[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Latarka LEAGUE 100 -Spearfishing.pl

Latarka LEAGUE 100

Wszystko co dotyczy sprzętu do free, noży, bojek, komputerów nurkowych, etc.

Moderator:doox

Awatar użytkownika
Tomix_TC
Posty:805
Rejestracja:sob, 3 września 2011, 12:47
Lokalizacja:Bielsko-Biała
Latarka LEAGUE 100

Postautor: Tomix_TC » śr, 14 maja 2014, 19:41

Ostatnio, nieco z konieczności, nabyłem latarkę Princeton League 100. Wybór padł na tę latarkę gdyż ma:
- 10 h świecenia na 4 AA - uważam, że to dobry kompromis między zasilaniem a długością świecenia przy jednoczesnej jasności 210 lumenów. 10 godzin ciągłego światła obsłuży kilka, może nawet kilkanaście wypraw, gdzie używam światła nie w sposób ciągły.
- jasność 210 lumenów - niestety bez regulacji ale ta moc sprawdziła się w Torren zarówno do szperania w dzień jak i wypraw nocnych.
- lekka
- mała
- wygodny duży przełącznik. Wyłącznik jest o 1/3 większy niż w Torren
- profilowana rączka - rączka jest spłaszczona więc naturalnie układa się w dłoni w dwóch położeniach, przy czym to trafiające od razu na wyłącznik jest znacznie częstsze (z uwagi na kształt reszty). W mojej dotychczasowej Torren LED pojawiał się często problem szukania wyłącznika, gdyż jest okrągłą. Niby nic to trudnego, bo wykonalne nawet w rękawicach i w całkowitej ciemności, ale skoro jest inne rozwiązanie postanowiłem spróbować.
- głowica nachylona pod kątem 12st - nadgarstek nie męczy się tak przy dłuższym świeceniu na wprost.
- silna wiązka światła w osi, pozostała część o słabszym natężeniu ale jednolita. Szukając po tych droższych latarkach do łowiectwa stwierdziłem, że taki właśnie wygląd snopu światła jest preferowany do łowiectwa. szerokie delikatne światło pozwala odszukać ryby i mniej je płoszy, a w razie konieczności (polowanie w dzień) centralna, mocna wiązka doświetli ukryte w półmroku rybki. Oczywiście taka charakterystyka światła jest wadą w przypadku doświetlania obiektów przy fotografii (kamerka). Przepala centralną część obrazu, a reszta jest niedoświetlona. Do tego celu będę zapewne nadal używał Torren LED - daje szeroki snop światła o prawie jednakowym natężeniu. Jak zawsze - zależy więc do czego chcemy używać latarki.

Na poniższych zdjęciach prezentuję jak to wygląda w rzeczywistości - porównanie z Torren LED - by było jasne o jakich różnicach mowa. Zobaczę jak ta latarka sprawdzi się "w boju" - może Ktoś jej używa?

Jeszcze jedna uwaga - na zdjęciach prezentuję wiązkę światła LEAGUE 100 z przysłoniętą górną częścią. Naturalnie, że bez modyfikacji poświata zewnętrzna jest pełnym kołem. Dlaczego to zrobiłem to już w innym wątku.
Załączniki
latarki.jpg
kąt świecenia.jpg
Porównanie kątów świecenia przy takim samym ułożeniu nadgarstka
światło porównanie.jpg
porównanie Torren LED po lewej LEAGUE 100 po prawej

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości

cron