[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Płetwy APNEA FLP 900 TRIBORD co myślicie ? -Spearfishing.pl

Płetwy APNEA FLP 900 TRIBORD co myślicie ?

Nie znalazłeś działu gdzie mógłbyś zadać nurtujące Cię pytanie dotyczące łowiectwa podwodnego? Zadaj je tutaj!
Awatar użytkownika
wiszna
Posty:58
Rejestracja:ndz, 10 maja 2015, 10:42
Płetwy APNEA FLP 900 TRIBORD co myślicie ?

Postautor: wiszna » śr, 10 czerwca 2015, 22:01

jak w temacie prosze o opinie na temat tych płetw z decatchlonu ? albo Imersion E:Grey Full Foot Fins takie jak : http://www.scubastore.com/nurkowanie/im ... s/617882/p

Awatar użytkownika
stargrass
Posty:207
Rejestracja:ndz, 16 grudnia 2012, 11:38
Lokalizacja:Białystok

Re: Płetwy APNEA FLP 900 TRIBORD co myślicie ?

Postautor: stargrass » śr, 10 czerwca 2015, 22:49

Nie pływałem w tych Tribordach, ale oglądałem je w Decathlonie. Strasznie chamski plastik, kiepsko pracuje.

Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Płetwy APNEA FLP 900 TRIBORD co myślicie ?

Postautor: nemesis » czw, 11 czerwca 2015, 01:11

Mega sztywne w zimnej wodzie, po kilku godzinach bolały kostki/ścięgna, nie wiem jak to nazwać. W ciepłej już mniej twarde, ale po 5-6h czuć je na nogach. Przerzuciłem się teraz na twarde z czystego carbonu, na początku wydawały się twardsze/cięższe niż te tribordowe, stopa odpada po 10 minutach. Teraz mogę pływać wiele godzin, w Norwegii po 4-5h stopy nie bolały, a pływało się intensywniej niż w polskich jeziorach.

Dobre na początek, jak jest ciężko z kasą, potem od razu najlepiej na carbon się przerzucić.

Awatar użytkownika
Blachaaa
Posty:173
Rejestracja:wt, 22 lutego 2011, 21:47
Lokalizacja:Suwałki

Re: Płetwy APNEA FLP 900 TRIBORD co myślicie ?

Postautor: Blachaaa » czw, 11 czerwca 2015, 01:14

A do szerokości Kalosza na szeroka stopę?

Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Płetwy APNEA FLP 900 TRIBORD co myślicie ?

Postautor: nemesis » czw, 11 czerwca 2015, 01:18

Węższe niż omerowskie kalosze.

Awatar użytkownika
wiszna
Posty:58
Rejestracja:ndz, 10 maja 2015, 10:42

Re: Płetwy APNEA FLP 900 TRIBORD co myślicie ?

Postautor: wiszna » czw, 11 czerwca 2015, 05:15

ano tych imersjonach nic nikt nie wie ?zastanawiamy się z blachą nad zakupem tych tribordów na nasze piękne wody :)

Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Płetwy APNEA FLP 900 TRIBORD co myślicie ?

Postautor: nemesis » czw, 11 czerwca 2015, 11:15

Jak nie schodzi się głębiej niż 10 metrów albo nie robi powyżej 2-3 km na dobę, to nie widzę sensu inwestowanie w płetwy. Więc brałbym pierwsze lepsze długie, tylko żeby były wytrzymałe. Po roku tribordy się nie rozsypały, a dość sporo pływałem, mocno porysowane, ale to chyba wszystkie plastiki mają głębokie rysy po jakimś czasie.

Awatar użytkownika
stargrass
Posty:207
Rejestracja:ndz, 16 grudnia 2012, 11:38
Lokalizacja:Białystok

Re: Płetwy APNEA FLP 900 TRIBORD co myślicie ?

Postautor: stargrass » czw, 11 czerwca 2015, 17:46

Ja tam mam inne zdanie, pływałem przez kilka lat w takich, które nie były dla mnie odpowiednie. Jak w końcu zmieniłem na porządne to nie mogłem wyjść ze zdumienia jak wielką to może zrobić różnicę.

Awatar użytkownika
Blachaaa
Posty:173
Rejestracja:wt, 22 lutego 2011, 21:47
Lokalizacja:Suwałki

Re: Płetwy APNEA FLP 900 TRIBORD co myślicie ?

Postautor: Blachaaa » pt, 12 czerwca 2015, 12:15

To jakie płetwy wybrałeś? A Picassa black power są z wyglądu podobne do omera a ktoś w nich pływał?

Awatar użytkownika
Maver
Posty:150
Rejestracja:wt, 1 lipca 2014, 02:28

Re: Płetwy APNEA FLP 900 TRIBORD co myślicie ?

Postautor: Maver » pt, 12 czerwca 2015, 14:21

Ja plywalem w Thribordach tych jakis czas. Jesli chodzi o mnie to totalne nieporozumienie. Pletwa ma chyba na celu przyciagnac cena ale jakoscia na pewno nie. Przy wyjsciu stoja w miejscu. Ja osobiscie kompletnie nie polecam. Jesli o mnie chodzi to uzywam Omery Millenium bo udalo mi sie zamowic z jakiejs czeskiej strony. Cena byla srednia (nie straszna) ale wychodzilo i tak lepiej niz mialbym je ciagnac z USA i jest bajka. Ale to tylko moje zdanie.
Człowiek strzela - guma strzałę nosi :snorkel:

Awatar użytkownika
stargrass
Posty:207
Rejestracja:ndz, 16 grudnia 2012, 11:38
Lokalizacja:Białystok

Re: Płetwy APNEA FLP 900 TRIBORD co myślicie ?

Postautor: stargrass » pt, 12 czerwca 2015, 17:34

Ja pływam w Beuchat Mundial Competition. Jak na plastiki pracują bardzo fajnie i kalosz jest wygodny, jak dla mnie o wiele bardziej niż Omera.

Awatar użytkownika
indianin
Posty:1033
Rejestracja:wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: Płetwy APNEA FLP 900 TRIBORD co myślicie ?

Postautor: indianin » sob, 13 czerwca 2015, 08:00

Tribordy miałem raz na nogach i tak szybko jak je założyłem tak szybko je zdjąłem. Kalosz bardzo niewygodny. Powiem tak biednego nie stać na tanie rzeczy. Kupisz coś co Ci nie zda egzaminu, tylko na sezon i po sezonie albo w połowie znowu wydatki.............
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
nemesis
Posty:694
Rejestracja:sob, 5 października 2013, 13:39
Lokalizacja:Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Płetwy APNEA FLP 900 TRIBORD co myślicie ?

Postautor: nemesis » pt, 11 września 2015, 21:25

Po prawie roku używania twardych carbonów muszę zmienić swoją opinię na temat tych decathlonowych, gdyż dzisiaj byłem zmuszony do ich używania w trakcie polowania.

Są mega miękkie, miałem wrażenie, że są jak z waty, latają na boki i ogólnie zero kontroli nad nimi, jednak profile na bokach płetw dużo dają. Ogólnie pływało się tak jakby bez powera.

Ale jako moje pierwsze płetwy, do tego zaliczona Norwegia, to dawały radę.


Wróć do „Szybkie pytanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 74 gości