[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Zaparowane szkła w masce - Strona 2 -Spearfishing.pl

Zaparowane szkła w masce

Wszytko co dotyczy masek, fajek, płetw oraz obciążenia.

Moderator:doox

Awatar użytkownika
emer
Posty:1504
Rejestracja:ndz, 22 listopada 2009, 20:46
Lokalizacja:K-ce
Re: ZAPAROWANE SZKLA W MASCE

Postautor: emer » czw, 18 listopada 2010, 16:08

Do sprzedania guma na metry
viewtopic.php?f=27&t=3459

www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Zaparowane szkła w masce

Postautor: nemesis » wt, 29 lipca 2014, 10:06

Wypaliłem wczoraj od środka starą maskę i po "chuchaniu" zero pary, nowa, alienowa parowała. Następnym razem w wodzie przetestuję starą.

Awatar użytkownika
indianin
Posty:1033
Rejestracja:wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: Zaparowane szkła w masce

Postautor: indianin » wt, 29 lipca 2014, 19:22

Nowa maska paruje bo są na niej pozostałości silikonu po montarzu szkieł ja do usuwania tego używam pasty do zębów poleruje nią szkła od wewnątrz i zalewam cocaloclą na noc i gra:) Podobno sama cola też daje radę .Albo jak pisał nemesis zapalniczka i wypalanie. Ale mimo tego i tak zawsze przed każdym polowaniu sążnie pluje do maseczki i zostawiam ją w wodzie. Ale jak ktoś jest obrzydliwy i nie lubi to ludwik świetnie daje radę.
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl

ptja
Posty:1234
Rejestracja:pn, 26 marca 2012, 15:15
Lokalizacja:Łódź

Re: Zaparowane szkła w masce

Postautor: ptja » wt, 29 lipca 2014, 19:42

U mnie działa: nieperfumowany płyn do mycia naczyń albo takież mydło + gąbeczka (mam specjalną do maski, z patelnią nie ma kontaktu :) ) i przemycie szkła i silikonu (!) co jakiś czas + naplucie i roztarcie na sucho przed każdym nurem, spłukanie. Przed założeniem przemywam też twarz wodą.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Zaparowane szkła w masce

Postautor: bruner » wt, 29 lipca 2014, 21:29

Problem parowania w naszym regionie nasila się w ciepłej porze roku. Ja najpierw schładzam twarz wodą, polem liżę dokładnie szybki maski, płukam ją w wodzie, znowu czule liżę szybki wtulając się w nie glęboko, jeszcze raz płukam w wodzie i zakładam. Da się więc bez plucia.

Dodatkowa korzyść - można czynnosć tę jako element podrywu wykorzystać - jak jakieś kobiety się na to patrzą to na pewno cieplej im się robi przy takim lizaniu a la minetka. Wiadomo - trening mistrza czyni, a wyobraźnia działa u kobiet mocno. A bez maski machanie ozorem zbyt bezpośrednie i nachalne jest (przynajmniej wg mnie).

:mrgreen:
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Zaparowane szkła w masce

Postautor: nemesis » wt, 29 lipca 2014, 21:46

Obrazek
dzięki bruner, teraz już wiem o co chodziło autorowi obrazka :D

Awatar użytkownika
Sylwek
Posty:209
Rejestracja:wt, 15 lutego 2011, 12:51
Lokalizacja:Kraków

Re: Zaparowane szkła w masce

Postautor: Sylwek » czw, 28 sierpnia 2014, 12:33

Dobrze pamiętać o kremie na twarzy, który w kontakcie z wodą puści tłusty "film", który siada na szybie i parowanie gotowe. Nie kremować dzioba przed polowaniem, umyć wodą z mydłem, albo samą wodą przed założeniem maski. Co robić z samą maską, każdy już wie.
ps: Nie zacierać maski palcem (rozcierać śliny), jak smarowaliśmy kobietę olejkiem do opalania chwilę wcześniej. Taki numer na kursie też widziałem, a potem buuuu.... bo mi paruje :wink:
www.OneBreath.pl Szkoła Freedivingu
egzaminy na kartę łowiectwa podwodnego
506 033 485


Wróć do „ABC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości

cron