[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
MARES STEN, CYRANO, CRESSI SL - Strona 2 -Spearfishing.pl

MARES STEN, CYRANO, CRESSI SL

Wszystko co dotyczy kusz gumowych, pneumatycznych oraz pozostałej broni łowieckiej.

Moderator:doox

Awatar użytkownika
zuberus
Posty:359
Rejestracja:pn, 17 marca 2008, 17:45
Lokalizacja:Choszczno
Re: Mares Sten

Postautor: zuberus » wt, 5 maja 2009, 20:39

Pierwsze uwagi z użytkowania Stena(mój), oraz Cyrano (kolegi)- obydwa napompowane do 30 bar:

Primo: materiał z jakiego wykonano harpun pod względem właściwości mechanicznych zbliżony jest do plasteliny . Słowem- gnie się i odkształca jak diabli. W porównaniu z harpunem od gumówki (nieważne czy to Immersiona czy Effesuba) odpada pod względem jakości w przedbiegach. Na stówe jestem pewien że to niehartowana stal-miekkie, niespręzyste g..., daje sie naciąć bez problemu brzeszczotem. Zamówiłem nowy harpun, jak tylko przyjdzie oddaje to badziewie do hartowania.

Secundo: to cholerstwo wystrzelone- tonie (sten 58, cyrano 55). Jakież było moje zdziwienie, gdy po strzale zwyczajowo złapałem za linke i wypuściłem kusze a ta miast jak należy wypłynąc- zaczęła nieprzyzwoicie tonąć.

Tertio: Spust twardy i nieprzewidywalny. Myślałem,że coś się zacięło. Kiedyś strzelałem z karabinków pneumatycznych- przywykłem do spustu HW 50 (spust record) czy choćby Slawi. Spust w pneumatach Maresa to jakieś nieporozumienie i koszmar. Sztuką jest nie zerwać strzału.

Po paru nurach- nie przekonują mnie jak narazie pneumaty. Jeżeli Cyrano to jeden z lepszych pneumatów- to ja dziękuje, chyba zostane przy gumówkach.
W plecaku piach, kamienie w kieszeni. Wycieczka w nieznane z flachą Ślepej Gieni.

Awatar użytkownika
wojtas361
Posty:472
Rejestracja:sob, 24 maja 2008, 21:01
Lokalizacja:Szczecin

Re: Mares Sten

Postautor: wojtas361 » wt, 5 maja 2009, 22:30

Hej.Z tego co wiem to tylko Cyrano 550 tonie po wystrzeleniu drzewca.Co do Stena to nie wiem.Pewnie Stelm miałby dużo do powiedzenia w tym temacie.Co do spustu w Maresie Cyrano 700 to nie mam zastrzeżeń-chodzi płynnie i ogólnie jest okey.

Awatar użytkownika
Roger
Posty:317
Rejestracja:ndz, 23 marca 2008, 12:30
Lokalizacja:Wrocław

Re: Mares Sten

Postautor: Roger » pt, 8 maja 2009, 13:17

Co do pneumatyków ,zazwyczaj sam dopracowuje szczeguły
Mares Cyrano 550 i sten 58 toną i nic z tym nic na to nie poradzisz chyba ,że pianka na lufe .
Spust musisz wyregulować na iglicy ,lub zmienić sprężyne , jeśli bardzo ciężko nabija się przy 30ATM
spuść powietsze wykręć zawór i zlej olej w celu sprawdzenia ilości i gęstości ,opory przy ładowaniu mogą być spowodowane
Niewłaściwym olejem
Nadmiarem oleju
Minimalnym stanem lub brakiem oleju.
Więc do dzieła
605-610-265 mój tel
Roger.Anderko@wp.pl

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: MARES STEN, CYRANO, CRESSI SL

Postautor: bruner » pt, 7 maja 2010, 07:32

Mam stena - używałem go do tej pory bez kołowrotka. Teraz chcę go zrobic jako kuszę na mętne wody/głebokie dno na coś większego :wink: . W tym celu zamiarowuję zapodac jej kołowrotek. Sten jako pneumatyk ma wieksza średnicę od gumówki. I tu mam pytanie - jaki wytrzymały kołowrotek pasuje do kuszy pneumatycznej takiej jak sten i jak go na takiej kuszy ( moze byc na przykładzie innego pneumata o tej średnicy skutecznie zamocowac). Jeśli możecie poprzec to zdjęciami swoich rozwiązań to bardzo proszę.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
zuberus
Posty:359
Rejestracja:pn, 17 marca 2008, 17:45
Lokalizacja:Choszczno

Re: MARES STEN, CYRANO, CRESSI SL

Postautor: zuberus » pt, 7 maja 2010, 08:14

Pasuje np. Omer Match 30 tyle,że trzeba zamówić obejme do niego. Kiedyś takie miał Krzysiek w Tarponie.
W plecaku piach, kamienie w kieszeni. Wycieczka w nieznane z flachą Ślepej Gieni.

Awatar użytkownika
Octopus
Posty:531
Rejestracja:czw, 25 lutego 2010, 22:38
Lokalizacja:Warszawa

Re: MARES STEN, CYRANO, CRESSI SL

Postautor: Octopus » pt, 7 maja 2010, 08:14

Widziałem, że ludzie skutecznie montują uniwersalne kołowrotki nierdzewnymi zaciskami skręcanymi śrubokrętem (śruba w miarę kręcenia zwęża średnice oczka) pod spód na rurę dają np. odcinek dętki rowerowej żeby nie zaciskać na samej rurze i gotowe.
SPRZEDAM. Pięcio, cztero, trójzęby na morza południa i nie tylko. Effesub i Seac Sub. System ładowania kusz gumowych. Linki z nitami do zarabiania kusz 25 m. Rurki Effesub. Sporo tego na magazynie ;) Zainteresowani niech piszą na PRIV.

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: MARES STEN, CYRANO, CRESSI SL

Postautor: bruner » pt, 7 maja 2010, 09:01

Chodzi Ci o takie kołowrotki uniwersalne?:
http://www.sklepmikado.pl/?module=Katal ... &katid=158

Jakoś mi się to nie widzi :), czy może chodziło Ci o coś bardziej w tym stylu?:
http://www.sklepmikado.pl/?module=Katal ... &katid=162

Czy ktoś z Was używa kołowrotek wędkarski przy kuszy pneum - jeśli tak to jaki?, jak się to sprawuje?
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
zuberus
Posty:359
Rejestracja:pn, 17 marca 2008, 17:45
Lokalizacja:Choszczno

Re: MARES STEN, CYRANO, CRESSI SL

Postautor: zuberus » pt, 7 maja 2010, 09:13

Miałem przy pneumacie krótko muchowy kołowrotek jaxona, ale nie bardzo sie nadają IMHO, z powodu słabego sprzęgła. Po strzale zawsze duzo linki sie odwija. Poza tym bardzo odstaja od kuszy i czepia się to wszystko w zielsku.
W plecaku piach, kamienie w kieszeni. Wycieczka w nieznane z flachą Ślepej Gieni.

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: MARES STEN, CYRANO, CRESSI SL

Postautor: bruner » pt, 7 maja 2010, 09:26

Ktoś dysponuje może zdjęciem lub linkiem jak prawidłowo poprowadzic linkę od strzały do kołowrotka w pneumatyku? Na końcu lufy (głowicy) kuszy pneumatycznej ( sten) normalnie przywiazuje się linkę do kuszy przez otwór w głowicy poprzeczny do jej osi. Ale jest tam też zaraz przy nim taki kanalik równoległy do osi lufy - czy przez niego powinno się przeprowadzic linkę do kołowrotka?
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Jaca
Posty:2240
Rejestracja:śr, 5 marca 2008, 14:11

Re: MARES STEN, CYRANO, CRESSI SL

Postautor: Jaca » pt, 7 maja 2010, 09:44

ja mam w moim tempeście taką samą dziurkę ale jest za wąska żeby tam prowadzić linkę więc wychodzi po prostu z kołowrotka... :D


Wróć do „Kusze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 68 gości