[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Wybór pianki -Spearfishing.pl

Wybór pianki

Wszystko co dotyczy pianek, kamizelek, rękawic oraz skarpetek.

Moderator:doox

TraxXx82
Posty:3
Rejestracja:sob, 22 sierpnia 2015, 14:23
Lokalizacja:Ålesund - Norwegia
Wybór pianki

Postautor: TraxXx82 » ndz, 6 września 2015, 16:03

Witam. Planuję zakup mojej pierwszej pianki. Będę pływał w fiordach i chciałbym to robić przez większość roku więc chciałbym żeby była możliwie jak najlepiej utrzymująca ciepło.Na początku będę pływał po płytkich miejscach max do 6 metrów. Czytając forum często pojawia się pianka cressi world competition i gdybym miał teraz kupować opierając się opiniami na forum to bym kupił właśnie tę. Dodam że nie mam żadnego doświadczenia z piankami, nie wiem jaką grubość wybrać, 7mm? Czy ten model będzie odpowiedni na zimną wodę?

Awatar użytkownika
mcchmiel
Posty:105
Rejestracja:pt, 5 lipca 2013, 14:31
Lokalizacja:Gdańsk

Re: Wybór pianki

Postautor: mcchmiel » śr, 9 września 2015, 04:14

najważniejsze aby rozmiarówka na Ciebie pasowała,
jeśli nie trafisz z wymiarami w któryś z dostępnych modeli zostaje pianka szyta na miarę
7mm będzie ok
ja cały rok pływam w cressi scorfano 7mm i przy wodzie 1.5C z 3mm docieplaczem można 1-1.5h wytrzymać

flipper
Posty:16
Rejestracja:ndz, 5 lutego 2017, 15:10
Lokalizacja:Bytów

Re: Wybór pianki

Postautor: flipper » ndz, 5 lutego 2017, 16:50

Witam. Planuje kupic swoja 1 pianke do lowiectwa podwodnego. Chce aby byla dobrej jakosci i dobrze sie w niej czuc. Po przeczytaniu na forum watkow zwiazanych z wyborem pianki moj wybor padl na pianke cressi world competition 2 -5mm. Niestety nie ma jej w sprzedazy?

Moje pytanie do was to:
-gdzie ewntualnie moglbym ja kupic , a jesli nie to
-jaka inna pianke np. Ze strony scubastore dive porownywalna z cressi wc2 (elatycznosc materialu, jakosc,itp) wybrac

Na stronie scubastore jest bardzo duzy wybor, ale pianki creessi wc2 nie ma, a o innych markach/modelach nic nie wiem /nie mam doswiadczenia.
Prosze o doradzcie...

Awatar użytkownika
kga
Posty:26
Rejestracja:pn, 18 kwietnia 2016, 13:36
Lokalizacja:Poznań, Szczecin, Polska, Włochy, świat
Kontaktowanie:

Re: Wybór pianki

Postautor: kga » pn, 6 lutego 2017, 00:40

Tak jak powyżej - Cressi Scorfano jest bardzo dobrą pianką, polecaną przez wielu, ale pod warunkiem że pasuje rozmiarowo...
Jeśli jednak chcesz czuć się jak w drugiej skórze i nie marznąć przez dłuższy czas to najlepsza będzie szyta na miarę i odpowiednia grubość (od 3mm nawet do 8mm). Jest kilku producentów w Europie produkujących dedykowane pianki dla łowców. Ja polecam Polo Sub. Mogę pomóc w kwestii doboru i wyceny jeśli jesteś takim rozwiązaniem zainteresowany. Pytaj śmiało pod: info@freebody.eu
Pozdrowienia :)
Freebody - Freedom - Freediving
www.FREEBODY.eu

flipper
Posty:16
Rejestracja:ndz, 5 lutego 2017, 15:10
Lokalizacja:Bytów

Re: Wybór pianki

Postautor: flipper » pn, 6 lutego 2017, 22:23

Pierwsze pytanie.

Rozumiem ze pianka cressi scorfrano ma takie same wlasciwosci jak crsessi wc2, tj. elastycznosc materialu (czytalem ze cressi wc2 wybacza bledy w mierzeniu, ze w danym rozmiarze jest tolerancja "+-" kilka cm)?
Ogladalem na stronie scubastore "Cressi Scorfano Ultraspan Seal 5" fajna-szkoda ze nie czarna.

