[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Treningi w czasie przerwy zimowej - Strona 5 -Spearfishing.pl

Treningi w czasie przerwy zimowej

Wszystko co dotyczy treningów.
Awatar użytkownika
minimal89
Posty:92
Rejestracja:pt, 18 lipca 2014, 19:25
Lokalizacja:Kołobrzeg
Re: Treningi w czasie przerwy zimowej

Postautor: minimal89 » czw, 11 grudnia 2014, 11:34

Moj trening nie wygląda każdego dnia tak samo, zawsze coś modyfikuje...
Dobrym ćwiczeniem jest jeszcze:
- wydmuchiwanie powierza ustami do wody aby osiągnąć zerową pływalność na poziomie (siedzenia jakby na krześle :D) pod wodą poźniej siad płaski na dnie a następnie leżenie.
Wszystkto to robie na jednym wydechu trwa to około 1 min.
(nigdy nie wydmuchuje powietrza do konca zawsze zostawiach choć 10% zapasu :) )

Awatar użytkownika
sharky
Posty:1706
Rejestracja:ndz, 7 września 2008, 19:23
Lokalizacja:Warszawa

Re: Treningi w czasie przerwy zimowej

Postautor: sharky » czw, 11 grudnia 2014, 12:40

Wydech na maxa - stanie na głowie lub chodzenie po dnie basenu (jak spiderman). Maksymalnie 1 minuta w serii. Jeszcze lepiej jeśli basen jest głęboki. Gwarantuję, że po takim treningu organizm będzie odpowiednio ''skatowany''. W tym roku dokładamy dynamiki na wydechu :mrgreen:
Delta Wołgi El-Dorado. Strzel i wypuść.

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Treningi w czasie przerwy zimowej

Postautor: bruner » czw, 11 grudnia 2014, 17:13

Ponieważ piszemy na forum łowieckim, to zakładam, że opisywane treningi nadal jeszcze dotyczą poprawienia swoich wyników w łowiectwie podwodnym, a nie np.w hokeju podwodnym czy freedivingowej dynamice basenowej? Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu ... może jestem nie na czasie.

Planujecie w przyszłym sezonie ścigać ryby pod wodą aż się pierwsze zmęczą i łapać je gołymi rekami? Gwarantuje Wam, że tym sposobem choćbyście nie wiem jak trenowali to pierwsi zmęczycie się Wy :mrgreen:

Ja w zimie na płytkim jakby nie było (3.5 m) basenie bawię się, trenuję oddychanie, pogłębienie odruchów nurkowych i ciche a zarazem maksymalnie ekonomiczne pod względem zużycia tlenu poruszanie się w wodzie i pod wodą. Wtedy jest na to czas i tego się nie traci ani nie zapomina, ani nie znika samo przy przerwie w nurkowaniu. Dynamiki na basenie to zawsze u mnie był margines, a teraz to jeszcze bardziej - rzadko je robię na basenie, natomiast bardzo często robię je niejako 'przy okazji' przez cały rok na akwenach otwartych podczas przeszukiwania/poznawania dna na rożnych głębokościach. Wydolność to robię o dowolnej porze roku tylko i wyłącznie celowo - okresowo przed tym jak będzie mi potrzebna większa niż normalna (najczęściej chodzi o planowane częste w jakimś okresie wychodzenia z większych niż zwykle głębokości). Podczas przerwy zimowej - chodząc bez oddychania na schodach pod górę, ew. tak samo tyle że na rowerku. Szkoda mi płacić (bo za basen płacę) za czas na basenie by nabyć coś co się i tak straci przy pierwszym dłuższym okresie normalnej aktywności (nie jestem sportowcem w rozumieniu dostarczania organizmowi ciągłych prawie całorocznych obciążeń na najwyższym poziomie jego wydolności). Trochę tez jestem minimalistą - cały czas myślę jak to zrobić by założony cel osiągnąć, lecz się przy tym nie narobić, więcej niż to absolutnie konieczne. Szukam innej drogi tam, gdzie jest mi za bardzo 'pod górkę'. Poza tym nie przez cały rok mam dostęp do odpowiedniego basenu - a potrzeba podniesienia kondycji pojawić się może w dowolnym okresie roku. Nie wiem, może taki mam organizm, ale to działa. Podobnie jest z otłuszczaniem się - robię to błyskawicznie dietą tylko wtedy jak potrzebuję - na jesień i na wiosnę i potrafię stracić nadmiar tłuszczu w ciągu tygodnia (ok 6 - 8 kg) wykorzystując do tego odpowiedni pobyt w zimnej wodzie i zmianę diety na normalną (czyli przyjemne z pożytecznym).
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
kolumb7
Posty:420
Rejestracja:pn, 9 września 2013, 15:14
Lokalizacja:Norwegia

