[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Pytanie o komfort w piance -Spearfishing.pl

Pytanie o komfort w piance

Wszystko co dotyczy pianek, kamizelek, rękawic oraz skarpetek.

Moderator:doox

spioo23
Posty:10
Rejestracja:pn, 12 marca 2012, 20:06
Pytanie o komfort w piance

Postautor: spioo23 » pn, 28 maja 2012, 19:47

Siema,
dziś kupiłem swoją pierwszą piankę(5mm,pianka do scuba),i teraz mam pytanie,czy normalne jest ,że:
ubieranie pianki zajmuje 15minut(z czyjąś pomocą) i męczy jak 5minut biegu,pianka ciśnie w nogi,podczas schylania sie dość mocno uciska brzuch,czuje sie w niej jak robot,ogólnie nie czuje sie w niej jakoś specjalnie komfortowo..
Pytam bo nie wiem czy pianka jest za mała,czy może jest to normalne.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn, 28 maja 2012, 19:52 przez spioo23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bivittatus
Posty:279
Rejestracja:pn, 19 kwietnia 2010, 09:11
Lokalizacja:Słupsk

Re: Pytanie o komfort w piance

Postautor: Bivittatus » pn, 28 maja 2012, 19:52

Pianka jaka by niebyła ogranicza trochę ruchy. Ale bez przesady. Może kupiłeś o rozmiar lub dwa za małą?
Co to za piana ? Open Cell? Jeśli tak to musisz pamiętać o tzw. wspomagaczach przy zakładaniu (woda z mydłem, żel USG, talk itp itd.). Bez tego będzie raczej ciężko i łatwo o uszkodzenie sprzętu. :wave:

spioo23
Posty:10
Rejestracja:pn, 12 marca 2012, 20:06

Re: Pytanie o komfort w piance

Postautor: spioo23 » pn, 28 maja 2012, 19:57

Pianka firmy baracuda,zwykła z pluszem wewnątrz.
Właśnie nie wiem czy kupiłem za małą,czy może to normalne,jest to moja pierwsza pianka i nie mam żadnego punktu odniesienia.

Awatar użytkownika
Maciej D.
Posty:321
Rejestracja:ndz, 19 czerwca 2011, 17:05
Lokalizacja:Szczecin

Re: Pytanie o komfort w piance

Postautor: Maciej D. » pn, 28 maja 2012, 20:36

Jeżeli to pianka z plushem to powinna bez wiekszego problemu wchodzic nawet na sucho....
Także obstawiam, że jest za MAŁA...
Szczecin, Szczecin...łowieckie Miasto!!!

spioo23
Posty:10
Rejestracja:pn, 12 marca 2012, 20:06

Re: Pytanie o komfort w piance

Postautor: spioo23 » pn, 28 maja 2012, 20:40

Czyli muszę kupić coś większego.Podejrzewam ,że sam to bym ją ubierał ze 25minut,tak ciężko wchodzi.

Awatar użytkownika
Szuwarek
Posty:157
Rejestracja:czw, 29 lipca 2010, 13:17
Lokalizacja:Southampton

Re: Pytanie o komfort w piance

Postautor: Szuwarek » pn, 28 maja 2012, 20:48

za mała. Żaden element sprzętu nie powinien bć niewygodny czy męczyć. Z pianką sprawa jest trochę trudniejsza bo jak będzie za luźna to woda ci będzie swobodnie przepływać po plecach a przy temp.10-15 st. (albo mniej) to n ie jest przyjemne- wiem bo właśnie moja teraz jest trochę za luźna. Ale lepiej przesadzić w tą stronę- takiej pianki zawsze użyjesz, najwyżej szybciej zmarzniesz, można zawsze jeszcze użyć jakiegoś ocieplacza. Lepiej mieć mały zapas, zwłaszcza że to dość drogi gips a mało kto z nas z wiekiem chudnie :wink:

ptja
Posty:1234
Rejestracja:pn, 26 marca 2012, 15:15
Lokalizacja:Łódź

Re: Pytanie o komfort w piance

Postautor: ptja » pn, 28 maja 2012, 20:51

IMHO zdecydowanie za mała.
Ja np. mam w swojej problem jedynie z łydkami (ale to już osobnicze właściwości ex-waterpolisty :-) ); z butami narciarskimi zresztą podobnie było.
Pianka nie powinna być luźna, ale nie może krępować ruchów. Powinieneś np. móc sięgnąć ręką w okolice łopatki (oczywiście nie dotyczy osób, które i bez pianki nie sięgają :-) - przyda się jak będziesz "s-drilla" w scuba ćwiczył.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski

http://www.sspoland.pl/

spioo23
Posty:10
Rejestracja:pn, 12 marca 2012, 20:06

Re: Pytanie o komfort w piance

Postautor: spioo23 » pn, 28 maja 2012, 20:55

Na wzrost jest dobra.Po oglądnięciu kilku filmików o zakładaniu pianek,które trwają ok 3minut i nie są przyśpieszane utwierdzam sie w przekonaniu ,że jest za mała.Dzięki chłopaki.
Rozciągnięty jestem dobrze,mimo to w piance czułem sie jak robot,szczerze wątpię bym dał rade sięgnąć łopatki w niej.

Kor-Shach
Posty:48
Rejestracja:pt, 28 listopada 2014, 22:14

Re: Pytanie o komfort w piance

Postautor: Kor-Shach » wt, 12 maja 2015, 13:54

Mam pytanie zakpiłem piankę open cell 5mm i byłem już 4 razy w wodzie po 2-3 Godz.
Przejdę do sedna czy normalne jest że pianka ciśnie mocno ciało? nogi,ręce,brzuch itp.
Po założeniu czuje jak pianka mnie przygniata.
Na wzrost pianka pasuje idealnie.
W wodzie też nie czuje się komfortowa chociaż lepiej niż na lądzie non stop czuje jak mnie lekko piana przygniata..nie jest to komfortowe myślę że pianka jest za mała ale zanim coś zrobię wolę się was zapytać czy to normalne?
Naprawdę nie jest to przyjemne uczucie jak sobie podziwiasz widoki podwodne a pianka cię ciśnie:(

Z góry dzięki za pomoc;)

ptja
Posty:1234
Rejestracja:pn, 26 marca 2012, 15:15
Lokalizacja:Łódź

Re: Pytanie o komfort w piance

Postautor: ptja » wt, 12 maja 2015, 14:18

Ta sama odpowiedź, co na pierwszy post: nie, to nie jest normalne, że dobrze dobrana rozmiarem pianka ciśnie.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
indianin
Posty:1033
Rejestracja:wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: Pytanie o komfort w piance

Postautor: indianin » wt, 12 maja 2015, 14:52

Jak wyżej :) Dodam tylko że jeżeli uważasz , że się rozejdzie to raczej jesteś w błędzie i nie liczył bym na to. Pozostaje zrzucić parę kilo ( o ile jest z czego) A jak nie to większą niestety musisz zakupić.
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl

Kor-Shach
Posty:48
Rejestracja:pt, 28 listopada 2014, 22:14

Re: Pytanie o komfort w piance

Postautor: Kor-Shach » wt, 12 maja 2015, 15:44

Dzięki za szybką odpowiedź
Teraz jestem już przekonany że pianka jest za mała..no nic pozostaje kupić większą...

Pozdrawiam

ptja
Posty:1234
Rejestracja:pn, 26 marca 2012, 15:15
Lokalizacja:Łódź

Re: Pytanie o komfort w piance

Postautor: ptja » wt, 12 maja 2015, 15:49

Nie przejmuj się. Ja trzy rozmiary w Deca przymierzyłem, zanim znalazłem właściwy współczynnik do przeliczenia ichniej tabeli rozmiarów (chyba mają mniejsze centymetry :) ).
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski

http://www.sspoland.pl/


Wróć do „Pianki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości

cron