Dyskusja nad nowymi zasadami forum.

Chcesz coś zmienić lub masz nowe pomysły dotyczące forum lub naszej strony?

Moderator: Goldfish

SPEAROBEGINNER
Posty: 40
Rejestracja: czw, 25 sierpnia 2011, 20:32

Dyskusja nad nowymi zasadami forum.

Postautor: SPEAROBEGINNER » śr, 22 lutego 2012, 20:18

zmiany które zaszły na forum to jakies troche nieporozumienie.wielu z nas w wolnych chwilach lubi posiedziec i poczytac o czymś co lubi nagle nie moze bo ktoś wymyslił jakąś glupote z zaawansowaniem po co to? myslałem ze ten sport ma nas jednoczyć a nie dzielić.bardzo zniechęciłem sie do tego forum.

SPEAROBEGINNER
Posty: 40
Rejestracja: czw, 25 sierpnia 2011, 20:32

Re: podziały na forum

Postautor: SPEAROBEGINNER » śr, 22 lutego 2012, 20:20

widzę że prywatny folwark się zrobił z forum!

Awatar użytkownika
TreWor771
Posty: 119
Rejestracja: ndz, 19 lutego 2012, 22:25

Re: podziały na forum

Postautor: TreWor771 » czw, 23 lutego 2012, 00:49

Takie czasy-zaufanie cierpliwością się zdobywa...

SPEAROBEGINNER
Posty: 40
Rejestracja: czw, 25 sierpnia 2011, 20:32

Re: Podziały na forum

Postautor: SPEAROBEGINNER » czw, 23 lutego 2012, 14:44

nie rozumiem takiego podejście. jakie czasy? a czym ja mam niby zdobyć to zaufanie? jak wcześniej tu zaglądałem non stop tak teraz już nie ma po co! :eusa_wall: dramat panowie

SPEAROBEGINNER
Posty: 40
Rejestracja: czw, 25 sierpnia 2011, 20:32

Re: Podziały na forum

Postautor: SPEAROBEGINNER » czw, 23 lutego 2012, 14:46

tu panuje Dyskryminacja

Awatar użytkownika
Cassidy
Posty: 720
Rejestracja: wt, 3 sierpnia 2010, 21:22
Lokalizacja: Milanówek

Re: Podziały na forum

Postautor: Cassidy » czw, 23 lutego 2012, 16:20

SPEAROBEGINNER pisze:tu panuje Dyskryminacja

Kolego, do tej pory napisałeś 11 postów z czego 4 w tym temacie. Może trochę bardziej się zaangażuj a bez problemu przejdziesz do poziomu II ( byle nie tymi postami o dyskryminacji). Czytałeś regulamin?

SPEAROBEGINNER
Posty: 40
Rejestracja: czw, 25 sierpnia 2011, 20:32

Re: Podziały na forum

Postautor: SPEAROBEGINNER » czw, 23 lutego 2012, 16:53

ale nemożliwośc wejścia na giełde? :th_thmali172:

Awatar użytkownika
Cassidy
Posty: 720
Rejestracja: wt, 3 sierpnia 2010, 21:22
Lokalizacja: Milanówek

Re: Podziały na forum

Postautor: Cassidy » czw, 23 lutego 2012, 17:35

doox pisze:Akurat jeśli chodzi o giełdę to jest tak, że pojawiają się użytkownicy, którzy chcą jedynie coś sprzedać. Wrzucają ogłoszenie na giełdę i więcej ich nie widać, do tego służy allegro. Do wszystkich podstawowych tematów będzie dostęp bez zmian. Jak komuś faktycznie zależy na poszerzeniu wiedzy to wypełnienie deklaracji członka wspierającego SSP nie powinno być żadnym problemem. Wynika to z tego, że w dziale trofea będą publikowanie jedynie zdjęcia z opisem i nie wszyscy sobie życzą, żeby każdy mógł mieć do nich dostęp. Generalnie, chcesz coś od użytkowników forum, daj coś od siebie.

cytuję z sąsiedniego tematu dostępnego od I poziomu. I tyle... pozdrawiam

Awatar użytkownika
JacekD
Posty: 517
Rejestracja: pn, 27 października 2008, 19:13
Lokalizacja: Stargard Szczec.

Re: Podziały na forum

Postautor: JacekD » czw, 23 lutego 2012, 22:17

No właśnie ---"wypełnienie deklaracji członka wspierającego SSP"--

Koledzy Łowcy jestem nieco starszy niż wielu z Was i pamiętam czasy kiedy będąc w wojsku a służba wtedy trwała 716 dni wszechobecna komuna działała pod różnymi postaciami między innymi pod nazwą ZSMP, dla osób młodszych skrót Związek Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. Oczywiście ZSMP nie cieszył się powodzeniem ze strony ówczesnej młodzieży więc organizacja uciekała się do różnych delikatnie mówiąc forteli. Przepustka na 48 lub 72 godziny na wyjazd do domu na kilka chwil to było marzenie każdego szweja ale, oczywiście nici z wyjazdu do czasu wstąpienia w szeregi ZSMP. Obrzydliwość sposobu agitacji spowodowała że stałem się jeszcze bardziej krnąbrny i znienawidziłem wszelkie formy przymusu nie tylko związane z komuną. Oczywiście zmuszanie mnie do wstąpienia w szeregi SSP w zamian otrzymując przepustkę do drugiego poziomu przypomina mi metody w/w organizacji. Osobiście wspieram wszelkie działania na rzecz spearfishingu w Polsce i nie pozwolę aby powstawały dodatkowe bariery dla garstki ludzi którzy chcą uprawiać łowiectwo. Otrzymuję wiele wiadomości z pytaniami odnoszącymi się do moich postów z działu Zrób to sam, niestety nie mam dostępu do tego działu w którym jak mi się zdaje miałem coś do powiedzenia. Postanowiłem przenieść się do działu "śmietnik" który jest dostępny dla wszystkich. Jak wcześniej pisałem piszmy i zachowujmy się tak by się tego nie wstydzić a moderatorzy powinni czuwać właśnie nad tym. Na koniec moja propozycja do działu Trofea aby każdy zamieszczający zdjęcie wpisał akwen na którym złowił rybkę najlepiej udostępniony. Do zobaczenia w dziale Off-Topic [I]

lambo
Posty: 57
Rejestracja: ndz, 22 maja 2011, 22:21
Lokalizacja: Letterkenny-Gdańsk

Re: Podziały na forum

Postautor: lambo » czw, 23 lutego 2012, 22:47

Ja podobnie jak JacekD nie znosze wszelkiej formy przymusu...nie wypowiadałem się wcześniej,ponieważ uznałem że jestem zbyt krótko na tym forum,jednak nie daje mi spokoju ze
jakaś część ludzi którzy niekoniecznie fanatycznie spędzają każdą wolną chwilę z dziabą w ręku
nie będą mieli swobodnego dostępu do całego forum.
Rozumiem że w naszym ogólnie rozumianym interesie jest aby SSP miało jak najwięcej członków,
ale chyba ważny jest też sposób w jaki będą oni tam trafiali?

Awatar użytkownika
bruner
Posty: 4457
Rejestracja: czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja: Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Podziały na forum

Postautor: bruner » czw, 23 lutego 2012, 23:03

Zasady są jasne i jednakowe dla wszystkich, zarówno czytających jak i piszących.

Poparcie dla SSP to nie to samo co członkostwo w SSP. Aczkolwiek przyznaję Ci Jacku rację, że jest to pewien przymus poparcia dla SSP i tu masz całkowitą rację. Powiem nawet, że osobiście popieram Twój punkt widzenia. Niniejszym podpisuję sie pod tym aby istniał prosty sposób obejscia tego kontrowersyjnego punktu regulaminu. Jaki sposób - nie wiem w tym momencie. Może większa ilośc postów jeżeli bez bez poparcia SSP lub w ogóle usunięcie tego wymogu z dostępu do poziomu II. Myślę, że usunięcie byłoby lepsze.

On the other hand...
Obowiązki moderatorów też są jasne i między innymi mają oni dbać o to aby posty trafiały do właściwych działów zgodnie z ich treścią. I bez względu na osobę piszącą te posty, ani deklaracje jej celów mają oni prawo umieścić je tam gdzie ich miejsce. Tak więc mimo braku dostępu do działu 'zrób to sam' Twoje Jacku wysoce merytoryczne posty trafią tam gdzie będzie ich miejsce. Różnica taka, że przysporzy to dodatkowej pracy moderatorom.
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
JacekD
Posty: 517
Rejestracja: pn, 27 października 2008, 19:13
Lokalizacja: Stargard Szczec.

Re: Podziały na forum

Postautor: JacekD » czw, 23 lutego 2012, 23:20

Nie tylko dostarczy więcej pracy ale również nie będę miał możliwości aby odnosić się do wpisów ponieważ do pewnych działów nie mam dostępu, więc po co te tematy skoro zostaną przeniesione do działów bez mojego dostępu?

Awatar użytkownika
doox
Site Admin
Posty: 3319
Rejestracja: wt, 4 marca 2008, 16:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Podziały na forum

Postautor: doox » pt, 24 lutego 2012, 00:22

Panowie nie twierdzę, że rozwiązanie jakie zastosowałem jest idealne. Potraktujmy to proszę jako poligon. Nie upieram się nad takim stanem rzeczy. Te zmiany to reakcja na głosy osób mocno zaangażowanych w to forum, które nie koniecznie godzą się na to żeby każdy miał łatwy dostęp do wszystkiego. Stąd pomysł wprowadzenia poziomów.

Sam równiez nie toleruję przymusu, nie traktowałbym jednak tej sytuacji w tych kategoriach. Jest dokładnie tak jak pisze bruner. Deklaracja członka wspierającego to nic innego jak tylko akt poparcia. Poza tym dzięki temu wiemy z kim tak na prawdę mamy doczynienia. Taki członek forum zostawia swój namacalny ślad w postaci danych osobowych, które pozostają tylko i wyłącznie do wiadomości Zarządu SSP. Oznacza to w praktyce, że zanim zrobi coś głupiego albo coś co nie jest zgodne z naszą działalnością, zastanowi się 3 razy. Po prosu nie pozostaje anonimowy.

Nie ma to nic wspólnego z podziałami na forum. Nie takie były moje intencje i wogóle nie zamierzam komentować podobych wpisów. Każdy kto mnie zna wie o tym dobrze.

Jacku, kto jak kto ale ja wiem co ty robisz i jakie to jest ważne. Jako SSP równiez robimy sporo w ostatnim czasie dla nas wszystkich, nie zależnie na jakim jesteśmy poziomie. Wasze poparcie dla stowarzyszenia w postaci internetowej deklaracji to więsza liczba członków którymi możemy się legitymować. Im więcej członków tym poważniej będa nas traktowali. Nie ma przymusu, każdy decyduje za siebie. Nie zamierzam nikogo do tego przkonywać.

Na dzień dzisiajszy takie są zasady. Możemy o tym podyskutować, nie widzę problemu. Osoby, które nie rozumieją jednak tych podstawowych zależności, proszę jednak o powstrzymanie się od tekstów o podziałach na forum. Zminiam tytuł tego tematu na "Dyskusja nad nowymi zasadami". Liczę na merytoryczne uwagi.

Wymóg poparcia dla SSP możemy zastapić koniecznością poręczenia przez Członka SSP. Mnie to wystarczy.
...if you accept the sea by all means you will enjoy anything in the water...
...najważniejszy w życiu jest las i woda...Jancio Wodnik....

Awatar użytkownika
JacekD
Posty: 517
Rejestracja: pn, 27 października 2008, 19:13
Lokalizacja: Stargard Szczec.

Re: Dyskusja nad nowymi zasadami forum.

Postautor: JacekD » pt, 24 lutego 2012, 08:55

Moim zdaniem doox idzie w dobrą stronę czyli zasada zaufania a nie konieczności. Mam nadzieję że decyzje podjęte przez członków SSP będą obiektywne na zasadzie budowania dobrego imienia łowców podwodnych w Polsce. Musimy zapraszać do naszego grona nowe osoby zwracając uwagę na podstawowe przepisy prawa obowiązującego nas łowców podwodnych. Zdecydowanie silniejszym pozytywnie czynnikiem jest zaufanie niżeli przymus, więc twórzmy coś co będzie miało dobre podstawy.

Awatar użytkownika
JacekD
Posty: 517
Rejestracja: pn, 27 października 2008, 19:13
Lokalizacja: Stargard Szczec.

Re: Dyskusja nad nowymi zasadami forum.

Postautor: JacekD » pt, 24 lutego 2012, 09:33

Nie zależnie od tego do jakich wniosków dojdzie grono moderatorów to na pewnym przykładzie pokarzę jak można zmienić wygląd forum.
Z uwagi na moje ciągoty do wykonywania różnych przydatnych rzeczy samemu zdarza mi się używać gwintowników. Sęk tkwi w oznaczeniu, najczęściej są to trzy gwintowniki które należy użyć w konkretnej kolejności, oczywiście nie zawsze jest takie oznaczenie ale ślusarz wie o co kaman.

pierwszy gwintownik nie ma żadnego oznaczenia-------- [ ]
drugi gwintownik ma oznaczenie jeden --------- [ I ]
trzeci gwintownik ma oznaczenie dwa -------- [ II ]


Wróć do „Sugestie i problemy z forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość