[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Jak dobrać się do Bałtyku? -Spearfishing.pl

Jak dobrać się do Bałtyku?

Ogólne rozmowy podwodnych łowców. Zarówno początkujących jak i starych wyjadaczy.
Awatar użytkownika
Sylwek
Posty:209
Rejestracja:wt, 15 lutego 2011, 12:51
Lokalizacja:Kraków
Jak dobrać się do Bałtyku?

Postautor: Sylwek » pn, 25 sierpnia 2014, 12:21

Cześć,
Pytanie o widoczność, kiedy jechać, a kiedy lepiej odpuścić?
Wróciłem wczoraj, byłem w Dąbkach k/Darłowa. Przypuszczałem, że widoczność może w tym morzu karty rozdawać... Widoczność liczona w centymetrach. Odpływałem kilkaset metrów od brzegu, trochę lepiej, ale i tak dłoni nie było widać.
Jedni mówili, że wiatr z kierunków zachodnich taką wodę niesie inni, że fale wodę bełtają. Z góry wydm było widać żółta wstęgę sięgającą ok. 150m od brzegu, ale wypływałem duuużo dalej i było tylko trochę lepiej, żółta barwa przechodziła w bardziej zieloną zupę od zakwitu.
Ci od wiatru mówili, że przy wschodnim, północno-wschodnim i północnym wietrze jest lepsza woda.

Prośba o cenne rady, by na odległość można było coś zaplanować. A przynajmniej nie liczyć na widoczność, jak wszystkie znaki na niebie mówią, że jej raczej nie będzie ;)
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego
506 033 485

Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Jak dobrać się do Bałtyku?

Postautor: nemesis » pn, 25 sierpnia 2014, 13:59

W okresie zimowym kilka dni bez fali.
W okresie letnim kilka pochmurnych dni i bez fali.

Ogólnie loteria przy długookresowym planowaniu.

Używam tego do planowania wyprawy:
http://model.ocean.univ.gda.pl/php/fram ... okaGdanska

Produkcja pierwotna, sinice i fitoplankton Cię interesują.
W sumie chyba zawsze mi się to sprawdza, miałem wczoraj jechać nad zatokę, ale ostatecznie wybrałem pewną 1,5 metrową wizurę w jeziorze...

Awatar użytkownika
Sylwek
Posty:209
Rejestracja:wt, 15 lutego 2011, 12:51
Lokalizacja:Kraków

Re: Jak dobrać się do Bałtyku?

Postautor: Sylwek » pn, 25 sierpnia 2014, 15:18

Czyli jednak fala robi złą robotę. A jak z prądami, w sumie Bałtyk jest dość brudny w zach. części.
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego
506 033 485

Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Jak dobrać się do Bałtyku?

Postautor: nemesis » pn, 25 sierpnia 2014, 15:56

Nie zastanawiałem się nad prądami, zawsze wychodziłem z założenia, że są bardzo słabe i nie mają wpływu na wizurę.

Awatar użytkownika
minimal89
Posty:92
Rejestracja:pt, 18 lipca 2014, 19:25
Lokalizacja:Kołobrzeg

Re: Jak dobrać się do Bałtyku?

Postautor: minimal89 » pn, 25 sierpnia 2014, 23:45

Z moich doświadczeń głównym czynnikiem dobrej wizury jest wielkość falowania która w głownej mierze jest uzależnione od kierunków wiatru, a mianowicie wszelkie wiatry z południa sprzyjają dobrej wizurze ponieważ wtedy falowanie jest mniejsze. Największe falowanie jest gdy wieje z północy oraz zachodu.

kaktus241957
Posty:31
Rejestracja:ndz, 15 grudnia 2013, 18:20

Re: Jak dobrać się do Bałtyku?

Postautor: kaktus241957 » wt, 26 sierpnia 2014, 16:01

zgadzam sie z kolegą poludniowy wiatr sam pływam po bałtyku w tym roku słabo jak narazie kilka flader w Dabkach terz byłem teraz pływam jarosławiec-darłowo.

Awatar użytkownika
minimal89
Posty:92
Rejestracja:pt, 18 lipca 2014, 19:25
Lokalizacja:Kołobrzeg

Re: Jak dobrać się do Bałtyku?

Postautor: minimal89 » czw, 28 sierpnia 2014, 19:36

http://www.meteo.pl/ --> model wam (prognoza falowania morza bałtyckiego) tutaj można przewidzieć falowanie w danym czasie.

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Jak dobrać się do Bałtyku?

Postautor: bruner » pt, 28 listopada 2014, 23:46

Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/


Wróć do „Blue Hunters”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości