[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Coraz gorsze statyki:) - Strona 2 -Spearfishing.pl

Coraz gorsze statyki:)

Wszystko co dotyczy treningów.
Awatar użytkownika
Nuno30
Posty:111
Rejestracja:ndz, 18 października 2015, 16:19
Re: Coraz gorsze statyki:)

Postautor: Nuno30 » śr, 21 października 2015, 19:42

Ok wielkie dzieki za odpowiedzi. Od kilku dni czasy są lepsze np w 3-4 statyce pierwsze szarpnięcia przepony są około 2 minuty a nie 1min20sec.

Awatar użytkownika
Nuno30
Posty:111
Rejestracja:ndz, 18 października 2015, 16:19

Re: Coraz gorsze statyki:)

Postautor: Nuno30 » ndz, 8 listopada 2015, 22:30

Piotrek gdybyś mieszkał bliżej ,wróć ,tzn. gdyby treningi były bliżej nie omieszkał bym z wami nie trenować było by super echh szkoda.

PiotrekWrck
Posty:117
Rejestracja:pn, 15 września 2014, 18:43
Lokalizacja:Chorzów

Re: Coraz gorsze statyki:)

Postautor: PiotrekWrck » pn, 9 listopada 2015, 13:48

Przeprowadź się ;)

Awatar użytkownika
brokok
Posty:23
Rejestracja:wt, 8 marca 2016, 21:32
Lokalizacja:Góra powiat Pszczyński

Re: Coraz gorsze statyki:)

Postautor: brokok » czw, 10 marca 2016, 22:08

Według mnie nie można z częstotliwością statyk przesadzać. Dotyczy to zwłaszcza statyk max. z dodatkowym pakowaniem. Moim zdaniem trzeba organizmowi dać jeden dzień przerwy. Ja tak przynajmniej robię. Jeśli jednak zdecyduję się na max statyki dzień po dniu, to często efekt jest znacznie gorszy od mojej przeciętnej. Ja zwracam uwagę na czasy respiracji. Respiracja musi być tak aby nie tylko dotlenić organizm, ale też uspokoić serce. Aby to osiągnąć należy oddychać spokojnie jakby od niechcenia, a przy wypuszczaniu powietrza, wypuszczać je tak aby nie czuć oporu jak wychodzi, bez żadnego parcia, na całkowite opróżnienie z płuc. To dopiero musi nastąpić przed samą próbą jednego dwóch max wydechów. Kolejna sprawa w kwestii podejścia do samych prób statyki, a zwłaszcza ilości samych prób. Nie powinna to być tylko jedna próba, a kilka prób. Czyli stosujemy tzw. prestatyki, które z zasady są znacznie krótsze od naszych prób max. Kolejna sprawa, to czas przygotowania do prób prestatyki i statyk max. Uważam, że nie ma gotowego modelu, pasującego wszystkim ( to samo tyczy się tabel na CO2 i CO , te trzeba znać i wiedzieć co się chce osiągnąć i odpowiednio je modyfikować ) Wracając do prestatyki to według mnie wystarczającym czasem respiracji ( oddychania są 2-3 min ). Kolejną sprawą jest czas tej prestatyki ( jedni piszą o % że ma być 50- 60 % max ) ja robię inaczej, nie czas trwania a skurcze określają czy jest właściwa czy nie. Pisząc o skurczach prze prestatyce mam na myśli wyraźne skurcze przepony. Nie odpuszczać prestatyki zaraz po wystąpieniu pierwszych skurczy, a trzymać ją długo do wyraźnych mocnych skurczy ( wzrasta ilość CO2 ) . Po prestatyce można przystąpić do albo kolejnej prestatyki, ale aby nie trwało to zbyt długo wystarczy skrócić czas respiracji do znów 2-3min i jazda. Przed przystąpieniem do max statyki polecam okres przygotowania, ( respiracji ) od 4-7 min to wystarczy. Kolejna sprawa dla wytrwałych. Po próbie max. przystąpcie do jeszcze jednego max. z czasem respiracji max 2-4 min efekty mogą zadziwić.
Wczoraj byłem na basenie w Sosnowcu i przy asekuracji Adeliny Hetnar Michaldo i Łukasza Lisa wykonałem trzy próby statyki każda z czasem ciut powyżej 5 min wszystkie OK Nie to jest jednak istotne, bo istotny jest czas respiracji do każdej z prób. I tak do prestatyki było to 2min + pakowanie. Do próby max. dałem sobie znów 2min ( bezpośrednio po statyce 5 min ) + pakowanie i kolejna ostatnia próba statyki dałem sobie czas 1 min + pakowanie z tym że do tej próby intensywnie się hiperwentylowałem oddychając bardzo mocno.
Zachęcam do eksperymentowania w tej materii ( oczywiście przy pełnej asekuracji )

Awatar użytkownika
Nuno30
Posty:111
Rejestracja:ndz, 18 października 2015, 16:19

Re: Coraz gorsze statyki:)

Postautor: Nuno30 » sob, 12 marca 2016, 08:27

Hej Bronek. Od tego czasu już zleciało sporo czasu. Poznałem już organizm i usystematyzowałem treningi. Ostatnimi czasy zauważyłem znów ładny wzrost czasów. Muszę już myśleć o ułożeniu kolejnych tabelek. :)

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Coraz gorsze statyki:)

Postautor: bruner » sob, 19 marca 2016, 01:07

Ja nie robię tabelek a jedynie ciąg statyk. Aktualnie na O2 jadę maksy co 3 - 4 minuty, a na CO2 jadę co 1 minutę statyki po około 5 minut (czyli też ile dam w takim systemie rady). Koncentruję się na zwalnianiu rytmu serca w trakcie co w konsekwencji odsuwa skurcze przepony w czasie.

Przy okazji - ponieważ po ponad 25 latach kopcenia bez filrta teraz mam już tygodniowa przerwę w paleniu mam okazję, żeby się wypowiedzieć z autopsji czy obecność tlenku węgla we krwii wydłuża wstrzymywanie oddechu.... Więc niczego nie wydłuża :mrgreen: .

Mało tego, po zaprzestaniu palenia zgodnie z tym co pisałem kilka postów wstecz wzrost saturacji krwii tlenem o około 1.5 % przełożył się na ...wydłużenie wstrzymywania oddechu o ten własnie ok 1.5 % - około 10 sekund na 6 minutach.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Nuno30
Posty:111
Rejestracja:ndz, 18 października 2015, 16:19

Re: Coraz gorsze statyki:)

Postautor: Nuno30 » pn, 21 marca 2016, 18:49

Gratulacje Piotrek w związku z odstawieniem palenia. Nie wracaj do tego.
Tabela na co2 wygląda tak:
oddech wstrzymanie
x 2.20
1.30 2.20
1.15 2.20
1 2.20
0.45 2.20
0.30 2.20
0.30 2.20
0.15 2.20
Czasem idzie ok,czasem gorzej,a czasem nie daję rady (jak dzis) ,ale dzień wcześniej piwkowałem:D.
Na o2 robię przerwy tak 3 minutowe i w ósmej próbie ciągnę to do 4 min ,jak jest dobry dzień to tak do 4:30.


Wróć do „Treningi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 9 gości

cron