[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Dyneema, zaciski -Spearfishing.pl

Dyneema, zaciski

Nie znalazłeś działu gdzie mógłbyś zadać nurtujące Cię pytanie dotyczące łowiectwa podwodnego? Zadaj je tutaj!
mlus
Posty:4
Rejestracja:pt, 20 grudnia 2013, 15:05
Dyneema, zaciski

Postautor: mlus » sob, 28 grudnia 2013, 14:36

Witam
Ponieważ całą wiedze czerpie na razie z forum moje pytanie może być śmiesznie naiwne.

Czy dobrze zrozumiałem, że linki kevlarowe i te nylonowe można zapiąć przy pomocy zacisków. A co z dyneemą - czy ją się wiąże czy też można użyć zacisków?

Awatar użytkownika
indianin
Posty:1033
Rejestracja:wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: Dyneema, zaciski

Postautor: indianin » sob, 28 grudnia 2013, 15:28

Dynemę moim zdaniem lepiej juzingiem obwiązać ( taką dratwą czy bardzo mocną grubszą nicią ) ale i zaciskiem się da. Musisz tylko pamiętać o doborze odpowiedniego zacisku i zgnieść to mocno ale nie na tyle żeby linki nie przeciąć . Poniżej masz przykład takiego zacisku. A zaciska się je najlepiej praskami używanymi przez elektryków one są tak skonstruowane że gniotą tylko do pewnego momentu czyli trudniej przeciąć linkę którą łączymy. Ale i młotkiem się da czy zwykłymi kombinerkami.

https://www.google.pl/search?newwindow= ... B330%3B350
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl

mlus
Posty:4
Rejestracja:pt, 20 grudnia 2013, 15:05

Re: Dyneema, zaciski

Postautor: mlus » sob, 28 grudnia 2013, 15:31

Dzieki. Teraz wiem już więcej w tym temacie!!


Wróć do „Szybkie pytanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 61 gości