[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
MareaSub Mundial Black na miarę - jak szaleć to szaleć. -Spearfishing.pl

MareaSub Mundial Black na miarę - jak szaleć to szaleć.

Wszystko co dotyczy pianek, kamizelek, rękawic oraz skarpetek.

Moderator:doox

Awatar użytkownika
Tomix_TC
Posty:805
Rejestracja:sob, 3 września 2011, 12:47
Lokalizacja:Bielsko-Biała
MareaSub Mundial Black na miarę - jak szaleć to szaleć.

Postautor: Tomix_TC » wt, 2 maja 2017, 18:47

Lata już nie te i trzeba zadbać o zdrowie zwłaszcza w pespektywie chłodniejszych norweskich wód dlatego postanowiłem kupić piankę 9mm góra i 7 mm spodnie. Ponieważ z mojej poprzedniej z MareaSub (smooth) jestem zadowolony z uwagi na jej szczelność (doskonałe dopasowanie), ciepło i elastyczność, a materiał lined z tej firmy bardzo mi spasował (wstawki w poprzednim piance) kolejna piankę zamówiłem też w tej firmie. Nic by nie było w tym nadzwyczajnego gdyby nie możliwość skonfigurowania pianki również pod względem materiałów. Ponieważ poprzednia pianka miała świetnie dopasowany kaptur, a elastyczny materiał smooth poza komfortem użytkowania nie tracił szczelności nawet przy znacznym obróceniu głowy zażyczyłem sobie wykonanie kaptura z takiego właśnie materiału. Poprosiłem też o stosunkowo mocne przykrycie twarzy i wykończenie "otworów" (twarzowy, rękawy, nogawki) gumą dla uszczelnienia. Wskazałem też kolorystykę pianki (trzy kolory zieleni podane pantonem ze wskazaniem ile poszczególne kolory maja zajmować mniej więcej procentowo). Tu niewielkie rozczarowanie, bo albo się nie dogadałem, albo malować mogą jedynie materiał smooth. Chociaż chciałem zamówić malowaną całą piankę we wskazanym camu to ... wyszło jak wyszło. W każdym razie kaptur pomalowali DOSKONALE jak sobie życzyłem. Kolorystyka reszty też akceptowalna więc jestem zadowolony. Zobaczymy jak sprawdzi się w boju ... i co na to rybki. :whistling2:
Załączniki
tyl.jpg
przod.jpg
gora.jpg
caly.jpg

Awatar użytkownika
sharky
Posty:1706
Rejestracja:ndz, 7 września 2008, 19:23
Lokalizacja:Warszawa

Re: MareaSub Mundial Black na miarę - jak szaleć to szaleć.

Postautor: sharky » śr, 3 maja 2017, 18:27

A gdzie jest pisior, pytam się... ? :e_wink:
Delta Wołgi El-Dorado. Strzel i wypuść.

Awatar użytkownika
Tomix_TC
Posty:805
Rejestracja:sob, 3 września 2011, 12:47
Lokalizacja:Bielsko-Biała

Re: MareaSub Mundial Black na miarę - jak szaleć to szaleć.

Postautor: Tomix_TC » śr, 3 maja 2017, 21:21

Wszystko szyte na miarę - naprawdę nie widzisz? :th_thmali172:

samee
Posty:135
Rejestracja:wt, 15 lipca 2014, 22:28

Re: MareaSub Mundial Black na miarę - jak szaleć to szaleć.

Postautor: samee » czw, 4 maja 2017, 00:47

zapięcie ogona jest na rzep? zdaje egzamin takie zapięcie?

Awatar użytkownika
Tomix_TC
Posty:805
Rejestracja:sob, 3 września 2011, 12:47
Lokalizacja:Bielsko-Biała

Re: MareaSub Mundial Black na miarę - jak szaleć to szaleć.

Postautor: Tomix_TC » czw, 4 maja 2017, 18:53

Zapięcie ogona jest (będzie) na dwa zatrzaski (typowy w jak w piankach Cresi WC2). Do takiego się przyzwyczaiłem bo mnie nigdy nie zawiodło. Standardowo w Marea masz do wyboru rzep (tym jakość nie ufam - ale też nie testowałem), lub zapięcie na pojedynczy "skobelek" - wygodniejsze (szybsze i możliwa regulacja) ale według mnie mniej wytrzymałe od podwójnego (testowałem). Dlatego też poprosiłem o nie montowanie zapięć i sam sobie zamontuję (36 zł na Scubastore http://www.scubastore.com/nurkowanie/be ... et/13578/p ). Na zdjęciach jeszcze nie ma zapięć.

Perzot
Posty:46
Rejestracja:pn, 13 kwietnia 2015, 22:10
Lokalizacja:Oslo, strømmen

Re: MareaSub Mundial Black na miarę - jak szaleć to szaleć.

Postautor: Perzot » sob, 20 maja 2017, 23:31

Możesz mi napisać więcej na temat pianki z marea? Możesz ja porównać z np. Polosub? Zastanawiam się nad zamówieniem mojej pierwszej pianki szytej i mam dylemat z kogo skorzystać...jak jestem na stronie marea to nie widzę nic do wyboru rodzaju neoprenu(mozesz troche przyblizyc temaet rodzji neoprenow). Jaka jest różnica między "uniform mimetic patterns" a "decomposed mimetic patterns"?
I na koniec...mówisz ze miałeś smooth. Zasranawiam się (może trochę głupie pytanie), jak bardziej trzeba być ostrożnym przy tych piankach. Mam teraz cressi scorfano i toleruje niemalże wszystko, zarowno Przy zakladaniu jak i sciaganiu i ogolnie uzytkowaniu.

Awatar użytkownika
Tomix_TC
Posty:805
Rejestracja:sob, 3 września 2011, 12:47
Lokalizacja:Bielsko-Biała

Re: MareaSub Mundial Black na miarę - jak szaleć to szaleć.

Postautor: Tomix_TC » pn, 5 czerwca 2017, 19:59

Odpowiadam nieco z opóźnieniem bo pianka była "testowana". blisko 6 godzin w wodzie 9 st. C bez odczucia chłodu. To dla mnie wystarczający wynik. Bez jakichkolwiek usterek (mimo "wypełzania" po skałach na brzeg) - to wystarczający test wytrzymałości.

Jest wygodna mimo grubości (9mm góra 7mm dół) chociaż wykonanej ze smooth nigdy nie dorówna. Smooth lepiej też chroni po wyjściu z wody - szybko schnie. Na łodzi jednak w obu przypadkach lepiej coś narzucić od wiatru. Z drugiej jednak strony w wodzie 9 stopni rozdarcie pianki może mieć poważne skutki. Obie mają idealnie dopasowane kaptury (mocno osłaniają twarz - brodę i policzki) i praktycznie zerową cyrkulację wody.

Sumując - jestem zadowolony z kompletów które mam - Marea lined 9/7mm na zimne wody, Marea Smooth 7/7mm na nasze chłodniejsze warunki i lined Cressi WC2 5/5mm do CRO.

Trudno mi porównywać do Polosub bo nie miałem okazji w niej pływać. Patrząc jednak na zdjęcia wyprofilowanie kaptura jest gorsze.

Jeżeli zdecydujesz się na Merea to daj znać - dwa wymiary trzeba nieco skorygować ( w zależności jak zakładasz skarpety i rękawice)


Wróć do „Pianki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości

cron