Re: Treningi w czasie przerwy zimowej

Postautor: kolumb7 » pt, 12 grudnia 2014, 03:34

Piotrze trafnie napisałeś. :good:

Awatar użytkownika
sharky
Posty:1706
Rejestracja:ndz, 7 września 2008, 19:23
Lokalizacja:Warszawa

Re: Treningi w czasie przerwy zimowej

Postautor: sharky » pt, 12 grudnia 2014, 13:29

Piotrze jesteś wielkim mistrzem :4_17_10: Przy tobie jestem kompletnym laikiem...
Delta Wołgi El-Dorado. Strzel i wypuść.

Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Treningi w czasie przerwy zimowej

Postautor: nemesis » pt, 12 grudnia 2014, 14:08

A np. coś takiego: na wstrzymanym oddechu 10 kroków biegu (zejść pod wodę), 50 kroków marszu (poszukiwanie/czajenie się na ryby), 10 kroków biegu (wyjście z wody)? Z czasem zwiększanie ilości kroków.
Do tego jeszcze robię cykle w trakcie spokojnego biegu: 10 kroków na wstrzymanym oddechu i jeden oddech, chcę w ten sposób zrobić cały kilometr, na razie udaje się pół, a potem zwiększać ilość kroków.

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Treningi w czasie przerwy zimowej

Postautor: bruner » pt, 12 grudnia 2014, 14:43

Arek - nie rób sobie ze mnie jaj :?

Napisałem tylko swoje zdanie bo temat jest o tym, a dyskusja zawsze jest wskazana. Jestem gotowy z radością zawsze swoje zdanie zmienić jeżeli spotkam się z argumentami, które będą na tyle sensowne przekonają mnie, że jestem w błędzie. Czyli nauczą mnie lepiej niż wiem.

Marku - najlepiej, żeby w temacie jak to wykorzystywać się wypowiedział fachowiec z przygotowaniem merytorycznym klasy Stargrassa. Mnie się wydaje, że faza zejścia jest pomijalna - schodzi się w fazie komfortu tlenowego do granicy zerowej pływalności, a to jest moment, i potem się przecież tylko szybuje długo w dół sterując tułowiem. Kondycja i wydolność na długu tlenowym potrzebna jest w fazie wyjścia na powierzchnię. Brak tlenu, brak siły = wątpliwości = panika = duże problemy

Zejście na dół jest głównie w sferze mentalnej - pokonanie strachu, doświadczenie (pomijając umiejętności gospodarowaniem powietrzem na wyrównywanie ciśnienia). Wyjście jest natomiast głównie w sferze fizycznej - siłowej i wydolnościowej. Głębokie nurkowania takie jakie robią wyczynowi freediverzy wymagają od nich posiadania jednego i drugiego.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
mkweld
Posty:312
Rejestracja:ndz, 17 lipca 2011, 10:45
Lokalizacja:Szczecin\AAlborg

Re: Treningi w czasie przerwy zimowej

Postautor: mkweld » pt, 12 grudnia 2014, 19:09

Ja też jestem zdania że niem co się zbytnio spinać.
Formę warto utrzymywać cały rok ale w końcu jesteśmy w większości tylko amatorami i łowcami .
Ja mam basen zaraz pod nosem,wiec w zimę jestem minimum raz w tyg na basenie.
Mój trening to raczej tylko zabawa interwał na 25m basenie powoli spokojnie jak w jeziorku :)
Chodzenie,leżenie itd na 4m oraz sauna,bąbelki i relax . :)
Czasami kilka statyk jak mam wsparcie.
Fajnie jak ktoś by opracował w miarę efektywny trening typowo łowiecki.

