[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Strzała śrubowa do Excalibura -Spearfishing.pl

Strzała śrubowa do Excalibura

Wszystko co dotyczy kusz gumowych, pneumatycznych oraz pozostałej broni łowieckiej.

Moderator:doox

Awatar użytkownika
toomi2
Posty:56
Rejestracja:wt, 3 kwietnia 2012, 21:21
Lokalizacja:Węgorzewo
Strzała śrubowa do Excalibura

Postautor: toomi2 » pn, 4 czerwca 2012, 18:10

Witam. Chciałbym wymienić sobie strzałę w kuszy na trój bądź pięcioząb, ale potrzebowałbym do tego gwintu na strzale którego nie mam. Próbował ktoś z was gwintować strzałę, czy też lepiej kupić już zagwintowaną z tym ze nie widziałem nigdzie omera z gwintem. W Dekaczu jest tylko to: http://www.decathlon.com.pl/PL/strza-a- ... -10399445/ ale nie wiem jak z kompatybilnością. Z góry dziękuję za sugestie.

Awatar użytkownika
Octopus
Posty:531
Rejestracja:czw, 25 lutego 2010, 22:38
Lokalizacja:Warszawa

Re: Strzała śrubowa do Excalibura

Postautor: Octopus » pn, 4 czerwca 2012, 23:34

A jaka jest długość kuszy? Jeżeli jest krótka to jeszcze rozumiem ale jak ma już przynajmniej 75cm to moim skromnym zdaniem mija się to z celem. Zasięg i celność drastycznie spadną. Możliwość wyciągnięcia na widelcu większej ryby też mizerna. "Pojedynka" to dobra sprawa.

Może trochę nie w temacie bo do gwintowania strzały nie wniosłem nic ;)

Ewentualnie z kompatybilnością tej strzały na 99% nie będzie problemu. W razie co Excalibury są chyba w dekaczu więc można przymierzyć na miejscu ;)
SPRZEDAM. Pięcio, cztero, trójzęby na morza południa i nie tylko. Effesub i Seac Sub. System ładowania kusz gumowych. Linki z nitami do zarabiania kusz 25 m. Rurki Effesub. Sporo tego na magazynie ;) Zainteresowani niech piszą na PRIV.

Awatar użytkownika
toomi2
Posty:56
Rejestracja:wt, 3 kwietnia 2012, 21:21
Lokalizacja:Węgorzewo

Re: Strzała śrubowa do Excalibura

Postautor: toomi2 » pn, 4 czerwca 2012, 23:39

Hmmm muszę to przemyśleć. Jutro będę w Dekaczu to zobaczę. Pytałem ponieważ pływam głownie w rzece, a mając 75cm kuszę, razem ze strzałą będzie ze 100 i przy jako takiej wizurze ciężko jest trafić bez wyprostowania ręki a widełki chyba by jak sądzę trochę zwiększyły moje szanse

rosomak
Posty:1478
Rejestracja:pn, 28 września 2009, 13:15
Lokalizacja:Las Powidz

Re: Strzała śrubowa do Excalibura

Postautor: rosomak » pn, 4 czerwca 2012, 23:54

zamiast kombinować z gwintowana strzałą i strata na nia kasy-uzbieraj i dokup używanego pneumata 50/55cm (na wody płynące uważam, że zdecydowanie lepszy niż guma) za 200-250zł. Mając juz taki zesta jesteś bardziej uniwersalnie uzbrojony niż z jedna gumówka 75cm i dwiema strzałami

Awatar użytkownika
toomi2
Posty:56
Rejestracja:wt, 3 kwietnia 2012, 21:21
Lokalizacja:Węgorzewo

Re: Strzała śrubowa do Excalibura

Postautor: toomi2 » wt, 5 czerwca 2012, 08:07

Dobry pomysł....tylko 200-250zł za pneumata to chyba musiałby mi ktoś zrobić mega promocje. Chyba że gumówka do 50cm..

