[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Spearfishing.pl •Statywy do kamer podwodnych.
Strona 1 z 1

Statywy do kamer podwodnych.

: wt, 27 sierpnia 2013, 22:50
autor: Tomix_TC
Czasami zdarzają się sytuacje (np. podczas testów sprzętu, nagrań filmików instruktażowych itp.) by umieścić kamerkę na statywie. Napiszcie jakie macie sprawdzone sposoby na podwodne statywy. Jak najlepiej zamocować kamerkę wśród roślinności, skał, w mulistym lub piaszczystym dnie?

Re: Statywy do kamer podwodnych.

: pt, 30 sierpnia 2013, 07:55
autor: indianin
Hej My ustawiamy na oryginalnej podstawce Go pro taki mały czarny kwadracik 5x5 cm do którego jest umieszczona kamera jak ją kupujesz. Można to ustawić na dnie elegancko nie zapada się i daje rade (go pro tonie wiec nie trzeba o dociążać). 2 sprawa to http://allegro.pl/elastyczny-bialy-mini ... 76343.html można okręcić dookoła gałęzi czy ustawić jak się podoba, nie wiem tylko jak z ustawianiem tego na mulistym iłowym dnie i ile to wytrzyma w wodzie ale powinno dać rade bo ram wszędzie prawie tworzywo.

Re: Statywy do kamer podwodnych.

: pt, 30 sierpnia 2013, 13:03
autor: bruner
Tomku ja używam już 2 rok swojego zwykłego fotograficznego - trojnóg rozkładany, nóżki rozsuwane regulacja od dna od 0.5 metra do ok 1.5 metra, możliwość dokładnego ustawienia w każdym kierunku + pochylenie. Wszystko blokowane.

Podstawowe zalety - jest kamera daleko od dna, więc nic nie muli. I stawia ją się trzymając za górę, a więc unosząc się daleko od dna - nie mąci sie wody. No i stoi stabilnie. Mój statyw jest metalowy (stary model sprzed prawie 20 lat), więc nie mam potrzeby go obciążać, ale kolega lżejszy nowszy model obciażał dla pewności kaflem 1 kg gdy filmował zawody i obawiał się, że jakiś ruch wody mógłby poruszyć statyw.

Podstawowa wada - waga ok 1 kg i rozmiary po złożeniu ca 45 x 10 x 10 cm

Marku - fajna sprawa z tą możliwością mocowania do gałęzi.