Awatar użytkownika
minimal89
Posty:92
Rejestracja:pt, 18 lipca 2014, 19:25
Lokalizacja:Kołobrzeg

Re: Treningi w czasie przerwy zimowej

Postautor: minimal89 » pt, 12 grudnia 2014, 19:18

Trening powinien być dobierany indywidualnie dla każdego. Biorąc pod uwagę swoją wydolność fizyczną, czas ile już trenujemy( modyfikacje treningu), dieta , jak i najważniejsze charakter zbiorników w któych polujemy/nurkujemy. Ja osobiście nuram w morzu i rzekach , w jeziorach bardzo rzadko... W morzu na pewno ważna jest dynamika , dno morskie przeważnie przypomina ogromną pustynie no i trzeba sie namachać aby coś namierzyć( znane nam skanowanie dna za flądrą). W rzece trzeba sie zmagać z prądem, najefektywniejsza technika polowania to podchodzenie ryby pod prąd a wiec dynamika jest tu również ważna, ale i nie tylko bo świetne rezultaty daje również leżenie i czekanie aż coś napłynie- no ale nie o technice polowań jest ten temat a wiec wracając do treningu, każdy ma swoje ćwiczenia swoje teorie co i jak dla niego jest najlepsze, fakt jest taki że każde wasze zdanie na temat jest dla nas inspiracją do modyfikacji swojego treningu...
powodzenia na basenie i w terenie :)

ptja
Posty:1234
Rejestracja:pn, 26 marca 2012, 15:15
Lokalizacja:Łódź

Re: Treningi w czasie przerwy zimowej

Postautor: ptja » pt, 12 grudnia 2014, 19:59

Ja czasami (szczególnie, gdy tłoczno na basenie i nie da się pływać tak szybko, jak chciałbym) robię sobie treningi typowo na nogi (z płetwami albo i bez). Mam nawet własną deskę :)
W piance mocno niewygodnie mi się pływa kraulem, więc zazwyczaj w wodach otwartych pływam tylko nogami.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Treningi w czasie przerwy zimowej

Postautor: bruner » śr, 31 grudnia 2014, 15:43

Kompilacja z tuby. Z okazji sylwestra jest dynamicznie i z mocnym bitem.
Materiał nie jest w żaden sposób polepszony cyfrowo - to surowy obraz z kamery (midland xtc280).



Pod względem bezpieczeństwa wygląda to tak, że przez cały czas jest na miejscu specjalnie przeszkolony ratownik i sprzęt, grupy zorganizowane są wewnętrznie tak, że jest w niej osoba odpowiedzialna za jej organizację i logistykę (wymóg obiektu), trenujemy dobrani w parach na przemian się asekurując. Przed wejściem podpisanie wszystkich wymaganych przez 'obiekt' dokumentów zajmuje dobre 5 minut.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Treningi w czasie przerwy zimowej

Postautor: bruner » pn, 20 kwietnia 2015, 06:15

Układanie puzzli na dnie 7 metrowej tuby nurkowej w Aquadromie w Rudzie Śląskiej.
Wczoraj po raz pierwszy wykorzystałem w filmie 2 kamery na raz - 2 x midland XTC280





Towarzyszy mi dzielnie Ela
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

AlfredoWargas
Posty:382
Rejestracja:śr, 25 czerwca 2014, 21:44
Lokalizacja:Wrocław

Re: Treningi w czasie przerwy zimowej

Postautor: AlfredoWargas » pn, 20 kwietnia 2015, 09:17

To teraz czas na domino z karpiami albo bierki z linami . I nawet mnie to zdziwi jak taki film powstanie :D
GoodNightLeftSite
-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*


Awatar użytkownika
stargrass
Posty:207
Rejestracja:ndz, 16 grudnia 2012, 11:38
Lokalizacja:Białystok

Re: Treningi w czasie przerwy zimowej

Postautor: stargrass » pn, 20 kwietnia 2015, 09:28

Za rok pewnie już będzie układał takie z 1000 elementów ;)

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Treningi w czasie przerwy zimowej

Postautor: bruner » pn, 20 kwietnia 2015, 14:04

Prędzej przypomnę sobie jak się grało w szachy :mrgreen:

Kółko i krzyżyk już w tubie jest ...
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/


Wróć do „Treningi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości

cron