Awatar użytkownika
zuberus
Posty:359
Rejestracja:pn, 17 marca 2008, 17:45
Lokalizacja:Choszczno

Re: Strzała śrubowa do Excalibura

Postautor: zuberus » wt, 5 czerwca 2012, 08:13

Zapytaj użytkownika Nygga , widziałem u niego ostatnio na sprzedaż Stena 70tke w podanej cenie, może jeszcze ma.
W plecaku piach, kamienie w kieszeni. Wycieczka w nieznane z flachą Ślepej Gieni.

Awatar użytkownika
Jaca
Posty:2240
Rejestracja:śr, 5 marca 2008, 14:11

Re: Strzała śrubowa do Excalibura

Postautor: Jaca » wt, 5 czerwca 2012, 08:30

ja strzały gwintuje jak chcęzmienić

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Strzała śrubowa do Excalibura

Postautor: bruner » wt, 5 czerwca 2012, 08:38

Więc tak:

Widelce sa dobre na nieduże ryby, lub nieduze ryby schowane gdzies w skałach, kamieniach - szybko wytracają siłe strzału i jak nie trafisz w rybę to po uderzeniu w skałę nie niszcza sie tak szybko.

strzały 6.5 gwintowane w deca to imersiony - pasują do zamka omera (choć luz jest większy), ale zadziory trzeba opiłować na prosto (by pasowały do widełek omera, albo załozyć do gum widełki imersionowskie).

Strzała z wielozębem na dłuzszą odległość skręca zawsze w którać stronę. Są widełki z takimi płetewkami stabilizujacymi (seac sub bodajże) ale to niewiele daje. Dużej ryby tez tym nie upolujesz, ani ryby w dalszej odległości.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
toomi2
Posty:56
Rejestracja:wt, 3 kwietnia 2012, 21:21
Lokalizacja:Węgorzewo

Re: Strzała śrubowa do Excalibura

Postautor: toomi2 » wt, 5 czerwca 2012, 09:38

Dobra przekonaliście mnie. Co najwyżej nabędę jakąś krótszą kuszę, albo poczekam na lepszą wizurę. Ryby to max 50, 60cm (o dziwo nie widziałem tam nawet większego szczupaka).
Tak zmieniając temat...macie jakieś patenty na zacinającą się blache? wczoraj straciłem przez to jedną rybę (95% zawsze przelatuje na wylot, a reszta to zatrzymująca się na dnie gdzie piach pewnie blokuje blache)

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Strzała śrubowa do Excalibura

Postautor: bruner » wt, 5 czerwca 2012, 10:21

Po każdym wejściu do wody, po każdym strzale w dno, po kazdym staranowaniu kusza gęstszego ziela i po każdej strzelonej rybie (często piasek, trawka, mięso lub łuska lubi podejsc pomiedzy strzałę a listki) trzeba ręką sprawdzić i ewentualnie wyczyścić (otwierajac i zamykajac kilka razy listki pod wodą). Po prostu wysypać to co się tam napcha.
Czasami, szczególnie jak samemu zakuwa sie listki na strzale to sie niechcaco przygnie blachę tak, że sie blokuje w jakimś połozeniu - to trzeba od razu rozszerzyć np. wkrętakiem.

Polując dobrym nawykiem jest co jakiś czas pływając obrócić delikatnie kuszę do góry nogami i sprawdzić czy listek chodzi bez przeszkód.

Po strzale jak jest taka możliwosć to dobrze jest jak dopadniesz strzały trzymac ją grotem do góry, żeby ryba opadła w dół bez mozliwosci zejścia z grota, albo uchwycić strzałę po prostu od strony grotu. Rybę dobrze jest 'dopasc' jak najszybciej po strzale.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Jaca
Posty:2240
Rejestracja:śr, 5 marca 2008, 14:11

Re: Strzała śrubowa do Excalibura

Postautor: Jaca » wt, 5 czerwca 2012, 11:17

Odegnij lekko koncowke motylka zeby ryba schodzaca ze strzely go otwierala... I nie pozwol zeby sie piasek dostal pod niego


Wróć do „Kusze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 68 gości