[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 368: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Materiały - Strona 4 -Spearfishing.pl

Materiały

Nie znalazłeś działu gdzie mógłbyś zadać nurtujące Cię pytanie dotyczące łowiectwa podwodnego? Zadaj je tutaj!
Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:
Re: Materiały

Postautor: bruner » wt, 20 października 2015, 23:49

Nie. Imprezowaliśmy u mnie na wichurze w tamten weekend większą grupą. To z Wapiennika.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Materiały

Postautor: bruner » śr, 11 listopada 2015, 17:49

Siedząc kilka dni w lesie obrobiłem wieczorkami przy kominku kolejny materiał w temacie szeroko pojętego negatywnego wpływu wędkarstwa, nawet uprawianego w zgodzie z przepisami na środowisko wodne.



Być może padną stwierdzenia, że temat jest wyolbrzymiony, że to nic takiego, jak w ciągu sezonu pozostawi się jako wędkarz kilka linek z hakiem czy kotwicą i przynętą w wodzie. Przecież areał wód jest ogromny, więc te kilka niczemu nie szkodzą, a sklepy ze sprzętem wędkarskim muszą mieć obrót... Ale wystarczy zdać sobie sprawę ze skali - wędkarzy jest w Polsce dużo. Niech w danym sezonie każdemu z 500 tysięcy wędkujących zdarzy się pozostawić w wodzie zaledwie jeden (!) taki urwany zestaw... niech następnie zaledwie co dziesiąty z tych pozostawionych 'złowi' w ciągu roku jakiegoś wodnego ptaka zainteresowanego przynętą lub haczykiem, albo po prostu zaplątanego i uduszonego... i mamy lekko licząc 50 tysięcy ptasich tragedii.
Biorąc pod uwagę, że w Polsce populacje najczęstszych ofiar pozostawionego po sobie w wodzie wędkarskiego sprzętu wynoszą:
łabędzi - ok 6000 par
kaczek krzyżówek - ok 200 tysięcy par
łysek - ok 200 tysięcy par
pozostałe gatunki popularnych ptaków wodnych - ok 100 tysięcy par
- widać, że 50 tysięcy potencjalnych tragedii w Polsce to skala dotykająca bardzo poważny odsetek wszystkich ptaków.

Nie są to wyliczenia poparte badaniami, ale sami przyznacie, że są to wyliczenia bardzo ostrożne (jeden zerwany zestaw rocznie).
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
Tomix_TC
Posty:805
Rejestracja:sob, 3 września 2011, 12:47
Lokalizacja:Bielsko-Biała

Re: Materiały

Postautor: Tomix_TC » sob, 5 grudnia 2015, 17:01

To co spinningiści określają jako "miałem pobicie" np. taką pamiątkę pozostawia szczupakowi.
Załączniki
szczupak a.jpg

Awatar użytkownika
Tomix_TC
Posty:805
Rejestracja:sob, 3 września 2011, 12:47
Lokalizacja:Bielsko-Biała

Re: Materiały

Postautor: Tomix_TC » sob, 5 grudnia 2015, 17:09

O ile powyższy szczupak jakoś sobie z taką raną pewnie poradzi, to ten poniższy okaz raczej nie. Tym razem pewnie szczupak się "spiął" podczas holu. Ma ok 75cm długości. Dolna szczęka poszarpana (dwa rozdarcia na ok 3 cm) do których dał się już jakaś infekcja. Trudno z takimi ranami coś upolować więc patrząc na jego ogólną kondycję raczej długo nie pociągnie.

Niestety, nam też zdarzyć się może ranienie ryby (chociaż nie powinno), jednak porównując to do ilości "pobić" i "spięć" w skali kraju i poranionych w ten sposób ryb to ... ?
Załączniki
szczupak broda a.jpg

AlfredoWargas
Posty:382
Rejestracja:śr, 25 czerwca 2014, 21:44
Lokalizacja:Wrocław

Re: Materiały

Postautor: AlfredoWargas » pn, 14 grudnia 2015, 09:13

GoodNightLeftSite
-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*


Awatar użytkownika
bruner
Posty:4457
Rejestracja:czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja:Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Materiały

Postautor: bruner » pn, 14 grudnia 2015, 19:52

Dobrze, że się za to wziąłeś. Mosz chłopie dryg do tego :)
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
sharky
Posty:1706
Rejestracja:ndz, 7 września 2008, 19:23
Lokalizacja:Warszawa

Re: Materiały

Postautor: sharky » wt, 15 grudnia 2015, 12:09

Dobra robota :good:
Delta Wołgi El-Dorado. Strzel i wypuść.


Wróć do „Szybkie pytanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 66 gości