[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego? - Strona 3 -Spearfishing.pl

Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Wszytko co dotyczy masek, fajek, płetw oraz obciążenia.

Moderator:doox

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya
Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: Tonyformia » pt, 6 lipca 2012, 11:12

No to mam problem :D Sa omery alien, sklep okazal sie dystrybutorem...

No i pasuje rowniez, tusa ma moze bardziej miekki silikon.
Probowalem wybrac jak kobieta w tym wypadku...no i mnie zagieli, bo maja rowniez aliena w brazowym maskujacym kolorze :D teraz to juz niewiem co wybrac :P

Ale chyba zdecyduje sie na Alien czarna no i omer millenium black. Do millenium maja rowniez czesci zamienne i nie ma problemu jezeli cos sie stanie.

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: Tonyformia » ndz, 8 lipca 2012, 20:17

Ok mam podstawe :D

Tusa Panthes - lepiej przylegala do twarzy, jak sie przyssie to msuze dmuchnac nosem inaczej nie moge jej odczepic.
Omer Millenium - wzialem 42-44. 41-43 cisnely po bokach stopy.

Teraz tylko do wody :)

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: bruner » ndz, 8 lipca 2012, 23:02

Super, że miałeś możliwość przymierzyć. Ja faktycznie mam dość wąskie stopy jak na ich długość :)
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: Tonyformia » pn, 9 lipca 2012, 01:13

Przez przypadek znalazlem sklepik, ktory sie okazal przedstawicielem omera w antalya. Mieli prawie wszystkie rozmiary millenium, kilka innych modeli. Mam rowniez mozliwosc kupna butow i pletw osobno jezeli cos polamie. 41-43 uciskaly stope 42-44 leza jak ulal.
Przymiezylem rowniez maske Omer alien i jednak ta Tusa duzo lepiej lezala na mojej twarzy oraz silikon wydaje sie lepszej jakosci (balem sie ze ciezko bedzie cos znalezc poniewaz moja twarz jest dziwna w budowie).
Zobaczymy w akcji, jutro pojde do wody jezeli nie bedzie klientow i bede miec chwile wolnego czasu :] Mam nadzieje ze wysztko bedzie sprawne i nie polamie nog.

Teraz czas na dobor pasa+obciazenia, pianki oraz kusze. ale to chwile pozniej. potrenuje najpeirw plywanie i oddychanie w pletwach/masce oraz poczytam na temat.

Dzieki za pomoc w wyborze pierwszych czesci mojego setu.

Awatar użytkownika
toomi2
Posty:56
Rejestracja:wt, 3 kwietnia 2012, 21:21
Lokalizacja:Węgorzewo

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: toomi2 » pn, 9 lipca 2012, 11:50

Tak szczegółowo podchodzisz do tematu więc zaciekawiło mnie dlaczego nie wspomniałeś nic o rurce przed pływaniem?? :)

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: Tonyformia » pn, 9 lipca 2012, 16:41

Bo zastanawialem sie czy bedzie mi potrzebna. Zdcydowalem dokupic pozniej poniewaz:

1.Narazie nie bede jej urzywac (wiem ze powinienem sie nauczyc w niej oddychac), po przemysleniach i po przeczytaniu forum wiele osob urzywa rurki jedynie do szukania lokacji do polowu potem wypluwaja i nurkuja juz bez.
2. Po rozmowach z tutejszymi ustalilem ze najlepsza jest gietka rurka i jak najtansza. Duzo jest tutaj skal pomiedzy ktorymi sie plywa, przeplywa i twarda rurka przeszkadza oraz czesto sie niszczy zachacza. Miekka sie wygina, latwo ja uwolnic jezeli o cos zaczepi no i jest tania :D wiec kupie jak tylko bede przechodzil kolo sklepu bo jest to wydatek rzedu 5-10 euro.

Teraz czytam i przegladam dostepne pianki. Wiem ze potrezbuje 5mm, jezeli chce rowniez w zime nurkowac. jezeli tylko w lato to 3mm wystarcza. Chce pianke z tym plastikiem do ladowania kuszy (na przyszlosc). No i rekawice + pas obciazajacy.

Czy kamizelka z obciazeniem jest lepsza niz pas?

Nastepnie zakupie kusze no i nozyk i reszte badziewia niezbednego do spearfishing'u.

Wiec badzcie gotowi na kolejne meczace pytania :P

Wybieralem sie na plaze zeby wybrobowac i co.....? klient przyszedl...zawsze w nieodpowiednim momencie :P No ale robota skonczona...zamykamy sklepik i do wody! wybrobowac sprzecik.

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: Tonyformia » pn, 9 lipca 2012, 19:37

:D
zeby nie zasmiecac forum opisalem pierwsze plywanie w dziale opowiesci.
Bylo super, sprzet dziala :) Chodze podekscytowany jak male dziecko.

No i teraz pytanko. Pas czy kamizelka lepsze jako obciazenie? Czy oba jako mix?
No i ile na oko kg? Wiem ze bede musial sie wywazyc samemu w wodzie ale od czegos musze zaczac. Bez obciazenia caly jestem pod woda a pletwy pozostaja nad :D

Mam 75kg 176cm i prawie wogole tluszczu. Czy 6-8kg wystarczy na poczatek a potem kombinowac? Narazie plywam bez pianki w szortach, masce i pletwach. Morze srodziemne, woda bardzo slona, ciepla, bardzo wypiera.
Rozmawialem z nurkami na plazy powiedzieli ze jak zaczynam i nie kontroluje jeszce pluc to okolo 8kg powinno byc ok, ale nie byli pewni jezeli chodzi o spearfishing/free dive.

Ale zanim zaczne cos robic preferuje popytac w kilku zrodlach.
Planuje wziasc na poczatek kupic 4x2kg i zalozyc 3x2kg na pas. Jezeli bedzie nie wystarczajaco doloze kolejne 2kg. jak bedzie za duzo to wymienie te 2kg na 2x1kg i dodam 1kg. Jakos musze zaczac.

Horror
Posty:61
Rejestracja:wt, 16 sierpnia 2011, 19:41
Lokalizacja:Olsztyn/Zatorze
Kontaktowanie:

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: Horror » pn, 9 lipca 2012, 23:40

Wszystko zależy na jaką głębokość chcesz nurkować i jaką masz piankę. Ja się doważałem na kilka razy. Ale cały czas tkanka tłuszczowa znika i dziś już pół kilo za dużo było.
Maska: Omer Zero 3 Płetwy: SeacSub Shout S900.
Kusza: Beuchat Mundial 50cm

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: bruner » wt, 10 lipca 2012, 07:40

Przy Twoim wzroście i mocna słonej wodzie dla pianki 5 mm będziesz potrzebował nieco ołowiu. Im glebiej bedziesz polował tym mniej ołowiu będziesz potrzebował. Na początku zapewne nie będzie to głęboko. Pożycz najpierw od kogos balast z wiekszą ilością ołowiu i sprawdź doświadczalnie ile będziesz potrzebował do tej pianki jaką kupisz. Wyważaj się tak, żeby nie tonąć oddychając na powierzchni i móc spokojnie obserwować powierzchnie nad wodą po nabraniu powietrza, a jednoczesnie mieć zerową pływalnosc na głębokosciach na jakich najcześciej będziesz nurkował.

Kamizelka lepsza, tzn nie kamizelka neoprenowa, ale uprzaż. Fajna konfiguracja to uprzaż 7kg, do tego 2 dodatkowe kafle na pas po 1 kg i dwa dodatkowe zapinane na zatrzask ciężarki po 1 kg na szelki. Wtedy będziesz miał możliwe 7, 9 lub 11 kg zależnie od potrzeb. Zaś przy głębokim nurkowaniu załozysz sobie zamiast uprzęzy sam jej pas biodrowy z jeszcze mniejszym obciążeniem - te 4 cięzarki czyli w sumie 4 kg (albo 5 kg jak kupisz sobie w sumie 3 kafle po 1 kg).
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: Tonyformia » wt, 10 lipca 2012, 12:00

Poszedlem do sklepu kupilem 3x2kg i 2x1k oraz pas. Plywac narazie bede bez pianki wiec kamizelke dokupie pozniej razem z pianka.

Mysle ze te 6-8kg to tylko z pianka bo jak wejde w szortach z tym balastem to juz raczej nie wyplyne :D

Zaloze na poczatek okolo 1-2kg na pas i zobacze jak bedzie. zawsze moge dolozyc kolejny kg.
Myslalem zeby kupic takie obciazniki po 0.5kg na nogi zeby dociazyc pletwy.
Zobaczymy jak wyjdzie, nie bedzie klientow to znowu pojde na plaze potestowac.

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: Tonyformia » wt, 10 lipca 2012, 12:27

Nigdzie nie moge znalezc(polsko-angielsko-turecko jezycznych stronach) ile dolozyc wagi kiedy plywam w szortach pletwach i masce. Wiem ze to jest indywidualna sprawa ale takie "najblizsze wartosci" mogli by podac. Kts sobie poczyta ze z pianka 8kg potem pojdzie bez pianki i jzu nie wyjdzie :P

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: bruner » wt, 10 lipca 2012, 13:19

W morzu czerwonym pływając i nurkując w szortach i elastycznej pływackiej bluzce zakładałem 2 kafle po 1 kg na gumowym pasie. Pływając tam w krótkiej piance (short) 3mm zakładałem 3 kg (3x1kg) na bas gumowy. Lepiej obciążenie rozłozyć na kilka kafli - mniej sie przesuwa. Najlepszy do tego typu nurkowań (z pasów) jest gumowy pas balastowy.

:wave:
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

albert

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: albert » wt, 10 lipca 2012, 15:15

wg mnie do bezdechowego nurania tylko pas gumowy ma sens, mocowany nisko na biodrach a nie na brzuchu. Parciany przy schodzeniu glowa w dol znajdzie sie pod pachami juz kolo 10m albo jesli jest mocno zapiety uniemozliwi wziecie pelnego oddechu.

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: Tonyformia » wt, 10 lipca 2012, 15:28

Juz chyba wariuje :D Poszdlem wymienic pas z parcianego na kauczukowy i wyszedlem z rurka i kilkoma drobiazgami...i pusto w kieszeniach :D Hehe jak sie zona dowie to mnie ubije :P

Kauczukowy lepiej lezy i mniej ociera. Kupilem rowniez 2x0.5kg odwazniki zakladane na kostki. Takie na rzepy. Tutaj mentalnosc w sklepach jest inna i jak sie zaprzyjazni ze sprzedawca to wszytko taniej sprzedaja, z 30lir za 2 sztuki zszedl do 15 no to wzialem :P

Zaloze te na kostki i sprawdze jak sie plywa jak brakuje 1-2 kg to doloze na pasie.

Rurka Omer zoom pro. zwykla miekka moze sie nada. Byla najtansza wiec wzialem na probe.
Dzisiaj wyprobuje.

Tonyformia
Posty:33
Rejestracja:pn, 2 lipca 2012, 13:50
Lokalizacja:Szczecin, Antalya

Re: Pekniecie pletwy - czy to cos powaznego?

Postautor: Tonyformia » wt, 10 lipca 2012, 21:20

No to wyprobowalem, zalozylem 2x05kg i 1kg na pas i juz jest lepiej, jednak po zejsciu do dna na okolo 4-5metry i ulozeniu sie w poziomie zaczyna mne wypierac, i to mocno.
Jutro sproboje 2x1kg na pas + 2x0.5kg na kostki czyli razem 3kg, powinno byc ok.

Zakladajac 2kg i na pelnych plucach bez problemu utrzymalem sie na powierzchni w pionie(oczy ponad woda).
Plywalem ze znajomym i dalem mu poplywac w moich pletwach(juz mu sie podoba i naklaniam go do kupna sprzetu to bym mial partnera do nurkowania) jest on troszeczke wyzszy niz ja, nie duzo, ale lzejszy o ponad 5kg i bardziej koscisty. I 2x0.5kg bylo wystarczajaco aby utrzymac go w jednym miejscu pod woda, bardzo powoli wypierala go do gory ale mogl ustac na jednym poziomie w miare dlugo.


Wróć do „ABC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 64 gości