[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Wiazanie dyneema-y -Spearfishing.pl

Wiazanie dyneema-y

Nie znalazłeś działu gdzie mógłbyś zadać nurtujące Cię pytanie dotyczące łowiectwa podwodnego? Zadaj je tutaj!
Awatar użytkownika
Fishtrace
Posty:366
Rejestracja:śr, 7 lipca 2010, 21:44
Lokalizacja:Omagh/ Jaworzno
Wiazanie dyneema-y

Postautor: Fishtrace » pt, 22 lipca 2011, 22:48

Postanowilem troche stuningowac swoja dziabe i zamowilem druga gume, kolowrotek i linke, tylko nie wiem jak to zmontowac, czy dyneeme wiaze sie bezposrednio do strzaly?
Lepiej pozno niz pozniej

Awatar użytkownika
sharky
Posty:1706
Rejestracja:ndz, 7 września 2008, 19:23
Lokalizacja:Warszawa

Re: Wiazanie dyneema-y

Postautor: sharky » sob, 23 lipca 2011, 07:45

Do strzały żyłka, do żyłki linka. Ja zawiązuję na końcu linki dużą agrafkę wędkarską żeby łatwo to zdemontować do transportu. Jeśli kusza ma 60-75 cm to łączę linkę z żyłką na stałe bo taki zestaw mieści się wtedy razem ze strzałą w pokrowcu. Tu koleś pokazuje co i jak tylko akurat to jest wersja z amortyzatorem.

http://www.youtube.com/watch?v=uihw73uctrA&feature=fvsr

Niektórzy dokładają też amortyzator do kuszy z kołowrotkiem.
Delta Wołgi El-Dorado. Strzel i wypuść.

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Wiazanie dyneema-y

Postautor: bruner » ndz, 24 lipca 2011, 23:33

'Niektórzy dokładają też amortyzator do kuszy z kołowrotkiem' - ja tak właśnie mam zrobione w kuszy przeznaczonej do polowań w zatopionym lesie - jak większa ryba, nie trafiona w kręgosłup wypruje, to w pierwszej chwili leci ze szpuli, ale zawsze potem gdzieś się zaplącze linka w galęzie i wtedy kołowrotek już na nic...to wtedy na amorku dynda w miarę bezpiecznie...

Agrafa koniecznie i koniecznie z ktętlikiem - wtedy linka się nie plącze - wystarczy puścić na chwilę strzałę w toń i już po skręceniach. Dobre są sumowe catfish, niezłe też są specjalne dołowiectwa jak na spearfishing.de (choć te sporo ważą).
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Fishtrace
Posty:366
Rejestracja:śr, 7 lipca 2010, 21:44
Lokalizacja:Omagh/ Jaworzno

Re: Wiazanie dyneema-y

Postautor: Fishtrace » ndz, 24 lipca 2011, 23:54

Ok, dzieki, juz chyba wiem jak to zmontowac :good:
Lepiej pozno niz pozniej


Wróć do „Szybkie pytanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 56 gości