Generalnie to bede plywal w jeziorach w Polsce, glebokosc peryskopowa, szuwary, zejscia do 5/6m, nurkowanie od maja/czerwca do konca wrzesnia, mam 183 wzrostu i 76 wagi- szczupak ;), jestem zmarzluchem.
Mysle ze cressi scofrano bedzie dobra i w przystepnej dla mnie cenie-do wydania mam 800-900 zl, a potrzebuje jeszcze rekawice buty/skarpety, obciazenie, moze pletwy...

Drugie pytanie

Pisales o polosubie piance szytej na miare. A jaki koszt jest -z wysylka itp. Interesowalaby mnie pianka do lowiectwa podwodnego, 2 czesciowa z kapturem, wzmocnienia na klatce piersiowej (kusza), kolanach, gruba 5mm

flipper
Posty:16
Rejestracja:ndz, 5 lutego 2017, 15:10
Lokalizacja:Bytów

Re: Wybór pianki

Postautor: flipper » wt, 7 lutego 2017, 12:44

Na stronie scubastore ogladalem pianke cressi scofrano ultraspan seal 5mm. Fajna – bede sie nad nia zastanawail, szkoda że nie jest w czarnym kolorze.

pierwsze pytanie

Proponowana przez Ciebie pianka cressi scofrano ma takie same właściwości co cressi wc2, tj rozciągliwosc materiału (czytalem, ze cresssi wc2 wybacza bledy w mierzeniu - w danym rozmiarze posiada tolerancje „+” „-” 5cm,czyli jest spora szansa zakupu pianki w odpowiednim dla siebie wymiarze) ?


Generalnie to bede :snorkel: od maja/czerwca do wrzesnia/pazdziernik, na jeziorach w Polsce, jestem zmarzluchem. Nurkuje na glebokosci peryskopowej, zanurzenia do okolo 6m, penetruje tez podwodne laki.

Drugie pytanie

Wspomniales o piance szytej na miarze z polosuba. Jaki całkowity koszt (z przesylka)?
Kryteria pianki:
grubosci 5 mm
raczej czarna,
z wzmocnieniami na kolanach i klatce piersiowej
do wydania mam 800/900zl (musze jeszcze dokupic skarpety/buty, rekawice, obciazenie :roll: )
pozdrawiam

flipper
Posty:16
Rejestracja:ndz, 5 lutego 2017, 15:10
Lokalizacja:Bytów

Re: Wybór pianki

Postautor: flipper » wt, 7 lutego 2017, 19:43

Ups - wmontowalem 2x to samo- myslalem ze 1 tekst nie wyslalem.

flipper
Posty:16
Rejestracja:ndz, 5 lutego 2017, 15:10
Lokalizacja:Bytów

Re: Wybór pianki

Postautor: flipper » czw, 9 lutego 2017, 22:04

Hej jest tam jaki szpec ? :wave: Moje pytanie jest wciaz aktualne - Czy pianka Cressi Scorfano Ultraspan Seal ma takie same właściwości co cressi wc2, tj rozciągliwosc materiału (czytalem, ze cresssi wc2 wybacza bledy w mierzeniu - w danym rozmiarze posiada tolerancje „+” „-” 5cm, czyli jest spora szansa zakupu pianki w odpowiednim dla siebie wymiarze) ?

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Wybór pianki

Postautor: bruner » sob, 11 lutego 2017, 20:28

Dobra.

Pianka będzie co najmniej tak samo elastyczna jak CWC2. Polecam jeśli będziesz na granicy rozmiarowej, wybrać mniejszy rozmiar. Np jeśli 3 pomiary części ciała będą dla L a dwa dla XL to wybierasz L. Jedyny wyjątek - jeśli jesteś wysoki a bardzo szczupły - wtedy kup szytą na miarę - żebyś nie miał "wolnych" przestrzeni na nogach i rękach.

To pianka bez spodni z klatką (high waist). Więc polecam zakup 7 mm.

Niewątpliwa zaleta tej konstrukcji - pianka szyta i klejona a szwy dodatkowo powleczone. To powleczenie naewt jeżeli będzie nieszczelna (co zapewne prędzej czy później nastapi) to ma inną ważną zaletę - po latach w miarę używania, tarcie o piasek, dno i szpej w niektórych miejscach szwy sie przecierają. Ja nowe pianki po kilku użyciach przeglądam i w takich miejscach gdzie obserwuję "mechacenie" pokrywam klejem do neoprenu szwy. W tej piance tego robić już nie będziesz musiał...

Tutaj masz pełny review:
http://www.apneapassion.com/en/equipmen ... ative.html

Ja sam osobiście nie mam żadnych doświadczeń z tą pianką. Jeśli kupisz ją i będziesz używał to proszę - napisz swoje o niej uwagi po powiedzmy pewnym czasie używania (nie od razu).

