[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Problem z płetwami -Spearfishing.pl

Problem z płetwami

Wszytko co dotyczy masek, fajek, płetw oraz obciążenia.

Moderator:doox

Awatar użytkownika
Maver
Posty:150
Rejestracja:wt, 1 lipca 2014, 02:28
Problem z płetwami

Postautor: Maver » śr, 2 lipca 2014, 15:46

Witam. Panie i Panowie prosze o ratunek! Kupiłem dwie pary nowych płetw Thibord Apnea FLP 900 i Scubapro Jet Sport...zadne tam super płetwy ale na moje potrzebny mialy w zupelnosci wystarczyc. Problem w tym ze tak jak z jednymi i drugimi musze walczyc pod woda, bo ida na powierzchnie. I zamiast skupic sie na tropieniu to ja po 20 min mam dosyc bo nogi sa juz tak zmeczone :/ zna ktos moze przyczyne i ewentualne rozwiazania? Prosze o kazda wskazowke. :(
Człowiek strzela - guma strzałę nosi :snorkel:

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Problem z płetwami

Postautor: bruner » śr, 2 lipca 2014, 16:51

Możesz mieć zbyt małe obciażenie - wyważ sie na neutralną pływalnosć na 3 metry.

Jeśli jesteś już właściwie wyważony a nic to nie dało to przesuń obciażenie główne niżej (może masz kamizelkę balastową na karku?) i wolniej płyń. Jak nie pomoże to tymczasowo podczas polowania napędzaj się jedną płetwą tylko wyciągniętą w dół - w ten sposób ona zawsze jest pod spodem. Możesz też przybliżyć kolana do brzucha nieco podczas poruszania się na łowisku - to też ukrywa płetwy pod wodą.

Jeśli mimo to dalej będzie nie tak to jest tez możliwosć, że masz zbyt obfita piankę,a sam jestes bardzo szczupły - usuń powietrze ze środka na początku nurkowania - zanurkuj głęboko stań na dnie i odchyl głowę mocno do tyłu - powietrze wyjdzie. Jeśli to nie pomoże a piankę masz zbyt obfitą to pozostaje obciążenie na kostki/pod skarpety

Poszukaj na forum postów o właściwym wyważaniu. Stawiam na to, ze masz zbyt mało ołowiu lub obciążenie umieszczone zbyt wysoko - daleko poza środkiem ciężkości (w poziomie). Nie masz problemów z wynurzaniem głowy nad wodę podczas wolnego płynięcia w poziomie?

:wave:
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Lutobor
Posty:367
Rejestracja:wt, 19 lutego 2013, 12:20
Lokalizacja:Opole

Re: Problem z płetwami

Postautor: Lutobor » czw, 20 listopada 2014, 18:57

No i z opisu wynika, że nie pływasz za często w płetwach. Dodaj basen / zbiornik raz w tygodniu w płetwach w których polujesz.
Reszta jak pisał Piotrek. Płetwy zawsze trochę zadzierają się do góry, można je dociążyć po 0,5 kg neckami z dętki, klamerek zatrzaskowych i ołowianego śrutu.
Organicznie nie znoszę jakichkolwiek form kłusownictwa - niepodyktowanych głodem.


Wróć do „ABC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości

cron