[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
5 letni nurek -Spearfishing.pl

5 letni nurek

Wszystko co dotyczy problemów zdrowotnych związanych z nurkowaniem.
Awatar użytkownika
mkweld
Posty:312
Rejestracja:ndz, 17 lipca 2011, 10:45
Lokalizacja:Szczecin\AAlborg
5 letni nurek

Postautor: mkweld » śr, 5 marca 2014, 02:22

Witam!
Mam pytanko dotyczące mojej pięcio letniej córki.
Ta mała wariatka :) zaraziła się pasja taty (jak to dzieci) i próbuje nurać.
Ostatnio bawiła się przy drabince schodząc w dół na ok. 1.5 m .
Ciężko wytłumaczyć dziecku jak wyrównywać ciśnienie tym bardziej że twierdzi
że nie musi tego robić bo jej nie zatyka uszu i nie czuje żadnego bólu.
Czy takie małe dzieci powinny nurkować?
Zaraz na drugi dzień zauważyłem że ma problemy ze słuchem i ten stan utrzymuje się już cztery dni. Proszę o waszą radę.

Awatar użytkownika
doox
Site Admin
Posty:3326
Rejestracja:wt, 4 marca 2008, 16:35
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Re: 5 letni nurek

Postautor: doox » śr, 5 marca 2014, 06:14

Nie znam się kompletnie na medycynie ale jak by moje dziecko miało problemy ze słuchem to zasuwałbym do laryngologa w te pędy.

Co do "nurkowania" dzieciaków to chyba nie ma problemu jeśli faktycznie głębokość nie jest za duża. 1,5 m nie wymaga raczej przedmuchiwania (nie wiem jak jest u 5 letnich dzieci), pewnie dlatego nie czuje bólu i dyskomfortu. Jestem pewien, że gdyby było inaczej to by o tym powiedziała a z pewnością nie robiłaby tego dalej.

Spróbuj jednak wytłumaczyć jej jakoś o co chodzi z ciśnieniem.
Ja wziąłbym butelkę po wodzie i pokazał, że jak człowiek się zanurza to wody wokół jest więcej i ta woda ściska całe ciało jak butelkę (pokazując o co chodzi)...ściska między innymi uszy (chyba opowieści o błonie bębenkowej nie wiele wniosą do sprawy :-) i to może boleć. Żeby nie było bólu trzeba zatkać nos i delikatnie (!!!!) próbować przez niego dmuchać (tutaj dmuchnij w butelkę i pokaż jak się odkształca). Może pomoże :-).

Gratuluję odważnej córy!
...if you accept the sea by all means you will enjoy anything in the water...
...najważniejszy w życiu jest las i woda...Jancio Wodnik....

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: 5 letni nurek

Postautor: bruner » śr, 5 marca 2014, 07:21

Stary - otolaryngolog szybko, a on Wam już przy okazji wizyty na pewno właściwie z punktu widzenia medycyny powie czy i jak dziecko może to robić. Jak się dowiesz to się podziel bo taka wiedza na pewno się przyda.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
mkweld
Posty:312
Rejestracja:ndz, 17 lipca 2011, 10:45
Lokalizacja:Szczecin\AAlborg

Re: 5 letni nurek

Postautor: mkweld » pn, 10 marca 2014, 03:58

Dzięki za rady.
Co do wizyt lekarskich to już nie raz pisałem że w kraju w którym mieszkam służba zdrowia jest pożal się boże:-( dlatego też dzielę się tymi problemami na forum.
Na szczęście słuch mojej córki wrócił do normy, niemniej jednak to już drugi raz kiedy ją tak przytyka i trochę mnie to martwi.

Ps.Doox świetny pomysł z tą butelką na pewno na następnym basenie spróbuję jej to wyłożyć.
:wave:

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: 5 letni nurek

Postautor: bruner » pn, 10 marca 2014, 22:30

Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/


Wróć do „Zdrowie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości

cron