Pozdrawiam
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

flipper
Posty:16
Rejestracja:ndz, 5 lutego 2017, 15:10
Lokalizacja:Bytów

Re: Wybór pianki

Postautor: flipper » ndz, 12 lutego 2017, 15:02

Ooo... ktos wyplynal na powierzchnie, a juz myslalem ze wszyscy nura dali :wink:

Dzieki bruner za podpowiedzi odnosnie pianki i mierzenia.

Prosze napisz co maiales na mysli piszac: "To pianka bez spodni z klatką (high waist). Więc polecam zakup 7 mm"

flipper
Posty:16
Rejestracja:ndz, 5 lutego 2017, 15:10
Lokalizacja:Bytów

Re: Wybór pianki

Postautor: flipper » czw, 16 lutego 2017, 14:15

"bruner"
O co Ci chodziło z "To pianka bez spodni z klatką (high waist). Więc polecam zakup 7 mm"" - na forum pisałem o komplecie cressi scorfano ultraspan? Planuje nurać od maja do początku pażdziernika, mysle że 5mm styka?

Sorcerer001
Posty:130
Rejestracja:ndz, 13 lipca 2014, 12:20
Lokalizacja:Wyspy Kanaryjskie // Fuerteventura
Kontaktowanie:

Re: Wybór pianki

Postautor: Sorcerer001 » czw, 16 lutego 2017, 15:14

Zalezy jaka temp.

Moje 5.5mm przy 18.5*C wytrzymam 4h ale juz robi sie zimno jesli nie plywam jak szalony miedzy miejscowkami.
AIDA ***
FIM 41,9m 1'46"
CWT 33m
DRY STA 5'00 " / DYN 2'24"

Cayman GI mod HF 100cm 2x14mm / Cayman GI 75cm 1x18mm

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Wybór pianki

Postautor: bruner » czw, 16 lutego 2017, 17:28

Chodziło mi o to że spodnie w tej piance są do pasa, a nie "long john" czyli na szelkach z klatką i plecami (takie ogrodniczki).
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

flipper
Posty:16
Rejestracja:ndz, 5 lutego 2017, 15:10
Lokalizacja:Bytów

Re: Wybór pianki

Postautor: flipper » czw, 16 lutego 2017, 23:09

Ok. Dzieki bruner.
Jestem szczupla osoba, wydaje mi sie tez ze jestem zmarzluch. Do tej pory nurkowalem sobie ogladajac rybki z pianka na deske 2 albo 3mm z golymi do polowy rekoma i nogami. W lecie w szczytowych temp. Wytrzymywalem moze 1,5h a zaczalem wytrzrymywac po okolo godzinie.

Gdy zaczalem pod woda dotykac reka liny, patrzec z 50cm na wegorze to zapragnalem je zlapac. Na poczatku recznie tzn w jednej rece podbierak a druga wskazywalem rybie kierunek, ale w ten sposob udalo mi zlowic tylko 1 szczupaczka, pistolecika;)... Wiec kupilem kusze i strzelilem juz w wymiarowego szczupaka (w wodzie wydawal sie zdecydowanie wiekszy;) )

To taka moja przygoda ;) Wracajac do pianki wydaje mi sie ze jestem zmarzluchem. Jestem szczupla osoba. Moze i macie racje pianka cressi 7mm, moze odpowiedniejsza dla mnie. Choc czytalem gdzies ze bedzie sztywniejsza, balastu wiecej. Nie planuje w wodzie byc 6h, 3 h wystarcza.
5mm czy 7mm?

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Wybór pianki

Postautor: bruner » pt, 17 lutego 2017, 13:05

Bierz 7 mm - po kilku latach na skutek kompresji neoprenu ona i tak stanie się... 5 mm

Chyba, że interesują Cię polskie wody w okresie maj - październik - wtedy dobra piątka ze spodniami long john na 3 godziny powinna wystarczyć nawet zmarzluchowi (ja też nim jestem)

Odnośnie ocenyrozmiarów ryb - w wodzie (podaję za Pelizzarim) odległość od ryby wydaje się 25% mniejsza a rozmiar ryby wydaje się 33% większy. Trzeba o tym pamiętać. Z czasem nabiera się doświadczenia.

Podane zjawisko występuje w każdej wodzie, ale szczególnie wyraźnie daje się we znaki łowcy podczas polowań w wodach morskich na większych głębokościach.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/


Wróć do „Pianki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości