[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Trening strzelecki. -Spearfishing.pl

Trening strzelecki.

Wszystko co dotyczy treningów.
Awatar użytkownika
Wichu
Posty:17
Rejestracja:czw, 25 lipca 2013, 16:05
Lokalizacja:Wrocław
Trening strzelecki.

Postautor: Wichu » pn, 26 sierpnia 2013, 15:41

Siema,
Jest jakaś możliwość potrenowania strzelania legalnie mając KŁP? Chodzi mi o strzelanie do tarczy, czy podobnego celu. Zależy mi na tym, aby nie trzeba było kupować zezwolenia na połów na danym akwenie. Może macie jakieś inne pomysły?

Awatar użytkownika
wiewiur
Posty:615
Rejestracja:wt, 19 czerwca 2012, 16:59
Lokalizacja:Piaseczno

Re: Trening strzelecki.

Postautor: wiewiur » pn, 26 sierpnia 2013, 18:53

Na basenie nie musisz mieć KŁP :)
Pozdrawiam
Michał "Wiewiur" Taniewski
http://m.youtube.com/#/user/czterookibil

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Trening strzelecki.

Postautor: bruner » pn, 26 sierpnia 2013, 20:34

Zagadaj z Tomixem on na poważnie wziął się za temat możliwości treningów na akwenach nieudostepnionych.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Tomix_TC
Posty:805
Rejestracja:sob, 3 września 2011, 12:47
Lokalizacja:Bielsko-Biała

Re: Trening strzelecki.

Postautor: Tomix_TC » pt, 30 sierpnia 2013, 23:51

Temat w moim przypadku wynikł, gdy potrzebowałem przetestować nową kuszę. Chciałem wykonać kilka testów porównawczych, a że w okolicy akweny z lepsza wizurą nie sa jednak udostępnione postanowiłem, że zrobię to legalnie. Oznakowałem się bojką, zabrałem dwie kusze, dwie kamery, tarcze, sznurki i inne duperele i działałem tak ze dwie godziny. Żadnych reakcji nie było.

Według mnie sprawa jest do wygrania (w razie czego) ale raczej proste to nie będzie. Ustawa mówi o zakazie posiadania narzędzi kłusowniczych nawet w obrębie akwenu. Czyli jak siebie idziesz z kuszą w okolicy zbiornika jesteś kłusownikiem. Jak parkujesz samochód, w którym jest kusza w okolicy zbiornika (np. przy kąpielisku) a straż rybacka Cię skontroluje jesteś kłusownikiem.

Łudzę się jednak, że w ewentualnym postepowaniu sądowym trafi się na "normalnego sędziego". Dostęp do wód publicznych i ich użytkowanie w celach sportowych i rekreacyjnych jest nieograniczone (oczywiście poza miejscami gdzie w ogóle zakaz występuje). Łowiectwo podwodne (jak i wędkarstwo czy motorowodniactwo) też są sportem. W przypadku strzelania do tarczy to już nie "amatorski połów ryb" a sportowy trening (czy rekreacja - jak zwała tak zwał).
Cel - np. test sprzętu, trening przed zawodami itd. - połów ryb oczywiście wykluczony (nizałka, siatka na ryby itd. - niewskazane). Zwrócić należy uwagę, że testowanie sprzętu do łowiectwa nie naraża ryb na nawet niezamierzoną szkodę (strzelam do tarczy - widzę cel trafienie w rybę "przez przypadek" jest raczej niemożliwe (w przeciwieństwie np. do testowania wędziska z przynętą)!
Nie można porównać tego np. do posiadania sieci, wędki elektrycznej czy żaków w obrębie akwenu - tu :
- trudno mówić treningu wyłącznie w celach sportowych,
- nie wyrządzenia takimi działaniami szkody (nawet niezamierzonej) rybom - tłumaczenie typu "przez przypadek się zaplątała".

Podkreślam, że jest to moja interpretacja prawa i zapewne przyjdzie jej bronić przed sądem jak trafi się na PSR. Tak tez nie namawiam do takiego postepowania pozostawiając to własnej oceny. W tym sezonie już nie, ale w przyszłym planuję pójść krok dalej - przed takim treningiem poinformować pisemnie PSR o takim działaniu podając miejsce i termin... zobaczymy co będzie.

Wśród nas są osoby z PSR - jakie jest ich stanowisko w tej sprawie i jakie podejmą działania spotkawszy (lub mając zgłoszenie) trenującego strzelanie do tarczy, kręcenie materiałów filmowych z treningów - przy spełnieniu innych wytycznych (bojka, odległości itd.) na akwenie nie dopuszczonym do łowiectwa?


Wróć do „Treningi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 10 gości

cron