[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Zatyczki do uszu Doc's Proplug - Strona 7 -Spearfishing.pl

Zatyczki do uszu Doc's Proplug

Wszystko co dotyczy problemów zdrowotnych związanych z nurkowaniem.
Awatar użytkownika
jachu
Posty:324
Rejestracja:ndz, 30 maja 2010, 20:57
Lokalizacja:Bydgoszcz
Re: Zatyczki do uszu Doc's Proplug

Postautor: jachu » wt, 28 maja 2013, 22:15

zatyczek używam już 3 sezon i póki co znalazłem jedną wadę, po kilkudziesięciu głębszych nurach można odczuć ból ucha spowodowany przesuwaniem się zatyczki i tarciem o ucho (w związku ze zmianami ciśnienia w wodzie), najbardziej bolało mnie 1 metr przed wynurzeniem, następnym razem chyba zamoczę zatyczki w oliwce przed włożeniem do ucha

Awatar użytkownika
Tomix_TC
Posty:805
Rejestracja:sob, 3 września 2011, 12:47
Lokalizacja:Bielsko-Biała

Re: Zatyczki do uszu Doc's Proplug

Postautor: Tomix_TC » sob, 12 października 2013, 18:51

Minął rok od czasu jak zacząłem stosować zatyczki - do każdego nurkowania. Początkowo lewe ucho bolało od ucisku zatyczki. Rozwiązaniem było nie wkładanie jej na sucho (lekko zwilżam przed założeniem). Po wyciągnięciu przemycie, dezynfekcja spirytusem ze sprayu i do pudełeczka). O ile w zeszłym sezonie, nurkując zasadniczo mniej nabawiłem się zapalenia ucha to w tym roku z zatyczkami, całkowity spokój. Po kilku godzinach pływania owszem, woda za zatyczką, ale pozostaje ogrzana i nie wyziębia ucha przy każdym wynurzeniu. Jak więc ma ktoś wrażliwe uszy to polecam przetestować.
Zwrócić tylko trzeba uwagę, by była to wersja z otworkiem - ciśnienie wyrównuje się zwyczajnie (chociaż rzadziej).


Wróć do „Zdrowie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości

cron