[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
OSKÓROWYWANIE WĘGORZA -Spearfishing.pl

OSKÓROWYWANIE WĘGORZA

Ogólne rozmowy podwodnych łowców. Zarówno początkujących jak i starych wyjadaczy.
Awatar użytkownika
Jaca
Posty:2240
Rejestracja:śr, 5 marca 2008, 14:11
OSKÓROWYWANIE WĘGORZA

Postautor: Jaca » śr, 24 września 2008, 07:41

bedąc w norwegii łapałem duzo węgorza i koledzy nauczyli mnie go oskórowywać.

narzędzia przydatne do oskórowania węgorza to: deska dłuższa od ryby, gwóźdź, młotek lub kamień, ostry nóż, rękawiczki gumowane na dłoniowej części.

węgorza kładzie się na deche i przybija łeb gwoździem. ostrym nożem nacina się skórę dookoła tuż za płetwami (to są chyba piersiowe płetwy). na grzbiecie robi się nacięcie na długość ok 1 cm rzeby mieć gdzie chwycić skórę. deche z wegorzem opieramy na brzuchu tak aby głowa znajdowała się dalej od ciała. skórę sciąga się ruchem podobnym do naciągania gumówki :P.

jak bede miał czas to zrobię rysunki a jak złapie to pokarze foty.

jeszcze tylko jedno:
jak robiłem to na kampingu to wszyscy turyści z krajów wysokorozwiniętych omijali mnie szerokim łukiem patrząc jak na barbażyńce-kanibala jedzącego włąsne dzieci... a przynajmniej takie miny mieli wiec jak kto wrażliwy jest na piękno świata podwodnego niech lepiej zamknie oczy jak to bedzie robił... hihihihihihi
pozdrawiam i smacznego

Awatar użytkownika
doox
Site Admin
Posty:3326
Rejestracja:wt, 4 marca 2008, 16:35
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Re: OSKÓROWYWANIE WĘGORZA

Postautor: doox » śr, 24 września 2008, 09:03

Na prośbę chłopaków Jaca napisał słów kilka na ten temat.
Chyba lepiej bedzie jednak jak opis ten będzie stanowił nowy wątek.
Jak ktoś ma coś do dodania, to zapraszam!
...if you accept the sea by all means you will enjoy anything in the water...
...najważniejszy w życiu jest las i woda...Jancio Wodnik....


Wróć do „Blue Hunters”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 53 gości