[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
SPEARGUN -Spearfishing.pl

SPEARGUN

Forum przede wszystkim dla zarejestrowanych użytkowników z Irlandii oraz Wielkiej Brytanii.

Moderator:Jaca

Pita10
Posty:6
Rejestracja:pn, 24 marca 2014, 21:21
SPEARGUN

Postautor: Pita10 » wt, 25 marca 2014, 21:24

Witam...Mam pytanko...Zaczynam dopiero zabawę w spearfishing i zastanawiam jaka długość gumy na tutejsze wody była by najlepsza. Zastanawiam się nad CRESSI GERONIMO ELITE MIMETIC SPEAR GUN 95 CM . Dwa tygodnie temu kupiłem piankę Cressi Scorfano 7mm i nie wiem jakiej grubości rękawice i skarpety kupić.Kalosze mam dosyć dopasowane więc chyba z 5mm będzie ciężko,najlepiej było by chyba przymierzyć w sklepie ale czy np; w 3mm nie będę marznął. Następne pytanie związane jest z limitami połowów jakie są na; lobstery,kraby,małże no i ryby .Pozdrawiam Piotr

Awatar użytkownika
indianin
Posty:1033
Rejestracja:wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: SPEARGUN

Postautor: indianin » śr, 26 marca 2014, 08:25

Na Polskie wody 75 guma moim zdaniem optymalnie. Małże są pod ochroną lobsterów nie ma:) . Rękawice 5mm tylko bez żadnych pasków na rzepy żeby nie pozaciągać pianki nowej przy rękawach :) co do skarpet ważne żeby kalosz cię nie uciskał bo raz ze niewygodnie a dwa że stopa marznie szybciej (utrudnione krążenie). Kalosze możesz spróbować rozepchać butelką plastikową z gorącą wodą. Nalewasz gorącej wody do butelek i wpychasz do kalosza zostawiasz na noc albo i jeszcze dłużnej i zawsze się coś rozejdzie. Ja mam 2 rodzaje skarpet 3mm jedne z gumowana podeszwą i 2 nie zwykle proste. W tych najzwyklejszych jest mi cieplej. Limity masz najczęściej na pozwoleniu albo na stronie danego właściciela akwenu. wymiary i sezon ochronny jest inny dla różnych ryb w zależności kiedy mają tarło etc.
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl

Pita10
Posty:6
Rejestracja:pn, 24 marca 2014, 21:21

Re: SPEARGUN

Postautor: Pita10 » śr, 26 marca 2014, 16:28

Zapomniałem dodać że mieszkam w UK i pytania dotyczą tej wody a konkretnie okolice Newcastle.Pozdrawiam Piotr.

Awatar użytkownika
indianin
Posty:1033
Rejestracja:wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: SPEARGUN

Postautor: indianin » śr, 26 marca 2014, 22:06

No to istotna sprawa i zmienia postać rzeczy :)Nie pływałem tam więc nie pomogę.
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl


Wróć do „Irlandia & Wielka Brytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości

cron