops:

W każdym razie jakbyście mieli sugestie o czym warto wspomnieć to piszcie. Będę co prawda odpowiadał na pytania, ale w ramach odpowiedzi będę starał się rozwijać temat i co nieco opowiadać - taki mam w tym swój cel.

Może ktoś z zarządu SSP jest zainteresowany zorganizowaniem takiego hangoutu, w którym jako przedstawiciel władz SSP opowiedziałby o naszym stowarzyszeniu (o którym w pozytywnym świetle na pewno we wtorek uda mi się co nieco opowiedzieć) i jego ogólnopolskiej działalności, zaapelował o spojrzenie łaskawszym okiem na kwestię udostępniania akwenów dla celów łowiectwa podwodnego. Ja jako osoba spoza zarządu (nie posiadająca wymiernego mandatu do tego) nie mogę się wypowiadać w imieniu stowarzyszenia), natomiast chciałbym to umożliwić właściwej osobie. Jeśli byłaby taka chęć to ja mogę to uzgodnić (myślę, że się zgodzi) z Markiem (Malmanem) i od razu może zapowiedzieć na wizji, że taka sytuacja będzie miała miejsce. Zapewne nie byłby to hangout zorganizowany od razu (bo marfish.pl to kanał wędkarski i temat musiałby delikatnie poczekać na swoją kolejkę), ale byłby niebawem. Do udziału w hangoucie potrzebny jest laptop ze sprawną wbudowaną kamerą i mikrofonem i chęci - to wszystko.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
indianin
Posty:1033
Rejestracja:wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: Działanie w celu zmiany wizerunku ŁP w Polsce

Postautor: indianin » pt, 11 grudnia 2015, 12:17

Piotrze Super pomysł. Jak będziesz tam mówił o łowiectwie podwodnym to wspomnij o naszym stowarzyszeniu reklamy nigdy za wile :good: Co do 2 pomysłu również jestem za :) PS szkoda że Marfishu nie pozwolił tobie na konfrontacje.
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl

AlfredoWargas
Posty:382
Rejestracja:śr, 25 czerwca 2014, 21:44
Lokalizacja:Wrocław

Re: Działanie w celu zmiany wizerunku ŁP w Polsce

Postautor: AlfredoWargas » pt, 11 grudnia 2015, 12:39

Jakbyś jeszcze jakieś foldery reklamowe potrzebował to daj znać . Powodzenia.Trzymam kciuki :good:
GoodNightLeftSite
-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*


Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Działanie w celu zmiany wizerunku ŁP w Polsce

Postautor: bruner » pt, 11 grudnia 2015, 12:47

Paweł - zamiast Piotr Gruszeczka to jeszcze : Piotr G :mrgreen:
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

AlfredoWargas
Posty:382
Rejestracja:śr, 25 czerwca 2014, 21:44
Lokalizacja:Wrocław

Re: Działanie w celu zmiany wizerunku ŁP w Polsce

Postautor: AlfredoWargas » pt, 11 grudnia 2015, 13:38

Absolutnie nie . Na nazwisko już sobie dawno zapracowałeś swoimi filmami . Teraz otwierasz nowy rozdział . W nowej formie . Mam szczerą nadzieję że wypracujesz teraz zupełnie inne spojrzenie przez brać wędkarską w stosunku do nas wszystkich . Potraktuj ten „folder” z przymrużeniem oka ale i z głębszym sensem . Spraw by „twarz łowcy podwodnego” nie musiała być zasłaniana oraz anonimowa . Masz ku temu wszelkie narzędzia i predyspozycje . I jak Marek wyżej pisał . Pamiętaj o SSP :D
GoodNightLeftSite
-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*


Awatar użytkownika
Dżimi Ramles
Posty:320
Rejestracja:pt, 27 lutego 2015, 22:22
Lokalizacja:Wrocław

Re: Działanie w celu zmiany wizerunku ŁP w Polsce

Postautor: Dżimi Ramles » wt, 15 grudnia 2015, 21:09

Piotrze, dobra robota :good: . Dzielnie niesiesz kaganek oświaty między "kijkarzy" :drinks:.


Wróć do „Stowarzyszenie Spearfishing Poland”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron