[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Dodatkowa guma do seac sting 45? -Spearfishing.pl

Dodatkowa guma do seac sting 45?

Nie znalazłeś działu gdzie mógłbyś zadać nurtujące Cię pytanie dotyczące łowiectwa podwodnego? Zadaj je tutaj!
pawel3209
Posty:32
Rejestracja:śr, 20 czerwca 2012, 11:42
Dodatkowa guma do seac sting 45?

Postautor: pawel3209 » sob, 22 czerwca 2013, 12:19

Witam.Moją pierwszą kuszą i jak do tej pory jedyną jest krótka gumówka seac sting 45 z kołowrotkiem.Ogólnie po przestudiowaniu forum myśle o jakimś pneumacie 50 ale to dopiero od pszyszłego sezonu - brak funduszy.Jak na razie moja dziaba spisywała się bez zastrzeżeń strzelałem głównie liny ok 40cm i szczupaczki takie ok 65 w trzcinach i na płyciznach.Z odległości 2 m czesami przebija rybe na wylot.
Wszystko było ok do czasu gdy spotkałem dość sporego suma-jakieś dwie długości mojej kuszy ok 1.5m,leżał sobie na dnie w takiej niecce.podpłynąłem do niego na odległość ok 1.5 metra i strzeliłem w łeb,wiem że powiniennem podpłynąć bliżej ale jakoś tak się zblokowałem psychicznie. :D Finisz był taki że strzała odbiła się od ryby jak od kamienia a kolosek odpłynął.Moje pytanie brzmi czy gdybym miał przy kuszy podwójnu naciąg lub grubsze gumy była by szansa przebić go na wylot?Wiem że łoze 45 to stanowczo za krótko jak na gumówke ale póki co niemam kasy na lepszą kusze no i tak się zastanawiam czy warto tą tuningować czy nic to nie da?
Sytuacja miała miejsce na akwenie gdzie nie obowiązują okresy ochronne suma.A najlepsze jest to że po dwóch dniach był w tym samym miejscu.Co robić?

rosomak
Posty:1478
Rejestracja:pn, 28 września 2009, 13:15
Lokalizacja:Las Powidz

Re: dodatkowa guma do seac sting 45?

Postautor: rosomak » sob, 22 czerwca 2013, 13:56

jeśli mowa o seac sub Sting to odradzam zakładanie drugiego naciągu. Ja miałem oryginalny (żółty, chyba lateks) i faktycznie okonki, szczupaki i liny można było postrzelać. Po założeniu dodatkowego naciągu, mechanizm spustowy nie wytrzymywał i potrafił zwalniać sam strzałę. Poza tym jak na kuszę za 175zł (można kupić u klocka) to nawet celna i fajna ;)

pawel3209
Posty:32
Rejestracja:śr, 20 czerwca 2012, 11:42

Re: dodatkowa guma do seac sting 45?

Postautor: pawel3209 » sob, 22 czerwca 2013, 15:39

Tak chodzi o seac sub sting.A jakby założyć gume o większej średnicy? Może mechanizm spustowy by dał rade a siła powinna być większa co?

rosomak
Posty:1478
Rejestracja:pn, 28 września 2009, 13:15
Lokalizacja:Las Powidz

Re: Dodatkowa guma do seac sting 45?

Postautor: rosomak » sob, 22 czerwca 2013, 22:13

ja strzelałem z tych oryginalnych i przyznam, że byłem zaskoczony celnością. Chcesz to kombinuj..grubsza to nie to samo co 2x16. Ale nie znam się na mechanizmach bo kusz nie rozkręcam więc nic więcej nie dodam w temacie

Awatar użytkownika
wiewiur
Posty:615
Rejestracja:wt, 19 czerwca 2012, 16:59
Lokalizacja:Piaseczno

Re: Dodatkowa guma do seac sting 45?

Postautor: wiewiur » sob, 22 czerwca 2013, 22:55

A ile masz juz te gumy? Guma tez traci swoje właściwości po pewnym czasie :)
Pozdrawiam
Michał "Wiewiur" Taniewski
http://m.youtube.com/#/user/czterookibil

pawel3209
Posty:32
Rejestracja:śr, 20 czerwca 2012, 11:42

Re: Dodatkowa guma do seac sting 45?

Postautor: pawel3209 » ndz, 23 czerwca 2013, 07:11

Guma powinna byc ok-w zeszłym sezonie kupiłem nową kusze.Chyba że w sklepie długo leżała. ..A jak z gumą jest coś nie tak to da się to poznać wizualnie? czy tylko po sile strzału?

Awatar użytkownika
wiewiur
Posty:615
Rejestracja:wt, 19 czerwca 2012, 16:59
Lokalizacja:Piaseczno

Re: Dodatkowa guma do seac sting 45?

Postautor: wiewiur » pn, 24 czerwca 2013, 00:21

Guma robi się sztywna, popękana, twarda...
Pozdrawiam
Michał "Wiewiur" Taniewski
http://m.youtube.com/#/user/czterookibil


Wróć do „Szybkie pytanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 59 gości