[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Zakamuflowanie pianki - Strona 2 -Spearfishing.pl

Zakamuflowanie pianki

Wszystko co dotyczy pianek, kamizelek, rękawic oraz skarpetek.

Moderator:doox

Awatar użytkownika
Jaca
Posty:2240
Rejestracja:śr, 5 marca 2008, 14:11
Re: zakamuflowanie pianki

Postautor: Jaca » czw, 8 września 2011, 19:30

sporo na temat kamuflażu ostatnio pojawiło się w wątku pianki Eliosa...
Bardzo ciekawe informacje...

a taka sprawa mi do głowy przyszła... że rybki to lubią zobaczyć co to ciekawego się na dnie pojawiło (jak zakamuflowane ciało opadnie to przecież nie znajdą...) i jak je zachęcić błyskotkami, skrobaniem to chętniej jakoś podpływają ;) hihi

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: zakamuflowanie pianki

Postautor: bruner » czw, 8 września 2011, 20:24

Poczytałem, faktycznie dyskusja wartosciowa sie wywiązała w temacie kamuflazu...

To czysta prawda, że w danym otoczeniu kamuflaż dostosowany do tego otoczenia jest najlepszy. To prawda, że ryby w wiekszości od góry są ubarwione ciemniej, aby zlac się z dnem, a od dołu jasniej, aby nie wyróżniac się na tle słońca od dołu. To słuszny wniosek, że łowca w kamuflażu dobranym do otoczenia znajdzie się bliżej ryby niż ten sam łowca w tym samym akwenie będący w piance odznaczającej sie od otoczenia.

Ale, żeby w przypadku pianki miało to sens to trzebaby mieć piankę jak kameleon zmieniajacą swoje maskowanie w zaleznosci od tego gdzie się pływa i na jakiej głebokosci. Taka pianka z panelem sterowania gdzie moznaby wybrać jedno z kilkudziesięciu maskowań, lub tryb 'auto' zmiany maskowania. Pewnie za niedługo takie będą produkować i wtedy sobie taką kupię. Zupełnie inne jest maskowanie w czystej wodzie na piasku, inne na skalach, inne wśród roślin, zatopionych drzew itp.

Jak ktoś poluje najcześciej w okreslonym otoczeniu to jedna czy dwie pianki z róznym maskowaniem mogą rzeczywiscie zalatwić sprawę. I to niewatpliwie jest sytuacja gdy lepiej mieć piankę z kamuflazem. Ja nigdy do końca nie wiem gdzie sie będę wbijał do wody w czasie sezonu i dlatego używam czarnej pianki jako uniwersalnej i nieprzyciągającej uwagi ewentualnych gapiów na powierzchni. Stawiam głównie na bycie w wodzie cichym lub nieruchomym.

Dorosłe ryby najczęściej przypływają z odległości z której nie widzą co opadło na dno, to linia boczna w wiekszości przypadków informuje ich o tym, że coś dużego tam sie znalazło i leży bo nie wyczuwa ryba dalszych sygnałów o ruchu. Czasem słuch. Czasem tez wzrok. Ale jak już zobaczą ruch wskazujący na zainteresowanie ich osobą to z reguły pokazuja ogon.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
emer
Posty:1504
Rejestracja:ndz, 22 listopada 2009, 20:46
Lokalizacja:K-ce

Re: zakamuflowanie pianki

Postautor: emer » czw, 8 września 2011, 21:42

Pewnie ktoś to pisał ale...
Jeśli wziąć pod uwagę aspekt wzrokowy, którym też ryba zapewne w pewnym stopniu się kieruje to
...ponoć ryba widzi obraz rozmazany/ w małej głębi ostrości. Tak jak aparat z dużą ogniskową i najniższa przysłoną widzi ostro w pewnym punkcie.
Na rozmazanym tle zobaczy czarną bryłę, która mogłaby być drapieżnikiem i zwiększy czujność. Jeśli na tym rozmazanym tle zamiast czarnej bryły będą malutkie rozmazane plamki to może uśpi to jej czujność i nie wyostrzy na ten punkt...pewnie podpływając trochę bliżej/zmieniając odległość już się kapnie o co kaman
Zapytam znajomych ryb co o tym myślą ale...
...ja i tak wola czorny :D
Do sprzedania guma na metry
viewtopic.php?f=27&t=3459

www.sspoland.pl


Wróć do „Pianki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 44 gości