[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 590: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/session.php on line 646: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Jez Lipie - Słowa -Spearfishing.pl

Jez Lipie - Słowa

Nie znalazłeś działu gdzie mógłbyś zadać nurtujące Cię pytanie dotyczące łowiectwa podwodnego? Zadaj je tutaj!
Awatar użytkownika
Maver
Posty:150
Rejestracja:wt, 1 lipca 2014, 02:28
Jez Lipie - Słowa

Postautor: Maver » wt, 5 czerwca 2018, 00:40

Witam Panowie.
Czy miał ktoś z Was okazje polować w jeziorach Lipie lub Słowa? Chciałbym zapytać o wizure i ewentualne wrażenia :drinks:

Pozdrawiam
Człowiek strzela - guma strzałę nosi :snorkel:

Awatar użytkownika
Dżimi Ramles
Posty:320
Rejestracja:pt, 27 lutego 2015, 22:22
Lokalizacja:Wrocław

Re: Jez Lipie - Słowa

Postautor: Dżimi Ramles » wt, 5 czerwca 2018, 08:08

Niejeden. Zawody tam były :D Wcześniej nurałem w Lipim ze 2 razy, w Osieku też jakoś tak, Słowa tylko z kajaka lub pomostu. Lipie ma zazwyczaj latem dobrą lub bardzo dobrą wizurę. Słowa też (widok tylko z powierzchni) najczęściej robiła miazgę. Osiek z reguły słabo. Wszystkie jeziora połączone są kanałami. Można spokojnie przepływać. Byłem tam na przełomie kwietnia/maja i wyglądało to tak: Lipie - wizura średnio 3m. Czasem pod 4, czasem 2. Woda zielona. Słowa - wizura max 1m, woda mleczna. Osiek wizura max 1m, woda herbata. 2 tygodnie później, na zawodach Lipie podobnie, Słowa podobnie, Osiek bajka, wizura nawet pod 5m. Wrażenia jak najlepsze, jeżeli o mnie chodzi. Ciekawe brzegi, bardzo dużo zatopionych drzew. Bogata roślinność, dużo osoki aloesowatej na Lipim. Z rybą średnio, ale coś się zawsze trafi, wbrew opiniom o tych wodach krążących na wędkarskich forach. Chociaż dzięki tej opinii, panów z kijami tam prawie nie ma. Pomosty w większości w ruinie :lol: Zawody po raz kolejny pokazały, że wędkarzami nie ma co się kierować :wink: Jeżeli nie jesteś nastawiony tylko na pełną nizałkę, to polecam te jeziora. Cała okolica jest fantastyczna.

Awatar użytkownika
Maver
Posty:150
Rejestracja:wt, 1 lipca 2014, 02:28

Re: Jez Lipie - Słowa

Postautor: Maver » czw, 7 czerwca 2018, 01:46

Zainteresowały mnie te jeziora ponieważ znalazłem w jakimś zestawieniu że występują tam karpie, amury i w jednym z nich chyba również tołpygi(o ile to prawda). Udało się na zawodach komuś trafić coś z tej trójki? A może jest gdzieś jakaś relacja z tych zawodów? Chciałbym się tam wybrać w sierpniu lub wrześniu. Pełna nizałka absolutnie nie jest wyznacznikiem. Bardzo chciałbym trafić amura lub tołpyge dlatego szukam miejscówek. Trochę po omacku ale zawsze ;)
Człowiek strzela - guma strzałę nosi :snorkel:

Awatar użytkownika
Dżimi Ramles
Posty:320
Rejestracja:pt, 27 lutego 2015, 22:22
Lokalizacja:Wrocław

Re: Jez Lipie - Słowa

Postautor: Dżimi Ramles » czw, 7 czerwca 2018, 08:30

Tołpygi są, a jakże, na pewno na Osieku. Na zawodach w ogniu padł Kubuś, kilogramów 36, centymetrów chyba 125 :wink: Te jeziora dawno temu były zarybiane tołpygą, amurem, karpiem i sumem.

Awatar użytkownika
Maver
Posty:150
Rejestracja:wt, 1 lipca 2014, 02:28

Re: Jez Lipie - Słowa

Postautor: Maver » ndz, 10 czerwca 2018, 23:19

Pozostaje się wybrać i liczyć na dobrą wizurę. No i podszkolić w ich podchodzeniu :) dzięki piękne za informacje :) :drinks:
Człowiek strzela - guma strzałę nosi :snorkel:

Awatar użytkownika
Dżimi Ramles
Posty:320
Rejestracja:pt, 27 lutego 2015, 22:22
Lokalizacja:Wrocław

Re: Jez Lipie - Słowa

Postautor: Dżimi Ramles » pn, 11 czerwca 2018, 07:53

Zatem powodzenia! :drinks:

Awatar użytkownika
iljucha
Posty:28
Rejestracja:pn, 14 grudnia 2015, 04:10
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jez Lipie - Słowa

Postautor: iljucha » czw, 19 lipca 2018, 21:19

Jestem nad jeziorem lipie obecnie jest wizura z 5 metrów.

Awatar użytkownika
Dżimi Ramles
Posty:320
Rejestracja:pt, 27 lutego 2015, 22:22
Lokalizacja:Wrocław

Re: Jez Lipie - Słowa

Postautor: Dżimi Ramles » pt, 20 lipca 2018, 08:04

I to jest baaaardzo dobra wiadomość :D :e_biggrin: :e_surprised: Dzięki! Na Osiek zerkniesz?

Awatar użytkownika
iljucha
Posty:28
Rejestracja:pn, 14 grudnia 2015, 04:10
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jez Lipie - Słowa

Postautor: iljucha » pt, 20 lipca 2018, 09:50

Stoję tu kamperem na polu namiotowym w miejscowości długie do tyspozycji mam tylko rower i ponton. Wszystko rozpakowane nie bardzo chce mi się nim jeździć. Byłem na jeziorze długim jest też bardzo czyste.

Awatar użytkownika
Dżimi Ramles
Posty:320
Rejestracja:pt, 27 lutego 2015, 22:22
Lokalizacja:Wrocław

Re: Jez Lipie - Słowa

Postautor: Dżimi Ramles » pt, 20 lipca 2018, 11:25

Rowerkiem możesz podjechać do wsi Ługi, w kierunku Dobiegniewa, rzut beretem. Tam jest "plaża główna" z pomostami na Osieku. Po drodze masz jeziorko Tartak (płytkie i zarośnięte kapelonami, ale malownicze) a po drugiej stronie w lesie jezioro Kokienko i dalej Kokno. Wszystkie należą do Rybak24 i są na tym samym zezwoleniu. Polecam sprawdzić Osiek, bo tam ładne okazy są;) Jezioro Długie z tyłu ośrodków należy chyba do PZW, tam niemal zawsze kryształek woda była :D Do kiedy tam siedzisz?

Awatar użytkownika
iljucha
Posty:28
Rejestracja:pn, 14 grudnia 2015, 04:10
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jez Lipie - Słowa

Postautor: iljucha » pt, 20 lipca 2018, 11:49

Do końca lipca. Chcemy z żoną zobaczyć festiwal disco :D będzie impreza na plaży 28 lipca

Awatar użytkownika
Dżimi Ramles
Posty:320
Rejestracja:pt, 27 lutego 2015, 22:22
Lokalizacja:Wrocław

Re: Jez Lipie - Słowa

Postautor: Dżimi Ramles » pt, 20 lipca 2018, 12:20

O cholewcia! Muszę ryj ogolić :lol:

Awatar użytkownika
iljucha
Posty:28
Rejestracja:pn, 14 grudnia 2015, 04:10
Lokalizacja:Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Jez Lipie - Słowa

Postautor: iljucha » pt, 20 lipca 2018, 12:53

:D przyjeżdżasz? Zrobimy rybe z grilla

Awatar użytkownika
Dżimi Ramles
Posty:320
Rejestracja:pt, 27 lutego 2015, 22:22
Lokalizacja:Wrocław

Re: Jez Lipie - Słowa

Postautor: Dżimi Ramles » pt, 20 lipca 2018, 13:14

No są takie plany, ale nie chcę zapeszać... :wink:

Awatar użytkownika
Dżimi Ramles
Posty:320
Rejestracja:pt, 27 lutego 2015, 22:22
Lokalizacja:Wrocław

Re: Jez Lipie - Słowa

Postautor: Dżimi Ramles » pn, 23 lipca 2018, 10:58

iljucha, a jak tam z rybkami? Coś trachnąłeś? Coś widziałeś? Grill się grzeje, to chyba tak, mam nadzieję :wink:


Wróć do „Szybkie pytanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 17 gości

cron