[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Spotkanie z zarządem PZW - Strona 18 -Spearfishing.pl

Spotkanie z zarządem PZW

Ogólne rozmowy podwodnych łowców. Zarówno początkujących jak i starych wyjadaczy.
olympus77
Posty:85
Rejestracja:czw, 7 lipca 2011, 23:16
Re: Spotkanie z zarządem PZW

Postautor: olympus77 » śr, 19 września 2012, 12:02

Zezwolenie na Lubikowo wykupuje się w PZW w Gorzowie Wielkopolskim. Po rozmowie telefonicznej da się to załatwić pocztą. Wizura bardzo dobra. Trzeba używać bojek i robić wszystko zgodnie z przepisami.
Co poniektórzy wędkarze jeszcze się nie przyzwyczaili i zaraz wzywają strażników, ale Ci są w porządku. Trzeba prowadzić rejestr połowów jak wędkarze, ale co to za problem...

Co do nowych zbiorników dopuszczonych przez PZW Zielona Góra będziemy wkrótce rozmawiać z władzami okręgu. PZW spodziewa się od nas konkretnych propozycji jeśli chodzi o jezioro, które mieliby nam udostępnić.

DLATEGO PROSZĘ WSZYSTKICH, KTÓRZY WIEDZĄ O CZYSTYCH WODACH NA TERENIE DZIAŁANIA PZW ZIELONA GÓRA O PRZYSYŁANIE PROPOZYCJI NA MOJEGO MAILA PRZEZ STRONĘ FORUM.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Somalijczyk
Posty:177
Rejestracja:sob, 5 listopada 2011, 03:17
Lokalizacja:Wolsztyn/Zielona Góra

Re: Spotkanie z zarządem PZW

Postautor: Somalijczyk » śr, 19 września 2012, 13:03

http://www.wedkuje.pl/lowisko,jezioro-liny-duze,46735
Dzisiaj pojadę zobaczyć jak wygląda wizura w tym jeziorze. Jest to blisko Zielonej Góry więc fajnie by bylło posiadać taki akwen, jeśli to co piszą na stronie to prawda. Jak wrócę to napiszę jak z tą wodą :)
"Lepiej mieć krótkie życie pełne tego co lubisz robić, niż długie, spędzone nieszczęśliwie"

Awatar użytkownika
Somalijczyk
Posty:177
Rejestracja:sob, 5 listopada 2011, 03:17
Lokalizacja:Wolsztyn/Zielona Góra

Re: Spotkanie z zarządem PZW

Postautor: Somalijczyk » śr, 19 września 2012, 20:34

Byłem nad jeziorem Liny duże. Wizura dochodzi jedynie do 2m, dno bardzo strome, szybko robi się głęboko. Rozmawiałem z wędkarzem, który mówił ze w jeziorze jest duzo ryby, m.in. sumów, które traktowane są jako szkodniki. Mówił również, że znalazł amura przebitego strzałą. Że niby uciekl po stzreleniu kuszą i zdechł. Chociaż nie wiem czy mu wierzyć, bo twierdził tez, ze widzial jak sum dzisiaj zjadl kaczke. Mowil ze calego wydarzenia nie widzial, tylko mu kaczka zniknela :lol: Wrzucam filmik z wizury w tym jez. Nurkowałem tylko koło 1 h więc za dużo nie udało mi się nagrać. Znalazł się jeden większy szczupak, reszta to drobnica. Można dołożyć to do propozycji, bo jezioro jest w PZW Zielona Góra.
"Lepiej mieć krótkie życie pełne tego co lubisz robić, niż długie, spędzone nieszczęśliwie"

Awatar użytkownika
indianin
Posty:1033
Rejestracja:wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: Spotkanie z zarządem PZW

Postautor: indianin » śr, 19 września 2012, 21:14

Ja jestem po wizycie na jeziorze Dziarg kosobudz wizura rewelacja!!ale jeziorko małe i płytkie widziałem masę drobnicy ze 3 szczupaczki z tego jednego ładniejszego ale bez szału i jednego lina z daleka generalnie wędkarze powiedzieli że dużej ryby nie ma. Tu muszę się zgodzić z nimi bo po prostu ze względu na gabaryty jeziora nie ma gdzie się chować. Żeby opłynąć całe jeziorko potrzebowałem niecałe 4h! dno z jednej strony piaszczyste i lekko strome z drugiej dywan z trawy i gdzieniegdzie moczarka trzciny i tataraku praktycznie brak jest tylko w 2 miejscach.
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
indianin
Posty:1033
Rejestracja:wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: Spotkanie z zarządem PZW

Postautor: indianin » sob, 22 września 2012, 09:29

Wczoraj zlądowałem na jeziorze głębokim koło Międzyrzecza. Wizura rewelacja i to teraz kiedy rośliny obumierają. Widoczność 5 nawet do 6 m zaryzykował bym. Trzcina dookoła jeziora jeziorko średniej wielkości o równym owalnym kształcie. na dnie moczarka, wywłócznik, osoka aloesowata. ramiennica. Te rośliny przeważają. Tataraku mało widziałem dużo drobnicy dużej ryby nic ale wędkarze też narzekali że nic nie bierze wiedz zganiam winę na pogodę. :snorkel:
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie z zarządem PZW

Postautor: bruner » pt, 5 października 2012, 12:46

No i jak Wam idzie kampania w OZG PZW?
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
doox
Site Admin
Posty:3326
Rejestracja:wt, 4 marca 2008, 16:35
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie z zarządem PZW

Postautor: doox » pt, 5 października 2012, 13:02

Bardzo dobrze! Info w tej sprawie niebawem na stronie!
...if you accept the sea by all means you will enjoy anything in the water...
...najważniejszy w życiu jest las i woda...Jancio Wodnik....

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie z zarządem PZW

Postautor: bruner » śr, 13 lutego 2013, 08:51

Namawiam gorąco do prowadzenia przez cały czas wszelakiego rodzaju akcji informacyjnych i wizerunkowych.

Na kanale Youtube udostępniłem pobieranie e-booka 'Łowiectwo Podwodne w Polsce'. Publikacja jest skierowana do wędkarzy, działaczy PZW i dzierżawców akwenów. Nie będę pisał tutaj co w nim jest. Jego przydatność oceni sobie sam kto przeczyta te wypociny. Proszę Was o ciągłe uwagi co należy w nim zmienić lub dodać do jego treści. Przygotowany jest on pod kątem drukowania lub rozsyłania pocztą elektroniczną (mały rozmiar pliku .pdf). Można zasypywać (bez przesady oczywiście) podobnymi materiałami osoby z zarządów różnych okręgów PZW czy kół, można wysyłać je do konkretnych osób itp.

Gdyby było nas stać na bilboardy na PKiN to zapewne sami dzierżawilibyśmy akweny. Ale póki co tak nie jest.

Akcja listowa z prośbą o udostepnienie akwenów do łp, telefoniczne czy bezpośrednie rozmowy mają znacznie wieksze szanse powodzenia jeżeli wczesniej będą poparte jakąś akcją informacyjną. Możliwości współpracy są, trzeba tylko dotrzeć z nimi do wędkarzy począwszy od rekreacyjnych do dzialaczy. Ideałem byłoby sprawić z czasem, żeby to wędkarze sami zaczęli między sobą polemizować nad udostepnianiem akwenów do łp.

E-book będę aktualizował na bieżąco w miarę zużywania sie jego treści lub pojawiania sie nowych okoliczności. Dlatego link do niego może się co jakis czas zmieniać, lecz na kanale Youtube zawsze będzie podany link do aktualnego pliku.

Oprócz tego udostępniłem tam pobieranie oryginalnych wersji prezentacji filmowych (robionych specjalnie w celu edukacyjnym) o zasadach łp w Polsce, karcie łowiectwa podwodnego i walce z kłusownictwem. Te filmy także są zoptymalizowane pod kątem swojej wagi. Dla szybszego ściagania.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Hornat
Posty:169
Rejestracja:wt, 3 marca 2009, 21:16
Lokalizacja:zachodniopomorskie

Re: Spotkanie z zarządem PZW

Postautor: Hornat » śr, 13 lutego 2013, 19:40

Współpraca z lobby wędkarskim jest nie łatwa (choć ciężko uogólniać), niemniej tak kompleksowa akcja informacyjna i konsekwencja w działaniu musi przynieść kolejne efekty.

Tu mam pytanie odnoszące sie też do poprzednich postów - czy posiada ktoś dobry kontakt z członkami PZW GORZÓW WLKP. - chciałbym polecić jeden ciekawy łowiecko akwen w północno-zachodniej części województwa lubuskiego - Jezioro Wielkie. Może w przyszłości i na nim można by było polować.
http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/459

pozdrawiam

Awatar użytkownika
indianin
Posty:1033
Rejestracja:wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: Spotkanie z zarządem PZW

Postautor: indianin » śr, 13 lutego 2013, 20:42

Kurde fajna woda:) Można by do nich napisać:)
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie z zarządem PZW

Postautor: bruner » pt, 15 lutego 2013, 08:44

Czy już jako związek a nie stowarzyszenie łowcy będą mieli łatwiejsze negocjacje na szczeblu 'centralnym' ? Pewnie tak.

W każdym razie akcje wizerunkowe czyli 'praca od dołu' będą potrzebne tak czy owak. Od samego statusu na 'Związkowy' nie można oczekiwać zmiany postrzegania jego członków przez wędkarzy :mrgreen:
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie z zarządem PZW

Postautor: bruner » wt, 29 października 2013, 22:00

I znowu zbliża się kolejny okres przyjmowania uchwał przez zarząd główny, zarządy okręgów i koła PZW.

Ja w tym roku jako 'zanętę' dla PZW skleciłem film przedstawiający typową likwidację sieci kłusowniczej dokonaną we współpracy podwodnego łowcy i PSR i na tym przykładzie omawiający tę możliwość porozumienia.



Wydarzenia pokazane na tym filmie sa świeże - miały miejsce w ten weekend w sobotę na Pogorii 4 (Zalew Kuźnica Warężyńska) - 560 ha powierzchni wody. Okolice Dąbrowy Górniczej.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Tomix_TC
Posty:805
Rejestracja:sob, 3 września 2011, 12:47
Lokalizacja:Bielsko-Biała

Re: Spotkanie z zarządem PZW

Postautor: Tomix_TC » wt, 29 października 2013, 22:58

Przede wszystkim wyrazy uznania za doskonałą akację. :good: Materiał filmowy świetnie zrobiony.

Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie z zarządem PZW

Postautor: nemesis » wt, 29 października 2013, 23:10

Ryby zostawiamy tak jak są, czy powinniśmy je dobić? trochę źle się patrzy jak się męczą.

Awatar użytkownika
wiewiur
Posty:615
Rejestracja:wt, 19 czerwca 2012, 16:59
Lokalizacja:Piaseczno

Re: Spotkanie z zarządem PZW

Postautor: wiewiur » wt, 29 października 2013, 23:22

Świetna robota Bruner! Po raz kolejny sie świetnie spisałeś! Oby tak dalej
Pozdrawiam
Michał "Wiewiur" Taniewski
http://m.youtube.com/#/user/czterookibil


Wróć do „Blue Hunters”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości

cron