[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Wymiana baterii komputer GEO/MANTA -Spearfishing.pl

Wymiana baterii komputer GEO/MANTA

Nie znalazłeś działu gdzie mógłbyś zadać nurtujące Cię pytanie dotyczące łowiectwa podwodnego? Zadaj je tutaj!
Awatar użytkownika
Magilla
Posty:144
Rejestracja:czw, 15 grudnia 2011, 17:10
Lokalizacja:małopolskie
Wymiana baterii komputer GEO/MANTA

Postautor: Magilla » czw, 26 stycznia 2012, 11:31

W komputerach Oceanic Geo i podobnych (Aeris Manta), baterię wymienia się przy użyciu specjalnego klucza. Można poradzić sobie bez niego?

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Wymiana baterii komputer GEO/MANTA

Postautor: bruner » czw, 26 stycznia 2012, 17:26

Oczywiście - wytniesz i wypiłujesz sobie taki klucz w pół godziny z dobrej blachy. Chcesz li zdjęcie takowego z wymiarami? Jak kupisz służę wszelką pomocą. To dobry komp.

Boom shaka lakha
and open your mind
this is bruner
copyright

:mrgreen:

:drinks:
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Magilla
Posty:144
Rejestracja:czw, 15 grudnia 2011, 17:10
Lokalizacja:małopolskie

Re: Wymiana baterii komputer GEO/MANTA

Postautor: Magilla » czw, 26 stycznia 2012, 20:02

tak mi to na zdjęciach wyglądało, jakby co odezwę się napewno :e_smile:
tymczasem dzięki :drinks:

Awatar użytkownika
tolek666
Posty:600
Rejestracja:czw, 27 sierpnia 2009, 13:02
Lokalizacja:Kraków

Re: Wymiana baterii komputer GEO/MANTA

Postautor: tolek666 » pn, 30 stycznia 2012, 02:19

Nie trzeba robić takiego klucza .
Najprawdopodobniej sprawę załatwią kombinerki z okrągłymi końcówkami i chwila skupienia ;) lub w ostateczności :
bierzesz deseczkę wiercisz otwory o odpowiednim miejscu i średnicy , wkładasz w nie bolce ( np. gwoździe ze spiłowanym końcem ) przykładasz zegareczek i klik ;)

A wersja dla leworęcznych to kupić klucz do zegarków ale nawet zegarmistrze często klną na te wynalazki i inaczej sobie radzą ;)
www.sspoland.pl

Guma na metry "17 " w tubingu do sprzedania :
viewtopic.php?f=27&t=3459

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Wymiana baterii komputer GEO/MANTA

Postautor: bruner » pn, 30 stycznia 2012, 08:56

Ja mam ten komputer pare lat i używam tego klucza przy wymianie baterii.

Deseczki i gwoździ to bym nie ryzykował. Zresztą kształt spodu obudowy dyskwalifikuje ten pomysł. To mimo wszystko tworzywo sztuczne i potrzeba jednak wyczucia - przyłożenia niewielkiej siły, ale dokładnie zaraz przy wieczku. Szkoda i wieczka i uszczelki. Kombinerki z bolcami juz lepsze, ale trzebaby to robic ostrożnie i z wyczuciem ... Ten klucz ma taki kształt i niewielką powierzchnię, że operując nim zgodnie z instrukcją, czyli palcami nie da sie przyłozyć zbyt dużej siły. Dobra (i szybka) metoda to wypiłowanie sobie kluczyka z blachy. A i poreczniejszy jest taki malutki kluczyk od deski z gwoździami czy kombinerek z bolcami na urlopie łowieckim.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

-=PAWEL=-
Posty:137
Rejestracja:wt, 25 sierpnia 2009, 12:16
Lokalizacja:Radom - pustynia

Re: Wymiana baterii komputer GEO/MANTA

Postautor: -=PAWEL=- » pn, 30 stycznia 2012, 14:17

W zakładzie zegarmistrzowskim z takimi wynalazkami radzą sobie zwykłą suwmiarką.

Awatar użytkownika
tolek666
Posty:600
Rejestracja:czw, 27 sierpnia 2009, 13:02
Lokalizacja:Kraków

Re: Wymiana baterii komputer GEO/MANTA

Postautor: tolek666 » pt, 3 lutego 2012, 04:09

Kombinerki okrągłe , suwmiarka ( uwaga na ostre końce przy plastiku ) , pęseta , 2 śrubokręty lub inne nadające się narzędzia załatwią sprawę - tym bardziej , że jak pisze Bruner niewielkiej siły trzeba przy tym rozwiązaniu .
No chyba , że ktoś ma za mało miejsca na wyjeździe na taki sprzęt - to tylko wystrugać minimalistyczny kluczyk :D

O deseczce napisałem bo to rozwiązanie które działa jak należy , stosowane przez wiele osób i można dopasować do wielu zegarków robiąc kolejną dziurkę . Nie widzę też kłopotów przy tych kompach . Ale tak jak napisałem wcześniej - robienie klucza czy deseczki czy czegokolwiek jak dla mnie mija się z celem gdy można zrobić to prościej ,,,
www.sspoland.pl

Guma na metry "17 " w tubingu do sprzedania :
viewtopic.php?f=27&t=3459

Awatar użytkownika
Magilla
Posty:144
Rejestracja:czw, 15 grudnia 2011, 17:10
Lokalizacja:małopolskie

Re: Wymiana baterii komputer GEO/MANTA

Postautor: Magilla » pt, 3 lutego 2012, 17:43

Dziękuje za bezcenne sugestie :good:, wcielenie ich w życie odłożę jednak na później ponieważ...
kluczyk się znalazł ! :e_biggrin:


Wróć do „Szybkie pytanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości