Jezioro Trześniowskie (Ciecz) [lubuskie]

Wszelkie informacje dotyczące akwenów śródlądowych udostępnionych dla łowiectwa podwodnego w Polsce.

Moderator: tolek666

Awatar użytkownika
indianin
Posty: 1032
Rejestracja: wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Jezioro Trześniowskie (Ciecz) [lubuskie]

Postautor: indianin » pn, 15 lipca 2013, 10:06

Witam wszystkich polujących na Jeziorze Trześniowskim!

Drodzy Państwo
Komendant Straży Rybackiej - Pan Maciej, z którym współpracujemy o dłuższego czasu, zwrócił się do mnie z prośbą, aby informować również jego o dacie oraz miejscu polowania.
Ponieważ jezioro dostaliśmy na próbę, a jednym z warunków jest , że będziemy zgłaszać nasze polowania, przestrzegajmy tego. Zgłaszanie nic nas nie kosztuje, a świadczy o naszej dojrzałości i odpowiedzialności.
Poniżej podaję numery telefonów, na które należy wysłać SMS-a z imieniem i nazwiskiem osoby polującej oraz miejscem, w którym planujemy pływać.
Prezes Koła PZW Łagów - 606805643
Komendant Społecznej Straży Rybackiej, Pan Maciej - 606923351

Pomimo naszej obecności w wodzie, wciąż można spotkać ślady działalności kłusowników, np. rozstawione sznury przy kładkach (te które napotkałem pościągałem i przekazałem prezesowi łągowskiego koła).
Kłusownicy są naprawdę bezczelni. Ostatnio w biały dzień zastawiali sieci na sielawę!! Takie zdarzenie miało miejsce jakieś 7 dni temu. W biały dzień zastawiano sieci, a wędkarze byli świecie przekonani że to PZW odławia sielawę. Otóż nie, to nie PZW!! Jeżeli będziecie widzieli ślady kłusownictwa (kawałek sieci czy jakiś wędkarz zapyta Was, „czy widzieliście coś bo wczoraj PZW znowu ciągało sieci i ryba nie bierze" ), jak to miało ostatnio miejsce kiedy to z Wojtkiem wyszliśmy z wody, koniecznie zadzwońcie do Pana Maćka!!!

Mam jego słowo, że jeżeli tylko PZW będzie planowało odłowy, zostaniemy o tym poinformowani tydzień wcześniej!!! Wszelkie inne manewry na jeziorze to kłusownicy. W związku z tym musimy wspierać naszych nowych kolegów z PZW, aby utwierdzić ich w przekonaniu, że jesteśmy dla nich uczciwymi partnerami.
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
bruner
Posty: 4457
Rejestracja: czw, 24 września 2009, 10:49
Lokalizacja: Sosnowiec; Kraków
Kontaktowanie:

Re: Do wszystkich polujących na jeziorze Trześniowskim (Ciec

Postautor: bruner » pn, 15 lipca 2013, 10:42

Zgodnie z regulaminem jaki nam przedstawiono mamy także obowiązek sami zasięgać informacji o planowanych odłowach sieciami na Jeziorze Trześniowskim planowanych przez PZW. Można to uczynić pod numerem telefonu:

Zasięganie informacji o połowach sieciowych na łowisku: 793 504 140

Zgłaszanie polowań (jedno lub wielodniowych) - komendant powiatowej SSR:
Janusz Stańczyk 782 654 450; 694 447 534

(Dlatego jemu bo w regulaminie jest powiedziane o zgłaszaniu własciwemu komendantowi powiatowemu SSR. Ja swoje zgłaszałem właśnie jemu, zawsze jest pod którymś z tych numerów telefonów). Dzięki za info o zgłaszaniu także i do pana Maćka. Po prostu wedkarze także przyjezdni, jak widok łowcy w wodzie ich denerwuje to dzwonią na powiatową SSR, bo ten telefon jest latwo dostepny. Oni jak są poinformowani to wiedzą co jest grane.

Wygląda na to, ze mamy już aż 3 telefony do wykonania na dzień dobry na Cieczy czy wystarczy od teraz zgłaszać połowy tylko panu Maćkowi?

Jeszcze inne mozliwe telefony (otrzymałem je osobiście podczas wizyty w biurze okręgu ZG PZW na początku czerwca):

viewtopic.php?f=60&t=3842&p=45259#p45259

i jeszcze regulamin:
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje ... dwodne.pdf
Bee Free Underwater Piotr Gruszeczka; write to me: gruszeczka_p@wp.pl http://www.youtube.com/user/PGRbruner
Boże daj mi Pogodę ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić; Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich.
*Przepraszam każdego, komu uda się tak przekształcić sens mojej wypowiedzi, że poczuje się zniesmaczony lub osobiście obrażony

http://www.sspoland.pl/

Awatar użytkownika
doox
Site Admin
Posty: 3319
Rejestracja: wt, 4 marca 2008, 16:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jezioro Trześniowskie (Ciecz) [lubuskie]

Postautor: doox » wt, 16 lipca 2013, 21:53

To ważny wątek bowiem to ważne dla nas jezioro.

Przede wszystkim obowiązuje nas regulamin połowów dostępny na stronach PZW Zielona Góra i do niego musimy się stosować. Mamy jednak to szczęście, że na miejscu mamy Anię, Marka i Maćka i to dzięki nim możemy się cieszyć z uprawiania naszego hobby na Trześniowskim.

Dodatkowo, co również jest bardzo cenne, nasi członkowie z lubuskiego dobrze znają lokalne środowisko i są w stałym kontakcie z przedstawicielami PZW Łagów. Jeśli Jest prośba z ich strony o przekazywanie informacji o naszej aktywności powinniśmy się do niej również stosować. Tak jak pisał Marek, nie wiele nas to nie kosztuje. Wystarczy wysłać sms podając dane o których napisał Marek w pierwszym poście.

Raz jeszcze gorąca prośba o dołożenie wszelkich starań aby nasza współpraca z PZW układała się wzorowo. Leży to w naszym ogólnie pojętym interesie.

Proszę nie zaśmiecać wątku. Starajmy się podawać tutaj tylko ważne aktualne informacje dotyczące łowiska.
...if you accept the sea by all means you will enjoy anything in the water...
...najważniejszy w życiu jest las i woda...Jancio Wodnik....

Awatar użytkownika
doox
Site Admin
Posty: 3319
Rejestracja: wt, 4 marca 2008, 16:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jezioro Trześniowskie (Ciecz) [lubuskie]

Postautor: doox » sob, 20 lipca 2013, 21:42

Od 22.07.2013 (poniedziałek) - 25.07.2013 (czwartek)
jezioro Trześniowskie nie będzie dostępne dla łowiectwa podwodnego w związku z planowanymi odłowami!
...if you accept the sea by all means you will enjoy anything in the water...
...najważniejszy w życiu jest las i woda...Jancio Wodnik....

Mastiff
Posty: 18
Rejestracja: ndz, 21 lipca 2013, 09:46

Re: Jezioro Trześniowskie (Ciecz) [lubuskie]

Postautor: Mastiff » ndz, 21 lipca 2013, 10:50

Witam serdecznie.
Zielonogórska Straż Rybacka dziękuje za miłe słowo kolegom @doox i @indianin, za szacunek i zrozumienie wspólpracy w naszym wspólnym interesie. Drogie koleżanki i koledzy podwodniacy, po wielu latach debat, dyskusji i żonglowania argumentami ZA i PRZECIW miedzy PZW a Spearfishing udało NAM się znaleźć consensus i realizowanie legalnie Waszej pasji mojej również, (tylko już w teorii niestety) stało się rzeczywistością. Pisząc "współpraca" mam na myśli dbanie o czystość, oraz przede wszystkim walkę z kłusownictwem rybackim. Te argumenty właśnie spowodowały "otwarcie" tego akwenu dla Was i Waszej niesamowitej pasji. Jestem wodniakiem od ponad 30 lat (spokojnie, nie jestem taki stary :) ) i wiem jak ważne są kwestie czystości, przejrzystości i wolnej od narzędzi kłusowniczych wody do której wchodzimy. Dlatego jako prekursor w tej walce na argumenty z PZW byłem na "pewnej" pozycji lidera tych rozmów, a to dzięki ogromnemu zaangażowaniu w tę sprawę @indianina, mojego wieloletniego przyjaciela "z wody" i życia. To jego upór i konsekwencja spowodowały to, że dzisiaj tak wspaniale współpracujemy my jako Straż Rybacka z Wami jako wodniakami (mam nadzieję, ze to nie tylko moje zdanie). Ja jako Komendant Powiatowy Straży Rybackiej dołożę pełnych starań, aby to co tak dobrze się kręci, kręciło się dalej i wciąż lepiej (i głębiej). Jednocześnie w imieniu Okręgu PZW przepraszam za uniedogodnienia związane z najbliższymi (22.07- 25.07) odłowami selekcyjnymi sielawy na jez. Trześniowskim/Łagowskim, o czym uprzejmy był poinformować Was za pośrednictwem @indianina kol. @doox. Będzie rozstawionych bardzo wiele sieci głębinowych, dlatego wszelkie nurkowanie będzie z wiadomych powodów niemożliwe. Wspomniana kwestia informowania "nas" o Waszych zejściach pod wodę, jest dośc ważną sprawą, ponieważ jak sami wiecie w bieżącym czasie nasiliło się kłusownictwo podwodne z kuszą, co rzutuje negatywnie również na Waszych działaniach i uczciwych, zgodnych z prawem polowaniach. Dlatego proszę o rzetelne informacje o chęci polowania/nurkowania (data, godzina od-do, ilość osób,miejsce wejścia), na wspomniane numery telefonów zarówno do kol. Janusza Stańczyka jako komendanta straży rybackiej rej. świebodzińskiego (782654450, 694 447 534), a także do mnie jako Komendanta Powiatowego Zielona Góra, a będącego w stałym kontakcie z kol. @indianinem, co pozwala nam na szybkie interwencje antykłusownicze z Waszą pomocą. Taka informacja (szczególnie sms) jest również dla Was dowodem na LEGALNE wejście/polowanie pod wodę w razie kontroli przez służby upoważnione do kontroli. Życząc Wam tylu wyjść ilu wejść pod wodę, oraz wspaniałych okazów na bełtach, pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia nad wodą.
Komendant Powiatowy Straży Rybackiej- Maciej. :wave: :good:

rosomak
Posty: 1477
Rejestracja: pn, 28 września 2009, 13:15
Lokalizacja: Las Powidz

Re: Jezioro Trześniowskie (Ciecz) [lubuskie]

Postautor: rosomak » pt, 2 sierpnia 2013, 21:39

rozmawiałem z Jańciem, który wylądował właśnie nad ta woda. Przy zakupie pozwolenia facet stwierdził, że łącznie z nim sprzedał już 6 zezwoleń na połów kuszą i zostały jeszcze 4. To były nałożone jakieś limity ilości zezwoleń dla łowców czy nie? Pytam bo myślałem o wrześniowym wypadzie nad jeziorko a do tej pory (o ile to prawda) pewnie reszta się rozejdzie

Mastiff
Posty: 18
Rejestracja: ndz, 21 lipca 2013, 09:46

Re: Jezioro Trześniowskie (Ciecz) [lubuskie]

Postautor: Mastiff » sob, 3 sierpnia 2013, 23:12

rosomak pisze:rozmawiałem z Jańciem, który wylądował właśnie nad ta woda. Przy zakupie pozwolenia facet stwierdził, że łącznie z nim sprzedał już 6 zezwoleń na połów kuszą i zostały jeszcze 4. To były nałożone jakieś limity ilości zezwoleń dla łowców czy nie? Pytam bo myślałem o wrześniowym wypadzie nad jeziorko a do tej pory (o ile to prawda) pewnie reszta się rozejdzie
Proponuje wykonać telefon do Okręgu PZW Zielona Góra i tam sie dowiesz wszystkiego. Ja osobiście o limitach zezwoleń nie wiem nic. :amen:

rosomak
Posty: 1477
Rejestracja: pn, 28 września 2009, 13:15
Lokalizacja: Las Powidz

Re: Jezioro Trześniowskie (Ciecz) [lubuskie]

Postautor: rosomak » sob, 3 sierpnia 2013, 23:31

wystarczy mi to co napisałeś. Widać jednak, że ewidentnie facet wprowadza jakąś samowolkę. Zresztą nad powidzkim, kobieta sprzedająca pozwolenia też wprowadziła zamęt. Nie chciała sprzedawać zezwoleń, "bo wstrzymane" a dzierżawca nic o tym nie wiedział

Mastiff
Posty: 18
Rejestracja: ndz, 21 lipca 2013, 09:46

Re: Jezioro Trześniowskie (Ciecz) [lubuskie]

Postautor: Mastiff » ndz, 4 sierpnia 2013, 20:49

rosomak pisze:wystarczy mi to co napisałeś. Widać jednak, że ewidentnie facet wprowadza jakąś samowolkę. Zresztą nad powidzkim, kobieta sprzedająca pozwolenia też wprowadziła zamęt. Nie chciała sprzedawać zezwoleń, "bo wstrzymane" a dzierżawca nic o tym nie wiedział
Dokładnie tak jak piszesz.

marcinpiaski

Re: Jezioro Trześniowskie (Ciecz) [lubuskie]

Postautor: marcinpiaski » czw, 15 sierpnia 2013, 21:26

Widze że ktoś tu sie rozpisał jak w National Geographic . :rotflmao:

Awatar użytkownika
Jancio Wodnik
Posty: 831
Rejestracja: ndz, 2 sierpnia 2009, 08:38
Lokalizacja: Góral Świętokrzyski

Re: Jezioro Trześniowskie (Ciecz) [lubuskie]

Postautor: Jancio Wodnik » ndz, 18 sierpnia 2013, 11:04

01.jpg
No tak właśnie niedawno po raz wtóry opływałem to jeziorko,wcześniej nurałem na nim jako bąblujący,trenowałem na nim różne takie dziwadła jak nawigacja podwodna itp,teraz na bezdechu uganiałem się za rybkami i nie tylko.Właśnie wciągam syna w ten piękny i niebezpieczny sport.Chciałem mu pokazać jak to wygląda w miarę czystej wodzie,był z tego wyjazdu bardzo zadowolony,oczywiście ja również.W tym miejscu też chciałbym podziękować Markowi i Rychowi za ogromną pomoc w zorganizowaniu tej eskapady.Dziękuję też p.Maćkowi Komendantowi Powiatowej Straży Rybackiej za bardzo miłą i myślę że owocną współpracę.Życzył bym każdemu i wszędzie takiego kontaktu. :wave:

Awatar użytkownika
indianin
Posty: 1032
Rejestracja: wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: Jezioro Trześniowskie (Ciecz) [lubuskie]

Postautor: indianin » pn, 2 września 2013, 08:58

Witam.
Od dzisiaj to jest 02-10-2013 jest kolejny odłów na jeziorze i będzie trwał do Czwartku. Nie miałem dojścia do neta stąd umieszczenie informacji tak późno. Za zwłokę przepraszam.
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
Lutobor
Posty: 367
Rejestracja: wt, 19 lutego 2013, 12:20
Lokalizacja: Opole

Re: Jezioro Trześniowskie (Ciecz) [lubuskie]

Postautor: Lutobor » pn, 2 września 2013, 22:00

Od dzisiaj to jest 02-10-2013

Raczej 02-09-2013 :D
Literówka - a raczej cyfrówka :D
Organicznie nie znoszę jakichkolwiek form kłusownictwa - niepodyktowanych głodem.

Awatar użytkownika
indianin
Posty: 1032
Rejestracja: wt, 14 sierpnia 2012, 22:00

Re: Jezioro Trześniowskie (Ciecz) [lubuskie]

Postautor: indianin » wt, 3 września 2013, 10:37

Tak Lutobor dzięki masz racje od 02-09-2013. :oops:
"Wszystko co dobre przytrafiło mi się w wodzie"

"Zawsze jest tak, że w polowaniu ważny jest łut szczęścia"
Wiesław Roguski
www.sspoland.pl

Awatar użytkownika
doox
Site Admin
Posty: 3319
Rejestracja: wt, 4 marca 2008, 16:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jezioro Trześniowskie (Ciecz) [lubuskie]

Postautor: doox » pt, 10 stycznia 2014, 13:47

Tak przy okazji znalezione. Spora podwyżka :-(
http://www.pzw.org.pl/zozgora/wiadomosc ... a_2014_rok
...if you accept the sea by all means you will enjoy anything in the water...
...najważniejszy w życiu jest las i woda...Jancio Wodnik....


Wróć do „Akweny udostępnione dla łowiectwa w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron